СРБИЈА БРЖА ОД ИТАЛИЈАНА: Павле делибашић позвао дефанзивца Интера за проверу У15 генерације
Новак Илић, талентивани фудбалер Интера, добио је по први пут позив од Фудбалског савеза Србије (ФСС).
Најмлађа, пионирска (У-15), селекција Србије у периоду од 9. до 12. марта боравиће у Спортском центру Фудбалског савеза Србије, где је очекују тренажне активности.
На списку координатора инструкторске службе Павла Делибашића налазе се 22 играча, од којих су петорица из дијаспоре, "што је пракса која се примењује и са којом ће се наставити и у будућности", како стоји у саопштењу.
Најзанимљивије међу њима је име Новака Илића, момка који је рођен у Италији 2011. године, а од децембра брани боје Интера.
На списку се налазе следећи играчи:
Голмани: Никола Весић (Стразбур), Страхиња Поповић (Партизан);
Одбрана: Вукашин Томишић (Војводина), Страхиња Максимовић (Раднички 1923), Андреј Димитријевић (Партизан), Матеја Тепавчевић (Војводина), Лазар Јевтић (Црвена звезда), Новак Илић (Интер), Лука Сокнић (Партизан), Зиа Мурина (ХСВ);
Везни ред: Матија Нилевић (Црвена звезда), Стефан Лужајић (Фулам), Страхиња Радивојевић (Графичар), Јован Станојчић (Војводина), Матеја Попадић (Црвена звезда), Филип Матић (Сасуоло);
Напад: Павле Пријовић (Партизан), Филип Костић (Војводина), Михајло Банковић (Црвена звезда), Матеја Јовановић (Партизан), Вукашин Мирковић (Чукарички), Михајло Марковић (ТСЦ).
Генерација 2011. већ је оставила добар утисак учешћем на развојном турниру у Белорусији, као и у мечевима са Северном Македонијом, у којима су остварене две убедљиве победе. Наредне провере најмлађу селекцију Србије очекују у мају, када ће одмерити снаге са вршњацима из Италије.