СРЕМСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА: Румљани лако с Бешчанима

Словен - Хајдук (Б) 3:0 (1:0)
с

РУМА: Игралиште Словена, гледалаца 200, судија Петровић (Шид). Стрелци: Видовић у 34. и 61.  (из пенала) и Живковић у 39.  минуту (из пенала).  Жути картони: Милосављевић, Ж.  Митровић, Ковачевић, М.  Митровић (Хајдук).

СЛОВЕН: Ђурић 5, Маловић 7, Кордолуп 7, Пузић 7, Живковић 8 (Стоисављевић), Пармаковић 7,   (Мандић), Ступар 7, Јандрић 7 (Вукелић), Марин 7 (Маринковић), Видовић 8, Јовановић 8.

ХАЈДУК: Савић 6, Чича 6, Милосављевић 7, Ђорђевић 7, Ж.  Митровић 7, Грубјешић 7(Емерум 7), М.  Митровић 7 (Дрљача), Ковачевић 6, Лаврек 6, Прица 7, С.  Гавриловић 7.

Домаћини су остврарили прижељкивану победу. У једној доброј партији оба ривала. Само су Румљани своје шансе претворили у голове.

МИвошевић

Сремац (Добринци) - Слога (В) 0:2 (0:0)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, гледалаца 100, судија Неговановић (Сремска Митровица).  Стрелци: Поповић у 55.  и Симњановски у 91.  минуту.  Жути картони: Р.  Ашћерић, Балабан, Васиљевић (Сремац), Симњановски, Батањски, Поповић, Станић (Слога).

СРЕМАЦ: Марко Митровић 6, Шолак 7, Мирко Митровић 6, Цветковић 7, Остојић 7 (Провиyало 7), Петовић 6, Вучковић 7, Грујић 7, Јолyић 7, Р.  Ашћерић 7 (Остојић), Васиљевић 7 (Шобот).

СЛОГА: Стајчић 7, Батањски 7, Милановић 7 (Лазичић 7), Симњановски 8, Н.  Марковић 7 (Трубић 7), Достанић 7, Станић 7, Јоргић 7, Глувић 7, Поповић 8, Лазић 7.

Са пуно интезитета и нервозе, домаћини су играли целу утакмицу. А, гости су играли добро у одбрани, и само чекали када ће домаћини погрешити.  И то су искористили Поповић и Симњановски у надокнади времена.  Довољно да гости однесу сва три бода.

ИОстојић

Љуково - Јадран 1:0 (1:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова гледалаца 150, судија Милица Чекичевић (Моровић).  Стрелац: Булат у 29.   минуту.  Жути картони: Узелац (Љуково), Булатовић (Јадран).

ЉУКОВО: Нинић 8, Узелац 7, Ђурашевић 7, Катић 7, Тодоровић 7, Радојевић 7, Булат 8, Минић 7, Баловић 7, Ђурић 7, Лазаревић 8.

ЈАДРАН: Травица 6, Несторовић 7, Пејић 7, Георгијев 7, Ј.  Којчиновић 7, Драгојевић 7, Пекић 7, Ракар 7, Играч 7, Спаловић 7, Живановић 7.

Многи су очекивали да ће играчи Јадрана славити убедљиво. Јесу гости кренули ангажованије од првог минута али, на крају нису освојили ни бод.  Два пута су погодили пречке, и два пута у стативе.  Поред тога пропустили још пет, шест стопостних шанси.  Неке је голман Нинић сигурним интервенцијама одбранио. Булат имао једну једину шансу за домаћине и одмах погодио противничку мрежу, и тако и заслужено и незаслужено донео бодове свом тиму.

НТркуља

Фрушкогорац - Железничар 1:2 (0:1)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 150, судија Граовац (Рума). Стрелци: Масларић у 89.  за Фрушкогорац, а Караћ у 36.  и Вучковић у 59.  минуту за Железничар. Жути картони: Жижић, Лужајић (Фрушкогорац), Нинић, Соколовић  (Железничар).

ФРУШКОГОРАЦ: Радаковић 7, Жижић 7, Н.  Трнић 7, Грабић 7, М.  Трнић 7 (Н.  Симић), Ж.  Ђорић 7, Панић 7, Масларић 7, Лужајић 7, Бојанић 7 (Кусић), И.  Ћорић 7, Ђуричић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Грковић 7, Бранковић 8, Боснић 8, Нинић 7, Пећанац 7 (Суyум 7), Вучковић 8 (Мркела 7), Каурин 8, Трбовић 7 (Соколовић) , Димитријевић 7, Караћ 8 (Јерковић 7).

У правој првенственој утакмици, домаћини се нису обрукали, у игри против много бољег ривала.  Чак су у првих 30.  минута били и равноправан ривал. Тек када су гости повели, почела је, и њихова препознатљива игра.  Снажна и мушка.  И тако све до краја утаклмице. У финишу утакмице једну грешку гостујуће одбране искористио је Масларић.

ВЦвијетић

Борац (М) - Сремац (Деч) 3:0 (3:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца око 150, судија Скакавац (Рума). Стрелци: Шуша у 22, Дерајић у 35.  и М.  Вулетић у 41.  минуту. Жути картони: Т.  Вулетић, Бојанић, Дерајић, Радуловић (Борац), Младеновић (Сремац).

БОРАЦ: Јандрић 8, Радуловић 8, Т.  Вулетић 8, Стајчић 7, Сремац 8 (Божић), Шуша 8,5, Бојанић 8 (Међедовић 8), Дерајић 8, М.  Вулетић 8,5 (Јовелић), Жунић 8, Ђилас 7,5 (Лалић).

СРЕМАЦ: Шљукић 7, Стојковић 7, Недељковић 7, Мијатовић 7, Младеновић 7, Милић 7, Јуришић 7, Стојчевић 7, Матић 7, Марчета 7 (Закић 8), Јанковић 8.

Мартичани су забележили сигурну победу у квалитетној игри.  Мада је и ривал из Деча имао неколико добрих прилика, али  су гостујући стрелци били мало непрецизни.

ПМатић

Партизан - Сремац (В) 3:0 (1:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 150, судија Блажон (Рума). Стрелци: Мирковић у 23, Пајић у 64.  и Адријан у 71.  минуту.  Жути картони: Богичевић, Пајић (Партизан), Јовановић (Сремац).

ПАРТИЗАН: Јашић 7,5, Конц 7,5 (Маринковић), Бабић 7,5, Мирковић 8, Јошић 7,5 (О.  Петровић), Богичевић 7,5, Гавриловић 7,5, Г.  Радовић 7,5, Ђуровић 7,5, Пајић 8, Адријан 8.

СРЕМАЦ: Стругаревић 6, Стојанов 6, В.  Ранков 6, Рудан 7, Цвијановић 7, Делић 6 (Јовановић 7), Чортановачки 7 (С.  Ранков), Лошић 6 (Јововић 6), Павковић 6, Коларов 7, Кујунyић 6.

Играчи Партизана су одиграли добру утакмицу.  А, остварили су победу веома ефектним головима.  Мирковић је после корнера највише скочио у казненом простору гостију, и само лопту главом скренуо у мрежу.  Пајић је из слобиодног ударца са око 35 метара погодио саме рашље.  Адријан је прошевио целу гостујућу одбрану и на крају лако матирао Стругаревића.

ДМикић

Раднички (И) - Напредак (П) 0:2 (0:0)

ИРИГ: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Ранковић (Јарак).  Стрелци: Савковић у 47.  и Минић у  90.  минуту.  Жути картон: Лалић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Лалић 7, Кошпрдић 7 (А.  Бикић), Цветковић 7, С.  Николић 7 (Савић 7), Глишић 7, Шевић 7, В.  Бикић 7,   Поповић 7, Пузић 7, Боројевић 7, Д.  Николић 7.

НАПРЕДАК: Д.  Николић 7,5, Радовановић 7,5, Вукосављевић 7,5, Пољак 8, Јакшић 8 (Минћ 8), Тошић 7,5 (Пршић 7), Савковић 7,5 (Ђурић 7), Тодоровић 8, Алијагић 7,5, Суботић 7,5, Вукин 7,5.

За Ирижане овај сусрет је био веома важан.  Победа је много значила.  У првом полувремену док, је било снаге, гост из Попинаца скоро је био и надигран.  Недостајали су само голови.  У наставку физичка спрема гостију дошла је до изражаја, и наравно победа није изостала. Таглиавиа

ДОБРИНЦИ: Сремац - Слога (В) 0:2, ИРИГ: Раднички - Напредак (П) 0:2, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Железничар 1;2, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан -Сремац (В), МАРТИНЦИ: Борац - Сремац (Деч) 3:0, РУМА: Словен - Хајдук (Б) 3:0, ЉУКОВО: Љуково - Јадран 1:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње-Борац (К) 3:0 (гости нису дошли).

1. Словен  26     21     5      0      72:9  68

2. Железничар   26     21     2      3      72:18        65

3. Јадран   26     14     5      7      58:31        47

4. Хајдук (Б)     26     13     4      9      60:36        43

5. Сремац (В)    26     13     2      11     45:55        41

6. Слога (В)       24     10     6      8      35:32        36

7. Подриње       26     10     6      10     44:42        36

8. Напредак (П) 26     11     3      12     47:46        36