Сомборска лига: Сналажљиви Предојевић одлучио меч

Борбена утакмица у Младенову одлучена је у последњим тренуцима меча голом Страхиње Прерадовића који је снашао у противничком шеснаестерцу и матирао голмана Владимира Крстића.
Екипа Русина из Руског Крстура

Будућност - Полет 2:1 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца 100, судија: Олујић (Кула), стрелци: Зељко у 18. Предојевић у 90. за Будућност, а Богдановић у 70. минуту за Полет. Жути картони: Лончаревић, Предојевић (Будућност), Станковић (Полет).

БУДУЋНОСТ:  Лугоња, Гајдобрански, Марчета, Антонић, Копања, Буџа Ковачевић, Зељко, Лончаревић, Вигњевић (Стаменковић), Бајић.

ПОЛЕТ: Крстић, Стевановић, Милуновић, Дорословац, Станковић, Спасић (Гостовић), Миленковић, Богдановић, Стошић, Станисављевић, Јовчић.

С. Јовин

Липар – Борац (О)  2:0 (2:0)

ЛИПАР: Игралиште Липара, судија: Ј. Јериловић (Апатин), гледалаца: 200, стрелац:  Марчетић у 10. и 23. минуту, жути картони: Трешњић, Басарић, Авдаловић (Липар),  а М.Ђукић (Борац)

ЛИПАР: С.Зракић, Б. Ђукић, Мијић, Трешњић (  З.Зрракић), Басарић , Марчетић, Авдаловић,  Лалић, Шеган, Г.  Поповић (Воркапић), Пејић.

БОРАЦ: Н. Крстић (М.Ђукић), Солдат, Гламочанин (Николић), С. Козомора, Вранац (С. Станковић), Тури, Радивојков, М. Козомора, Јандрић, Вукојев (Миловац), Попадић (Б. Станковић)

Сјајни  фудбалер Липара Александар Марчетић ставиој е тачку на две осмишљене и течне акције свога тима. Истовремено, он је ударио и  печатна на ову веома важну утакмицу.

Ђ. Шт.

Наша звезда - Будућност (П) 1:1 (0:0)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде, гледалаца 400, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Писарев у 61. за Нашу звезду, а Марић у 78.минуту за Будућност, жути картони: Торић, Данилов, Карачоњи, тренер В. Танкосић (Наша звезда),  а Марић, Мустафовић, Роквић, Дино Гајдобрански (Будућност).

НАША ЗВЕЗДА: Н. Остојић, Торић, Данилов, М. Владисав, Валентик, Туцић (Петеј), Н. Јелић, Грња, Карачоњи, Писарев, Никић.

БУДУЋНОСТ (П): Д. Стојчевић (С. Дукић), Мустафовић, Марић, С. Јелић (Павловић), Радић, Гајић, Инђић, Дино Гајдобрански, Роквић, Дујаковић, А. Ковачевић.

Немиле сцене поквариле су витешко надметање најближих комшија и старих спортских ривала.

Ђ. Шт.

ЖАК – Русин  3:2 ( 3:! )

СОМБОР: Игралиште поред Железничке станице, гледалаца 200,  судија: М. Јањић (Гајдобра), стрелци: Лучић у 24. 28. и 36.за ЖАК, а Сајанковић у 18. и 76. минуту за Русин. Жути картони: Банић, Симунов , Вулин, С. Тевановић (ЖАК), а Малацко (Русин).

ЖАК: В. Козлина, Банић, Симунов, Сазданић, Хосеславски (С.Тевановић), Бурсаћ (Опачић),  Басарић, Пауновић, Лучић, Јовановић, Дабић (Вулин).

РУСИН: Д. Кронић, С. Тома (Н.Кулић), Холик, В. Вујовић, Малацко, Павловић, Ланчужанин (Чернок), Марковић, Ј. Кулић, Сушић, Сајанковић.

Дерби кола  је у потпуности, опревдао епитет. Приказано је веома интересантно надметање, које је зачињено са пет лепих голова. На крају , минималној и сасвим заслуженој победи радовали су се фудбалери домаћег тима.

Ђ. Штрбац

Војводина (Т) - Борац (БГ) 1:3 (1:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ “Миладин Вујин”, гледалаца 200, судија. М. Леђенац (Кула), стрелци: Љ. Јованов у 21. за Војводину, а Жегарац у 59. и А. Покрајац у 87. и у 89.минуту за Борац, жути картон: В. Јованов (Војводина).

ВОЈВОДИНА: В. Бугарски, Л. Бугарски, Рамић, Т. Николић, Милованов, М. Ранисављев (Д. Ранисављев), Субић (Петковић), В. Јованов, Љ. Јованов, Алекси, М. Николић (М. Јованов).

БОРАЦ (БГ): М. Игњатовић, Ивић, Зелић, Пешић, А. Покрајац, Жегарац, Ћук (Загорац), Стокић (Кртинић), Радаковић (Данилов), Мијатовић (Обрадовић), Даутовић.

Фудбалери товаришке Војводине добро су се носили са врло добрим гостима.Тако је све било до финиша утакмице када је првотимац Борца Алекса Покрајац,у два наврата,савладао чувара мреже домаћег тима Васу Бугарског и осигурао је изузетно важна три бода.

Ђ. Шт.

Црвенка – Раднички 2:2 (0:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“, гледалаца 500. Судија:  Хорњак (Врбас), стрелци: Јовановић у 69. и Чвокић у 74. за Црвенку, а Ј. Суботић (аутогол) у 63. и Стојановић у 76. минуту за Раднички. Жути картони: Ми. Керекеш, Бешић, Чвокић, Ма. Керекеш, Трифуновић (Црвенка), Стојановић, Гуглета, Гламочанин, Милуновић (Раднички).

ЦРВЕНКА: Јокић 6, Ј.Суботић 6, Ми.Керекеш 6, Бешић 7, Чвокић 7, М.Суботић 7, Матошевић 6 (од 46. Шакић 7),  Јовановић 7, Бошковић 7, Ма.Керекеш 7, Трифуновић 7 (од 75. Симић -).

РАДНИЧКИ: Спасић 7, Коцић 6 (од 75.Гламочанин -), Мр. Кесић 6, Петковић 6, Мш.Кесић 6, Стојановић 7(од 85.Гуглета -), Ђокић 7, Кардинал 7, Лазаревић 6 (од 46. Прелић 7), Црњански 6, Дакић 6 (од 73. Милуновић 6

У сусрету екипе која се бори за опстанак у лиги и противника који жели да осигура место у „баражу“, играчи домаће Црвенке и гостију из Раткова одиграли су – без победника (2:2). Црвенчани су пред завидним бројем присутних посетилаца, надиграли унапред фаворизоване госте и пропустили прилику да освоје сва три бода.

Т. Јововић

Резултати:

Раднички (С) - Кордун 1:1, Наша звезда - Будућност (П) 1:1, Братство - Будућност (Г) 5:0, Будућност (М) - Полет 2:1, ЖАК - Русин 3:2, Липар - Борац (О) 2:0, Војводина - Борац (БГ) 1:3, Црвенка - Раднички 2:2.