Сомборска лига: Преокрет за пет минута

Гости из Бача који се грчевито боре за опстанак почели су храбро и отворено, више имали лопту у свом поседу, али гола није било све до 34. минута.
Ј. Пуцовски/ Једини гол за Будућност постигао је Царић у 34. минуту

Будућност (Г) – Тврђава 1: 2 (1:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности; судија Шево (Челарево). Стрелци: Царић у 34. минуту за Будућност, а Бундало у 71. и Радаковић у 75. минуту за Тврђаву. Жути картони: Дамјановић (Будућност), Врачевић, Ковачевић и тренер Генић (Тврђава).

БУДУЋНОСТ: Дукић, Бучик (Колар), Љубичић, Јованов, Петровић, Поповић, Дамјановић, Ђилас (Каћјак), Царић (Чипкар), Ђокић, Адамек.

ТВРЂАВА: Чучковић, Бундало, Ковачевић (Врањешевић), Шомоши, Радаковић, Гојић (Ћулибрк), Агбаба, Ралевић, Вучић, Огњеновић, Врачевић (Милиновић).

Тада је Јованов упутио једну дугачку лопту према голу Чучковића, она је дошла до Ђокића који ју је дотурио до Царића, а овај је резантним ударцем погодио леви угао гола гостију.

Ни у другом полувремену тим Тврђаве се није предавао, више и опасније је нападао. Гостима је то исплатило, у 71. минуту, када је после центаршута из слободног ударца искоса Бундало погодио исто место као Царић у првом полувремену. Само пет минута касније Радаковић са одлучио на ударац са велике даљине; урадио је то врло прецизно и лопта је завршила ван домашаја голмана Дукића, у доњем десном углу.

Одмах после тога судија Шево је због пљуска и  града прекинуо утакмицу која је после десатак минута настављена. У преосталих двадесет минута домаћи су уложили много напора да бар изједначе, али им то није пошло за руком.

Ј. Пуцовски

Борац - БСК 1:0 (0:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, судија: Б. Царић (Сомбор), стрелац: С. Баланго у 72. минуту (из пенала).

БОРАЦ: Ђукић, Лакатош 7, Гламочанин 7 (Козомора), Вранац 8, Вјетровић 8, Солдат 7, С. Баланго 8, Гајић 7, Алексић 7 (Радивојков), Д. Баланго 7, Јандрић 7.

БСК: Немет 7, Стојаковић 7, Драговић 7, Божић 7, Зеленовић 8, Ђурђевић 7, Бељански 7, С. Станковић 7, Станић 7, Дивјак 7, Медић 7.

Одличну утакмицу су одиграли оба ривала. Домаћи су били бољи и стално нападали, али је добра одбрана госдтију је увек одолевала. Гости су се определили за одбрану свог гола и из контранапада покушавали да угрозе гол домаћина. Одбрана Борца била је чврста на челу са штоперима Лазаром Вјетровићем и Пером Вранцем који су били непробојни бедем за нападаче БСК-а. Неколико слободних удараце извео је Мирко Гајић, а  меч је одлучио Саша Баланго у 72. минуту изванредним ударцем под саму пречку голмана Ивана Немета.

Б. Гајић

Будућност (П)  -  Станишић 0:2 (0:1)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, судија М. Ракић (Апатин), стрелац Д. Богуновић у 2.  и 51. минуту, жути картони  Марић, Гајић, Роквић, Гашић, Јелић (Будућност), Вујин, Ћук, Ресановић, Ердеи, Богуновић Д.,Матијаш, Рашета (Станишић), црвени картон Роквић(Будућност)

БУДУЋНОСТ: Абаyић, Баћанов , Марић (Јелић), Д. Кнежевић, Николић, Гашић, Гајић (Козомора), Тривуновић, Црњански (Живић), Роквић (Алимпић), Ковачевић.

СТАНИШИЋ: Рашета, Басарић, Н. Кнежевић ,М. Богуновић, Матијаш, Павин (Ожеговић), Д. Богуновић (Цимеша), Ресановић, Ћук, Ердеи, Вујин.

Нису Паражани имали решења за капитена Станишићана Дамира Богуновића, а нису успели ни да пронађу пут до противничке мреже. Али,овај неуспех неће да има никакве последице на коначан пласман екипе из Парага ,која ће, ипак да учествује у предстојећем баражу за улазак у Војвођанску лигу - север.

Ђ. Шт.

Кордун - Раднички (Р) 4:1(2:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија: С. Станишић (Бачка Паланка), стрелци: Чешновар у 17. Анитић у 19. Вила у 52. и Продановић у 90. за Кордун, а Миловановић у 81. минуту за Раднички,жути картони: Вила, Королија, Илић (Кордун), а Сантрач (Раднички).

КОРДУН: Королија, Шаула, Вила (Продановић), Трбојевић (Ковачић) Мацановић, Чешновар, М. Чекелиш, Милетић, Анитић, Илић (Поповић), Л. Караш.

РАДНИЧКИ: Ђокић, Милуновић (Ивановић), Лазаревић, Игњатовић (Сантрач), Стојановић, Нововић (Миловановић), Алексић (Комар), Гламочанин, М. Кесић, Петковић.

Значајан допринос убедљивом тријумфу екипе Кордуна над гостима из Раткова дали су осамнаестогодишњаци Богдан Вила и Лука Продановић.У ствари,они су се први пут уписали у листу стрелаца у сениорској конкуренцији.

Ђ. Шт.

Борац (БГ) - Славија 0:0

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, судија: Нађ (Руски Крстур). Жути картони: Марковић, Илић (Борац), Плавшић (Славија).

БОРАЦ: Марковић 7, Личина 7, Ма. Чутурило 7, Кртинић 7, А. Покрајац 8, Илић 7 (Војновић), Жегарац 8, Радаковић 8, Б. Покрајац 7 (Ми. Чутурило 7), Обрадовић 7, Даутовић 7 (Јокић).

СЛАВИЈА: Брња 7, Заскалицки 7, Рогановић 7, Јушковић 8 (Шустер), Шмит 7, Чвокић 7, Кухта 7 (Чобрда 7), Петровић 7, Плавшић 7 (Зејак 7), Давидовић 8, Грња 8.

Ривали су пружили динамичну и борбену игру. За обе екипе улог је био велики, јер још није обезбеђен опстанак. Пропуштене су по две зреле шансе, а свака екипа је погодило по једном пречку. На моменте било је нервозе, али одлични судија Нађ веома добро је обавио посао.А. Чичић

Омладинац (Б) - Полет 2:2 (0:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, судија: Ј. Десница (Апатин), стрелци: Мијић у 48. (из пенала) и Стевновић у 76. за Омладинац, Дорословац у 40. и А. Стошић у 79. минуту за Полет. Жути картони: Богнар (Омладинац), Дорословац, В. Миленковић (Полет).

ОМЛАДИНАЦ: Мајсторовић, Стевановић, Јока, Лесковац, Суботић, Гргић, Мијић (Милић), Басарић (Ресановић), Бандобрански, Зелић (Богнар), Асан (Радујко).

ПОЛЕТ: Крстић, Алексић, Н. Станковић, Дорословац, С. Станковић, Ж. Станковић, Стошић, Стојковић, Малиновић (Стаменковић), Н. Миленковић, Јовчић.

На уткамици у Буковцу актери су поделили плен. Иако су Каравуковчани први дошли до вођства поготком Дорословца у 40. минуту. Домаћи су у 48. минуту изједначили резултат преко Мијића из једанаестерца, да би Стевановић у 76. минуту донео предност свом тиму. Три минута касније тим из Каравукова поготка Александра  Стошића долази до бода који ће много значити у даљој борби за опстанак.

С. Јовин

Русин - Будућност (М) 1:0 (1:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија: М. Мартиновић (Кљајићево), стрелац: Кулић у 1. минуту, жути картони: Д. Павловић, Кочиш (Русин), а Кученић, Стоисављевић, Јурчевич, Радичић, Рађеновић (Будућност), црвени картони: Кочиш (Русин), а Бошњак (Будућност).

РУСИН: Калинић, С. Тома, Д. Павловић, Ланцужанин. Кочиш, В. Вујовић, Ф. Вујовић, Холик (Ђукановић), Данојевић, Кулић, Сајанковић (Бранковић).

БУДУЋНОСТ: Ђурковић, Хајдуковић (Стоисављевић), Радичић, Меселyија, Рађеновић, Буквић, Кученић, Јурчевић, Новаковић   (Вићентијевић), Зељко (М. Павловић), Марчета (Бошњак).

Искусни Јанко Кулић,у 38  секунди,шокирао је фудбалере Будућности и постигао гол одлуке. До краја сусрета,гости су настојали да анулирају минималан заостатак,али сви њихови покушаји били су неуспешни.

Ђ. Шт.

Резултати:

ЖАК - Задругар 2:1, Будућност (П) - Станишић 0:2, Кордун - Раднички 4:1, Борац - БСК 1:0, Будућност (Г) - Тврђава 1:2, Русин - Будућност (М) 1:0, Омладинац - Полет 2:2, Борац (БГ) - Славија 0:0, Маглић - Кулпин 1:3.