Спектакл у Копенхагену, Шпанија избацила Хрватску

КОПЕНХАГЕН: Фудбалска репрезентација Шпаније пласирала се у четвртфинале Европског првенства, пошто је у спектакуларном мечу осмине финала савладала Хрватску са 5:3 после продужетака.
s

Након 90 минута било је 3:3, након што су Хрвати у финишу меча стигли од 1:3 до изједначења.

Хрватска је повела бизарним аутоголом Педрија у 20. минуту и велике грешке голмана Шпанаца Унаја Симона, а изједначио је Пабло Сарабија у 38. минуту.

У наставку прво је погодио Сезар Аспиликуета у 57, а затим и Феран Торес у 77. минуту, да би "резервисти" Мислав Оршић у 85. и Марио Пашалић у 90+3. минуту донели изједначење и продужетке.

Прву велику прилику у наставку пропустио је Андреј Крамарић а "казна" је стигла после голова Алвара Морате у 100. и Микела Ојарзабала у 103. минуту.

Шпанија ће у четвртфиналу играти против победника меча између Француске и Швајцарске, који се игра од 21 сат у Букурешту.