Србија пропустила победу против Украјине у последњем минуту (2:2)

Србија ће се за одлазак на Европско првенств у фидбалу 2020. највероватније морати изборити кроз бараж Лиге нација на пролеће, а данашња утакмица са Украјином била је питање престижа.
1

Иако је у два наврата водила, Србија је пропустила да победи јер је противник други изједначујући гол постигао у последњем, 93. минуту уткмице. Украјина је тако завршила квалификације за Европско првенство без пораза.

Србија ће пролаз на ЕП тражити у баражу Лиге нације у утакмицама са Норвешком, а потом, ако прође даље и у мечу против бољег из дуела Бугарске и Шкотске.

Ток меча:

9` ГООЛ Србија води са 1:0. Гол је са беле тачке постигао Душан Тадић. Претходно је Матвијенко играо руком у свом казненом простору

13` Митровић и Тадић у сјајној прилици али су њихови ударци блокирани

20` Добра прилика за Украјину. Тукао је Јармоленко, али је Рајковић био добро постављен

23` Статива за Укарајину. Шутирао је Јармоленко. Претходно је истрчао Рајковић и блокирао шут Јаремчука

27` Сјајан шут Љајића са око 20 метара, али тик поред стативе

32` ГООЛ Украјина стигла до 1:1. Јаремчук је погодио главом након центаршута

43` Без већих прилика у последњих десетак минута

50` Прву шансу у другом полувремену имао је Адем Љајић који је после полуконтре шутирао са око 17 метара, али је Пјатов одбранио. У другој утакмици после првих 45 минута, Португалија води у Луксембургу са 1:0

56` ГООООЛ Србија води са 2:1. Сјајан центаршут је упутио Душан Тадић, а Митровић је одлично примио лопту и лоб ударцем савладао Пјатова

70` Нема значајнијих прилика, али Србија има иницијативу

72` Сјајна прилика за Србију. Тадић је убацио лопту у празан простор са десне стране, примио је и шутирао Митровић у ближи угао, али је Пјатов био сигуран

85` Жестока борба на средини терена. Србија и даље има већи посед, али нема прилика за промену резултата

Португал против Луксембурга повео са 2:0

93` ГОООЛ Украјина је изједначила. После дугог напада, Беседин је успео да савлада Рајковића прецизним ударцем по земљи у леви угао.