СП у Катару: Немачка и Шпанија одиграле 1:1 у дерби мечу групе Е

АЛ КОР: Фудбалске репрезентације Шпаније и Немачке одиграле су нерешено 1:1 (0:0) у мечу другог кола групе Е на Светском првенству у Катару.
s

Шпанија је повела голом Алвара Морате у 62. минуту. Немци су до бода стигли у 83. минуту поготком Никласа Филкруга у 83. минуту. Утакмица је одиграна на стадиону "Ал Бајт" у Ал Кору.

Шпанија је најбољу шансу у првом полувремену имала у седмом минуту. Шутирао је Дани Олмо, голман Немачке Мануел Нојер је одбранио, а лопту је погодила пречку.

Немачка је имала прилику у 24. минуту преко Сержа Гнабрија, који је шутирао преко гола. Немачка је постигла гол у финишу првог полувремена, али је погодак Антонио Ридигера поништен због офсајда.

Немачка је имала шансу на старту другог полувремена преко Илкаја Гундогана, али је Шпанија дошла до вођства у 62. минуту голом Морате.

Немачка је заиграла ангажованије у наставку меча, а после неколико пропуштених шанси "панцери" су изједначили у 83. минуту преко Филкруга, који је 13. минута раније ушао у игру.

Костарика је раније данас у првом мечу другог кола групе Е победила Јапан 1:0.

Шпанија је прва на табели са четири бода, Јапан и Костарика имају по три, док је Немачка последња са само једним бодом.

Треће коло у групе Е на програму је првог децембра, а састаће се Немачка - Костарика и Јапан - Шпанија.