Аустрија заслужено победила, Орлови шансу траже против Грузије 3:2

Фудбалска репрезентација Србије забележила је први пораз у кфалификацијама за Светско првенство у Русији 2018. Са Србијом у веома бледом издању, Аустријанци су били надмоћнији и заслужено победили, иако резултат то баш и не показује.
срб

Аустријанци су били амбициознији, имали су већ послед лопте и много више шутова ка голо од српских фудбалера.

Орлови су вечерас имали прву прилику да обезбеде директан пласман на Мундијал. Како су Велшани победили у Тбилисију, Србији је неопходна победа против Грузије у понедељак увече у Београду.

Ток меча могли сте да пратите уживо на нашем порталу:

90` ГОЛ Шауб је послао лопту ка голу Србије, а Арнаутовићје био сам испред Стојковића, али лопту није ни додирнуо. То је засметало Стојковићу који није успео да реагује. Гол се пише Шаубу.

87` Пријовић улази уместо Мијата Гаћиновића.

86` Тадић шутира са око 20 метара али преко гола.

84` ГООООЛ Тадић је центрирао, лопта се одбила од Митровића, а Матић је брзо реаговао и матирао Линднера. Претходно је и Миторвић имао шансу.

74` ГОЛ Арнаутовић у шеснаестерцу добија лопту од Бургшталера, шутира прецизно и овога пута Стојковић је био немоћан. Аустрија је преокренула резултат.

69` Излази Рукавина, улази Адем Љајић.

66` Још један ударац Арнаутовића са око 22 метра, али лопта одлази око метар од стативе.

61` Шести ударац Аустријанаца у оквир гола. Стојковић и овај пут успева да заустави ударац који је са 20 метара ишао у саме рашље.

58` После притиска Србије, Арнаутовић шутира са око седам метара, али мрежу опет чува Стојковић који је на време истрчао.

52` Краћи прекид због повреде Марка Арнаутовића.

47` Тадић упошљава Митровића у шеснаестерцу Аустријанаца. Чинило се да је добра прилика, али га стиже одбрана Аустрије и одузима му лопту.

46` Гаћиновић после старта одбране Аустрије, пада у казненом простору. Нема једанаестерца.

Завршено је прво полувреме у којем је Аустрија имала више прилика, а наша одбрана је направила пар грешака. Ипак, кад се узму и веома добре прилике Орлова, нерешено је можда најправеднији резултат,

43` Шутира Кајнц, јако са око 18 метара, али Стојковић спасава мрежу.

40` Тадић је имао сјајну прилику. Добио је лопту на око 17 метара, окренуо се, шутирао али Линднер прави параду.

36` Бургшталер поново шутира. Прилика је била веома изгледна, али се истакао Стојковић.

34` Ивановић шутира главом након што је Коларов набацио из слободног ударца.Лопта је очешала пречку и завршила иза гола.

25` ГОЛ Бургшталер долази до лопте убачене иза наше последње линије и није имао проблема да савлада Стојковића.

23` Већ десетак минута мирније игре, без изразитих шанси на обе стране.

14` Дансо шутира са око сефам метара, али поред Стојковићеве десне стативе.

11` Гооооол Лука Миливојевић је примио одбијену лопту на око 20 метара од гола Аустрије. Жестоко је опалио и лопта је по земљи завршила у мрежи Линдлера.

9` Аустријанци су кокретнији. Након центаршута Грилича, Арнаутовић туче главом, али лопта одлази поред гола.

7` Прва прилика на утакмици за Аустрију. Кајнц је шутирао али је Стојковић био сигуран.

4` На почетку утакмице није било некин значајнијих прилика или акција на обе стране.

Подсетимо, пре равно девет година орлови су под командном палицом Радомира Антића управо у Бечу, прегазили ривала (3:1) и била је то прекретница на путу за Мондијал у Јужној Африци.

И овога пута, Србија ће, како је то рекао пре меча Селектор Славољуб Мусилин, играти на победу.