СОМБОРСКА ЛИГА Станишићани јесењи прваци

Задругар - Станишић 1:3 (1:0)

Домаћин је био у првом делу када је после гола промашено још две прилике.

У другом делу гости су „додали” гас, постигли три гола и однели бодове. У екипи гостију истакао се Ресановић, а код домаћих Кончаревић.

А. Чичић

СРПСКИ МИЛЕТИЋ: Игралиште Задругара, судија: Мацановић (Сомбор), стрелци: Кончаревић у 6. за Задругар, а Павин у 55. Ердељ у 61. и Станковић у 75. минуту за Станишић.

ЗАДРУГАР: Стефановић 7, Павков 7, Јанковић 6, Стојановић (Миличевић 7), Веселиновић 6, Ранчић 6, Илић 6 (Тојић 6), Мочић 6, Кончаревић 8, Ивић 7, Мрђеновић 6.

СТАНИШИЋ: Лагунчин 7, Љуштина 7, Богуновић 7, Матијаш 7, Павин 8, Станковић 7, Ресановић 8, Радев 6 (Ердељ 7), Пуцар 6, Митић 6, Бечановић 6.

Русин - Полет (К) 1:0 (0:0)

Из једне брзо и прецизно изведене полуконтре, фудбалери Русина стигли су до минималне победе. Пре и после гола одлуке фудбалери Душана Данојевића углавном су имали  теренску иницијативу. Али, није им то донело промену резулата. Гости из Каравукова оставили су солидан утисак.

Ђ. Шт.

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, стрелац: Милановић, судија: О.Банда (Сомбор), жути картон: Милановић (Полет).

РУСИН: Калинић, Коçић, Холик, Будински (Илић), В.Вујовић, Нађ, Сајанковић, Данојевић (Виславски), Ђукановић, Кулић (Ковачевић), Рац.

ПОЛЕТ (К): Ивановић, Алексић, Костадиновић, П.Станковић (Благојевић), С. Станковић, Н. Миленковић, Стошић, Р. Миленковић, Богдановић (Стоиљковић), Милановић, Јозић.

Борац - Тврђава 3:0 (1:0)

Фудбалери Борца из Обровца ову утакмицу одиграли су квалитетно, нарочито у другом полувремену.

Централна фигура овог меча био је нападач домаће екипе Саша Баланго, који је прво у 35. минуту постигао евро-гол циљајући саме рашље голмана гостију Чучковића. Исти играч је почетком другог полувремена на пас капитена домаће екипе Миодрага Јовановића главом постигао и други гол за свој тим. Играчи Борца су били стално надмоћнији па је после недозвољеног старта у шеснаестерцу гостију судија је досудио пенал за домаће у 80. минуту.

Капитен Борца Миодраг Јовановић је тукао лоше па му је голман Обрен Чучковић одбранио. На 3:0 повисио је резервиста Иван Николић који је после лепе акције навалног реда оштрим шутем испод голмана постигао погодак и поставио коначан резултат. Гости су само у два маха запретили незапосленом голману Борца Марку Ђукићу.

Б. Гајић

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, судија: Јовчић (Бачка Паланка), стрелци: С. Баланго у 35. и 56. и И. Николић у 86. минуту. Жути картони: Вранац, Д. Баланго (Борац), Ралевић (Тврђава).

БОРАЦ: Ђукић, Лакатош 8, Гламочанин 7 (Влаткобабић 7), Вранац 8, Вјетровић 8, С. Јовановић 7 (И. Николић 8), С. Баланго 9, Гајић 8 (Козомора), Дробњак 7 (Радивојков 7), М. Јовановић 8, Д. Баланго 8 (Станковић).

ТВРЂАВА: Чучковић 7, Радаковић 6, Совен 6, Ћулибрк 7, Влајнрих 6 (Ступар 6), Агбаба 7, Ралевић 6, Иличић 7, Милешевић 6 (Градина), Медић 6, Ђенадија 6.

Омладинац - Славија (П) 2:3 (1:2)

Скоро читаво друго полувреме фудбалери Омладинца јурили су заостатак од два гола. А, у финишу утакмице, „резервиста” домаће екипе Дуан Делија није искористио стопостотну прилику за изједначење.

Ђ. Шт.

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, судија: Ј.Јериловић (Апатин), стрелци: Плавшић у 25. и 79. за Омладинац, а Чвокић у 24. и 28. и Давидовић у 47. минуту за Славију, жути картони: Делија, Секулић М.Мијић, Муфић, Ресановић (Омладинац), а Нимет, Заскалицки, Вучетић (Славија).

ОМЛАДИНАЦ (Б): Миљан Зелић, Муфић, Лесковац (Делија), Дамјановић (Теслић),Секулић, Н.Мијић, Ковачић, Гргић, Радујко (М.Мијић), Плавчић, Ресановић.

СЛАВИЈА (П): Вучетић, Болехрадски (Брња), Заскалицки, Котив, Нимет (Давидовић), Çвокић (Бенка), Кухта (Белањи), Јушковић, А. Шмит, Грња, Ђурић

ЖАК - Маглић 1:0 (0:0)

Из оправдано досуђеног пенала, Немања Сазданић одлучио  победника. Гости су ну завршници меча пропустили дивну прилику за изједначење.

Ђ. Шт.

СОМБОР: Игралиште поред железничке станице,  судија:Н .Манић (Каравуково), стрелац: Сазданић (из једанаестерца) у 90. минуту, жути картони: Ковачевић (ЖАК), а М. Илић, Г.Илић, Туцић, Бојан Тројановић (Маглић),црвени картони: Тривуновић (ЖАК), а Г.Илић (Маглић).

ЖАК: Козлина, Кнежевић, Тодоровић (Тривуновић), Сазданић,Банић, Никић, Вулин (Крстић), Ковачевић, М.Јовановић, Терзија, Д.Јовановић (Хостиеславски)

МАГЛИЋ:Гајић, М.Илић, Шијаковић,Тадић (Спасић), Мркоњић, Дмитровић (Добровољски), Бојан Тројановић, Г. Илић, Милановић, Туцић (Стојковић), Бошко Тројановић.

Будућност (Г) - Будућност (М) 0:0

Стари добри међуопштински фудбалски дерби завршен је најнепопуларнијим резултатом. За то су највећи кривци голмани Виктор Дубовски и Дарко Ђурковић, који су одбранили  по два „зицера”.

Ђ- Шт.

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, судија: С.Станишић (Бачка Паланка), жути картони: Колар (Будућност, Г), а Рађеновић, Бошњак, Марчета (Будућност, М), црвени картони: Бошњак, Новаковић (Будућност, М).

БУДУЋНОСТ (Г): Дубовски, Ђумић(Јакуш), Љубичић, Јованов (Мишковић), Хорват, Фабри, Адамек, Колар (Захорец), Чипкар (Молнар), Царић (Каçјак), Леђанац.

БУДУЋНОСТ (М): Ђурковић, Прошић, Марчета, Радичић (Малешевић), Копања, Рађеновић, Буквић, Зељко, Јурчевић (Зиројевић), Новаковић, Бајић(Бошњак)

ЖАК - Маглић 1:0, Борац (БГ) - Кулпин (одложено), Омладинац - Славија 2:3, Русин - Полет 1:0, Будућност (Г) - Будућност (М) 0:0, Борац - Тврђава 3:0, Кордун - БСК 1:0, Будућност (П) - Раднички 4:0, Задругар - Станишић 1:3.

1. Станишић       16     15     0      1      52:16                45

2. Будућн. (П)    16     12     1      3      42:14                37

3. Будућн. (М)    16     10     4      2      37:13                34

4. Русин            16     10     2      4      42:24                32

5. Борац            16     9      3      4      28:22                30

6. Борац (БГ)     15     8      2      5      30:24                26

7. Славија         16     8      2      6      16:15                26

8. Кулпин          15     7      1      7      36:43                22