СОМБОРСКА ЛИГА: Судија покварио меч, чак пет црвених и девет жутих картона у Раткову

Две одличне екипе приказале су врло добру игру. Домаћин је био нешто бољи, имао је већи посед лопте, али изгледних прилика није било.
Sudija/dnevnik

Раднички - Будућност (Г) 0:0

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 100, судија: Јериловић (Апатин). Жути картони: Вјалјић, Агбаба, Ђокић, Стојановић, Филиповић (Раднички), Кучинић, Сикинић, Дувњак (Будућност). Црвени картони: Агбаба, Ђокић, Костуранов и Береш представник клуба (Раднички), Војновић представник клуба (Будућност).

РАДНИЧКИ: Игњатовић 7,5, Панић 7,5, Стојановић 7, Ђокић 7, Новаковић 7 (Дакић 7), Агбаба 7, Влајић 8, Ћеран 7,5, Трифуновић 7 (Кардинал 7), Малацко 8, Гуглета 7,5 (Филиповић 7).

БУДУЋНОСТ: Крндија 8, Сикинић 7, Леђанац 7,5 (Инђић), Срнка 7, Жембери 7, Кућенић 7,5, Тасић 7,5, Немет 7, Адамек 7,5, Дувњак 7, Семартонски 7.

У наставку Ратковчани су имали иницијативу. У 49. минуту Гуглета је промашио шансу, гостујући голман Крндија је био сигуран.

Ову лепу утакмицу покварио је судија Јериловић, који је показао пет црвених и девет жутих картона и практично је оштетио обе екипе.

А. Чичић

ЖАК - Русин 3:2 (2:1)

СОМБОР: Игралиште поред Железничке станице, гледалаца: 300, судија: Г. Јанковић(Оџаци), стрелци: Чуљак у 33. и Крстић у 36. и у 73. за ЖАК, а Сајанковић у 19. и у 75. минуту за Русин, жути картони: Видовић, Чуљак, Шимунов, Макар (ЖАК).

ЖАК: Ј. Наранчић, Видовић, Шимунов, Смоловић (Николић), Дрвар, Чуљак, Крстић (Марковић), Макар, Гргић, Хорват, Шарчански.

РУСИН: М. Нађ, Холик, А. Кочиш(Хрнчјар), Павловић, Маројевић (Иличић), Божовић, Сушић, Сајанковић,

Чапко(Кршић), И. Јовановић(Шомођи), Чернок(С. Тома).

Веома занимљива, борбена и садржајна била је утакмица у Сомбору. Успели су ‘’железничари’’ некако да сломе веома снажан отпор фудбалера из Руског Крстура.Превагу и недостижну предност домаћој екипи донео је виспрени Вања Крстић.

Ђ. Шт.

БСК - Полет 2:1 (1:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Мрђевноић (Пригревица), стрелци: Д. Бељански у 10. Рајковић у 56. за БСК, Стошић у 52. минуту за Полет.

БСК: Лагунџин 7 (И. Бељански 7), Кораћ 7, Теслић 7, Зеленовић 7,

Радаковић 7,5 (Стојисављевић 7), Вејиновић 7, Д. Бељански 8 (Рајковић 7,5), Илић 7 (Ђурђевић 7,5), М. Божић 7,5, Н. Божић 7, Ћурчија 7.

ПОЛЕТ: Крстић 7,5, Алексић 7, Стојковић 7, Р. Миленковић 7, Благојевић 7, Стошић 7,5, Малиновић 7, Н. Миленковић 7, Станковић 7,5, Ђорђевић 7, Гостовић 7.

А. Чичић

Липар - Кулпин 1:9 (1:4)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца: 200, судија: Б. Царић(Сомбор), стрелци: Мијић у 15. за Липар, а Мрђан у 14. Грујић у 22. и у 72. Д. Кнежевић у 40. Б. Балиновић у 41. Ралевић у 47. и у 51. Добровољски у 56. и Бокан(из једанаестерца) у 63. минуту за Кулпин, жути картони: Лелић(Липар).

ЛИПАР: Л. Живко, Ђукић (Зракић), С. Поповић, Пејић, Хусар, Марчетић, Авдаловић, Мијић, Лелић (Басарић), Барна, Д. Јанковић.

КУЛПИН: С. Попин, Ралевић(Добровољски), Б. Балиновић, Валентик, Икрашев, Д. Кнежевић, Мрђан(Николић), Бојан Тројановић, Бокан, Грујић, В.Тривуновић.

Лидер са табеле није имао милости и мрежу немоћног голмана Луке Живка.

Ђ. Шт.

Крила Крајине - Будућност (П) 0:1 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион УСР Тиквара, гледалаца: 300, судија: Н. Илинчић(Бачка Паланка), стрелац: Стојковић у 50. минуту, жути картони: Вујић(Крила Крајине), а Мустафовић (Будућност).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Чивчић, Ђокић (М. Чивчић), М. Јовановић, Медан(Трифуновић), Радић, Лучар, Радивојевић, Вујић, Шикман, Д. Вјештица (И. Малетин), Краљ.

БУДУЋНОСТ: Б. Ивановић, Радаковић (Дино Гајдобрански), Мустафовић, С. Јелић(С. Баланго), Н. Јелић, Стокић (Попов), М. Тривуновић, Дорословац, Недељковић (Стојковић), Петковић, Јандрић (Живић).

У утакмици са малим бројем повољних шанси, минималну победу забележили су гости из Парага. Гол одлуке постигао је ‘’резервиста’’ Јован Стојковић.

Ђ. Шт.

Будућност (М) - Борац (О) 4:1 (2:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 400, судија: С. Станишић (Бачка Паланка), стрелци: Јурчевић у 18.  и у 70. Лазаревић у 26. и Зељко у 60. за Будућност, а Ћосић у 79. минуту за Борац, жути картони: Јурчевић, Дукић(Будућност), а Вјетровић, Солдат, М. Козомора (Борац), црвени картони: тренер Д. Зечевић, представник клуба М. Вукојев (обојица Борац).

БУДУЋНОСТ: Д. Бојанић (Р. Лугоња), Марио Гајдобрански, Лазаревић, Јурчевић (Марковић), Дукић, Зељко, Јевтић, Проле (Миодраг Буквић), Н. Бошњак, Вићентијевић, Меселџија.

БОРАЦ: О. Клисарић, Миловац (Обрадовић), Вјетровић, Солдат, М. Гајић(Ћосић), Радивојков, М. Козомора, В.Станишић, Гламочанин, Вулић (Н. Козомора), Д. Ковачевић.

Ђ. Шт.

Соко - Кула 0:3 (0:0)

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, гледалаца: 200, судија: Н. Манић(Каравуково), стрелци: Давидовић у 80. и у 90. и Савић у 87. минуту, жути картони: Стојановић, Бајац, Грујић, Гушић (Соко), а Миле Радуловић, Марковић, Давидовић, Стојчић(Кула).

СОКО: Р. Рајшп, Нешковић, Стојановић (М. Хрњез), Радаковић, Тасовац, Капетанов, Ђурица, Бајац, Ђурђев, Грујић(Станковић), Гушић.

КУЛА: Миле Радуловић, Кајтез, Војновић(Стојчић), Тапаи (Анђелковић), Савић, Марковић, Ћовин, Давидовић, Степанов, Фуртула, Гачевић (Ачански).

Ђ. Шт

Црвенка - ЧСК Пивара 3:2 (2:2)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“,  гледалаца 120. Судија:  Цвијетићанин (Сомбор). Стрелци:  Кнежевић у 12. Бабић у 19. и М. Суботић (из пенала) у 66.  за Црвенку а Илеш у 1. и Јованић у 38. (из пенала) минуту за ЧСК Пивару. Жути картони:  Булатовић,  Керекеш и Бакић (Црвенка), а Ђумић,  Пилиповић и Миланов (ЧСК Пивара).

ЦРВЕНКА:  Јокић 7,  Ивић 7 (Максимовић),  Булатовић 7,  Керекеш 7,  М. Суботић 8,  Кнежевић 8,  Ј. Суботић 7,  Бошковић 7,  Шакић 7 (од 46. Бакић 8), Зелић 8 и Бабић 7.

ЧСК ПИВАРА:  Танкосић 7,  Ђумић 6,  Милошевић 6,  Вулевић 6,  Ерак 7, Пилиповић 7 (Лабус),  Илеш 7,  Миланов 7,  Јованић 7 (Антуновић),  Шовен 6 и Илеш 7 (Јелечанин).

Ђ. Бојанић

Табела и резултати:

ЖАК - Русин 3:2, Будућност (М) - Борацв (О) 4:1, Црвенка - ЧСК Пивара 3:2, Соко - Кула 0:3, Крила Крајине - Будућност (П) 0:1, БСК - Полет 2:1, Раднички (Р) - Будућност (Г) 0:0, Липар - Кулпин 1:9.