ВЕЧИТИ ДЕРБИ НА МАРАКАНИ: Црвена звезда - Партизан 2:2

Фудбалери Црвене звезде и Партизана играли су нерешено 2:2 у 172. вечитом дербију на стадиону "Рајко Митић" у 24. колу Суперлиге Србије.
1

Крај

90. минут: Нова гужва испред гола Партизана, Ендиај је шутирао, али су се црно-бели опет одбранили. Играће се надокнада од осам минута.

86. минут: Карамбол у шеснаестерцу Партизана. Одбијала се лопта од играча у петерцу да би Мимовић на крају погодио пречку, након чега је фаулиран један од фудбалера црно-белих. Много пропуштених прилика за Звезду која покушава у финишу да дође до победе.

81. минут. После корнера још једна шанса за Звезду. Ђига је био највиши у скоку, али је његов шут заусатвио Јовановић. Поново је Ђига шутирао, али преко гола.

78. минут: Још једна прилика за Звезду, у шанси је опет био Ендиај, али је његов шут главом зауставила пречка.

75. минут: Партизан остаје са играчем мање. Наиме, Северина је за кратко време на терену добио, један, па други жути картон, тиме и црвени.

67. минут: Коначно је Црвена звезда успела да искористи шансу. После корнера и центаршута Хванга највиши у скоку био Ендиај за 2:2. Други гол Сенегалца на његовом другом дербију. Сам је остао Ендиај после корнера између три играча Партизана и лако матирао Јовановића. Нова лоша реакција одбране црно-белих после корнера.

62. минут: Опет је у шанси био Букари, али је Јовановић био на месту, тако да није дошло до промене резултата.

55. минут: Звезда је поново имала шансу, шутирао је Букари, али је Партизан успео да се одбрани.

50. минут: Партизан води са 2:1. Гох је сјајно протурио лопту кроз ноге Канги и повукао контру на чијем крају је Захид сјајно проиграо Калулуа који је донео преокрет црно-белима.

Почело је друго полувреме и Партизан је први дошао до шансе. Изгубио је лопту Канга у опасној зони, што је Гох искористио да проигра Натха, али је шут Партизанове десетке изблокирао Спајић.

Полувреме

47. минут: Узвраћа Партизан. салдања је изједначио на 1:1.

44. минут: Коначно погодак за Звезду. После више неискоришћених прилика Спајић је успео да савлада Јовановића после корнера и гужве у шеснаестерцу за вођство црвено - белих од 1:0.

43. минут: Још једна прилика за Звезду, шутирао је Букари, али је Јовановић опет одбранио.

41. минут. Иванић је упослио Ендиаја, а овај је лопту сместио у гол, међутим погодак је поништен због офсајда.

34. минут: Још једна шанса за Звезду. Шутирао је Букари, али је голман Партизана био на месту.

28. минут: Повредио се Драговић, па га је заменио Ђига.

16. минут: Још једна велика прилика за Звезду. Родић је добро упослио Букарија, који је био сам пред голом Партизана, али није успео да постигне погодак.

14. минут: Прва шанса за Партизан. Покушао је Марковић, али је био непрецизан.

8. минут: Две велике прилике за Црвену звезду. Прво је у шанси био Стаменић, али је био непрецизан. За мање од 60 секунди је затим Ендијае избио испред Јовановића, али је голман Партизана успео да добије тај дуел.

1. минут: Утакмица је почела, али је због бакљаде на кратко прекинута. После два минута меч је настављен.

Више од 40.000 навијача налази се на стадиону.

Ево и стартних постава.

Црвена звезда: Глазер – Мијаиловић, Драговић, Спајић, Родић – Стаменић, Канга, Хванг, Букари, Иванић – Ендиај.

Партизан: Јовановић – Стојковић, Марковић, Ковачевић, Антић – Овусу, Натхо, Калулу, Захид, Гох – Салдања.