broken clouds
29°C
31.07.2025.
Нови Сад
eur
117.1862
usd
101.4423
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Србобран убедљив у Војвођанској лиги Север

12.06.2018. 11:55 11:58
Пише:
Фото: М. Менићанин/ Тренер Ненад Церовић (први слева) је сјајно водио  екипу и одвео је у виши ранг

Србобрански фудбалери су уз ватромет прославили пласман у Српску лигу  - Војводина, а пре почетка ревијалног дела програма капитену Николи Косовићу пехар је уручио Миодраг Цвијић, генерални секретар ФСВ.

Церемонија је почела дефилеом играча рођених 2007. године, освајача златне медаље у конкуренцији 70 екипа на турниру у Бечу,  потом је одигран меч између сениора и кадета, док су се у полувремену гледаоцима представиле и преостале селекције из омладинског погона.

-Иза нас је сезона за памћење. Освојили смо прво место на војвођанском северу са 17 бодова више у односу на најближег пратиоца и извадили визу за виши ранг. Мозаик успеха употпунили су резултати млађих категорија, кадетска екипа је освојила друго место у лиги, док су се млађи пионири из Беча вратили са златом – са поносом истиче председник клуба  Славиша Тешановић.

Појачања из зимског прелазног рока била су пун погодак. Србобранци су брзо преузели штафету од јесењег првака Младости из Бачког Петровца и носили је до краја трке.


Косовић: Сјајан успех

Капитен Србобрана Никола Косовић био је међу најбоље оцењеним играчима, незаменљив у везном реду:

- Одлична хемија у екипи је дала резултате. Лествицу смо поставили високо, па није било простора за импровизације. Ово је сјајан успех, сатисфакција за уложени труд – казао је Косовић.

Признање Тешановићу

Славиша Дабижљевић, секретар ФСО Бечеј – Србобран, уручио је плакету Славиши Тешановићу поводом освајања првог места, нагласивши да је минула сезона била веома успешна за клубове са овог подручја, јер су пласман у виши ранг изборили још Бечеј 1918, Војводина из Бачког Градишта и КМФ Бечеј.


- Победа у Адорјану (1:0), голом Срђана Грабежа, представљала је кључ сезоне. Отписали смо Тису из трке за прво место и без турбуленција ушли у финиш првенства. Било је прегршт разлога за задовољство, а многи су рекли да са овим кадром не бисмо играли подређену улогу ни у српсколигашком друштву. Предстоје разговори са играчима око наставка сарадње. Извесно је да у тиму више неће бити Срђана Грабежа, стрелца 11 голова у пролећном делу, и центарфора Бранислава Хађинца.Грабеж је почео припреме са суперлигашем ОФК Бачком. Био је најбољи играч у пролећном делу, потврдивши да је професионалац од главе до пете. Стигао је зимус, а договор је био да може да иде после шест месеци, уколико искрсне примамљива понуда. Папире је добио и Хађинац, ником нећемо да правимо проблем поводом одласка – нагласио је Тешановић.

Задовољство не крије ни директор Јовица Тешић, режисер доласка деветорице играча у прелазном року. Тим скоцкан по његовом укусу, прошетао се Војвођанском лигом.

-Обећао сам да ћемо први да прођемо кроз циљ. У паузи смо се појачали  играчима са интернационалним искуством, оправдали су поверење и били замајац успеха. Нисмо имали равноправног ривала, доминацију смо потврдили двоцифреном бодовном разликом према најближим пратиоцима – рекао је директор Тешић. Навикнут да буде на кормилу екипа са највишим амбицијама, тренер Ненад Церовић лепо се уклопио у причу. - Направили смо резултат за памћење, исписавши блиставу страницу клупске историје. Играчи су били посвећени, а одговоран приступ према обавезама био је путоказ ка циљу.Спој младости и искуства испоставио се као добитна комбинација – нагласио је Церовић.

Марко Менићанин

Пише:
Пошаљите коментар