Сремска лига: Алимпић кумовао тријумфу

Путинчани су одмах на почетку ове занимљиве утакмице направили четири лепе прилике за вођства, али су све четири и промашили.
ФК Путинци

ПСК Путинци - Хајдук (В) 2:0 (0:0)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, гледалаца 100, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Алимпић у 59. и Кнежевић у 70. минуту.  Жути картони: Дукић, Бераковић, Видовић (ПСК Путинци), Личанин, Стојаковић, Сарић, Арбић, Вејновић (Хајдук).

ПСК ПУТИНЦИ: Карас 8, Видовић 8, Инђић 9, Кекић 8, Батањски 9, Бераковић 8, Кнежевић 8, Алимпић 9, Степановић 8, Малбаша 8, Дукић 9 (Крагуљ 8).

ХАЈДУК: Митровић 7, Ђорђевић 7, Арбић 6, Стојаковић 7, Личанин 6 (Станковић 6), Сарић 7 (Вејновић 7), Јанковић 7, Ветеха 7, Грујичић 7, Радовановић 6, Босанац 6 (Дамјановић 6).

Чак је и Кнежевић био непрецизан са беле тачке. Тукао је лопту преко пречке. Али, у наставку домаћинима је требало само две добе акције да дођу и до два гола и до победе. Први гол постигао је Алимпић после успелих дриблинга, али и код другог гола кумовао је Алимпић, опет је био у добром дриблингу, потом је избацио Кнежевића, коме није било тешко да затресе гостујућу мрежу.

Хумани Путинчани

Фудбалери ПСК Путинаца, показали су и хуманост и прикупили део средстава за лечење Теодоре Андрић.Теодора је четворогодишња девојчица из Ирига, која има тумор на мозгу. Ситуација се погоршала.Теодора је почела да губи вид и спосоност говора.Руковоство клуба заједно са публиком прикупили су део новца, који ће бити уплаћен на рачун Теодориних родитеља за њено лечење.

Ч. Јовичић

Хајдук (Б) - Напредак (П) 2:2 (1:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 50, судија Релић (Мартинци).Стрелци: Крстић у 23. И Вукин у 55. (аутогол) за Хајдук, П. Мајсторовић у 60.и Пољак у 83. минуту за Напредак. Жути картони: Бркић, С. Ковачевић, Мутић, Крстић, Иваниш (Хајдук), С. М. Јовановић, Јованов, Савковић, Вукин (Напредак).

ХАЈДУК: Ралић 7, Бркић 7, Чича 7, Грујичић 7 (Терзић 7), Милосављевић 7 (Д. Ковачевић), Звекан 7 (Бојановић), С. Ковачевић 7, Мутић 7, Крстић 7, Иваниш 7, Караћ 7.

НАПРЕДАК: Николић 6, С. М. Јовановић 6, Ђурић 6 (Радошевић 6), Ђалић 6, Јованов 6 (И. Јовановић 6), Савковић 6, П. Мајсторовић 6, Василић 6, Тодоровић 6, Вукин 6 (Евђенић 6), Пољак 6.

Бешчани су од прве минуте стално нападали, и имали неколико лепих прилика за вођство, али, тек су у 23.минути погодили противничку мрежу.Мутић је упутио дугачку лопту пред гол гостију, а Крстић је био бржи од комлетне одбране гостију и главом послао лопту иза леђа голмана Николића.

И у наставку Бешчани су играли ангажовано и стално опседали гол гостију.У 55.било је Караћ је чак четворицу играча гостију ипреварио и онда несебично вратио лопту уназад. Ипак, најближи  лопти био је Вукин који неспретно шутнуо лопту у сопствену мрежу. Потом су гости кренули жешће према голу домаћина. И плод такве игре је био гол П. Мајсторовића главом после центаршута.

У 83. минуту Пољак је извео слободан ударац са скоро 30 метара.Лопта је некако ишла у луку, па је онда некако пала на земљу, преварила голмана Ралића и закопрцала се у мрежи. У 88. минуту  Караћ је изванредно послужио Мутића испред самог гола гостију, у самом петерцу, али је Мутић промашио цео гол, а гости су тако однели бод.

М. Батало

Железничар - Љуково 0:5 (0:1)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Игралиште Доњих Петроваца, гледалаца 50, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Чучковић у 41. и 74, Николић у 53, Булат у 61. и Гавриловић у 75. минуту. Жути картони: Дубајић, Николић (Љуково).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Радошевић 6, Ракар 6, Тркуља 6, Пејчић 6, Бртка 8, Ковачевић 7 (Соколовић 7), Костић 7, Дубајић 6 (Ћојановић 6), Пашић 7, Трица 7 (Милешевић 7), Димитријевић 7.

ЉУКОВО: Благојевић 7, Николић 8, Узелац 7, Георгијев 8, Арсић 7, Дубајић 7, Булат 8, Чучковић 8, Мачак 8, Стојанац 7 (Царевић 7), Мандић 7 (Гавриловић 7).

Инђијци су одиграли добро, само у пољу. У почетку утакмице имали су и неколико прилика, и уз то су погодили стативу. А, онда су почели велики киксеви одбране Инђијаца.Код првог гола гостију Тркуља је закаснио да избије лопту, голман Радошевић каснио у интервенцији, Пашић је дирао лопту, која се недира, потом је Биулат био бржи од голмана Радошевића и на крају голман Радошевић је неспретно боксовао лопту, која је пала, само на два метра, притчао је Гавриловић и сместио у небрањени део мреже.

И. Ђумић

Борац (М) - Доњи Срем 0:0

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Тодић (Врдник). Жути картони: Томшић, Дамјановић, Марјановић (Борац), Јуришић, Перишић (Доњи Срем).

БОРАЦ: Јандрић 9, Т. Вулетић 8, Ђилас 8, Стајчић 8, Бакајлић 8, Дамјановић 8, Томшић 8 (Лазић),  Шарчевић 8 (Ковачевић 8), Радић 8, М. Вулетић 9, Марјановић 8.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 8, Д. Радосављевић 8, Рагастовац 8, Перишић 8, Тривковић 8, Јуришић 8, Пузић 7 (Љубојевић 7), Лукач 8, Радивојевић 7 (Н. Митровић), Лукић 8, Марковић 9.

Ривали су приказали лепу фудбалску представу. Мартичани заслужену откинули велики бод великом фавориту из Пећинаца.У првом полувремену по једну прилику промашили су ривали. Марковић за госте је главом послао лопту тик поред стативе, а Т. Вулетић је снажно тукао лопту с 20 метара и за мало био непрецизан.

У другом полувремену ривали настављају са добром игром. Прву шансу имају гости, али Марковић шутира поред гола. До краја утакмице, у последњих десет минута, домаћини су пропустили  две идеалне прилике да дођу у вођство, али је М. Вулетић био непрецизан.

З. Крстић

Рудар - Будућност 0:13 (0:7)

ВРДНИК: Стадион Рудара, гледалаца 50, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Ђукић у 1. и 6, Симовљевић у 17, 20. и 55, Јанковић у 25.и 35, Јефтић у 45.и 86, Рого у 50, 80.и 84.и Павловић у 81.минуту.Жути картон: Дејић (Рудар).

РУДАР: Моћић, Мирковић, Дејић, Лончар, Илкић, Крстић, Ђаковић, Д. Марјановић (Марјановић), Гаврић, Колопић, А. Манојловић.

БУДУЋНОСТ: Јокић, Радосављевић (Станивуковић), Јефтић, Павловић (Ђорђић), Симовљевић (Грујић), Рого, Ђукић, Петровић, Станић, Јошић, Јанковић.,

Веома ослабљени Врдничани нису успели да пруже достојан отпор расположеном лидеру на табели из Салаша Ноћајског.

И. Сретић

Борац (К) - Партизан 2:1 (2:0)

КЛЕНАК: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Белић (Ириг).Стрелци: М. М. Вукосављевић у 21.и Пјевац у 29. за Борац, а Мирковић у 80. минуту за Партизан.

БОРАЦ: Жарко Стјепановић 7, Стојковић 7 (Аћимовић 7), Зељић 8, Б. Самарџић 7, Глумчевић 7,  М. Вукосављевић 8, В. Матић 7, Д. Самарџић 7 (Мирковић 7), Пјевац 8 (Д. Матић 7), П. Илић 7, Нинковић 7.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Мирковић 7, Н. Вулетић 7, Алексић 7, Милетић 7 (Јовановић 7), В. Петровић 7, Матијевић 7, М. Радовић 7, Петковић 7, Гемери 7, Трипић 7 (Денић).

Била је то чврста, отворена, али борбена и жива утакмица. Квалитетни гости нису могли задржати сталне налете брзоногих домаћих нападача Петра Илића и Марка Пјевца. Уз њих, одличну игру је пружио је и Милан Вукосављевић, најбољи појединац сусрета. Вукосављевић је и први матирао одличног голмана гостију Стајчића.Извео је изванредно слободан ударац с 20 метара.Мало је лопта закачила живи зид гостију и тако је Стајчић био преварен. И Пјевац је изванредно шутирао лопту по земљи.Лопта је прошла тик поред стативе, а Стајчић је остао кратак у интервенцији. У самом финишу гости су успели да само смање резултат.Мирковић се у гужви најбоље снашао и лако савладао Стјепановића.

З. Перић

Митрос - Раднички (Ш) 2:1 (0:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, гледалаца 100, судија Блажон (Рума).Стрелци: Малиновић у 87. (из пенала) и Симњановски у 90.за Митрос, Аперлић у 70. минуту за Раднички. Жути картони: Малиновић, Новаковић, Сремац (Митрос), Шуша, Митровић, Павловић (Раднички).

МИТРОС: Мршић 7, Баровац 6 (Трубић 7), Малиновић 7, Бабић 7, Милошевић 7 (С. Николић 7), С. Симњановски 7, Опарушић 7, Симић 7, Грбић 8, Сремац 7, Новаковић 7 (Драгојевић 7).

РАДНИЧКИ: Николић 6, Чалић 7, Митровић 7, Аперлић 8, Дрча 7, Павловић 7, Стојшић 7, Шуша 8, Матић 7, Суботић 7 (Тодоровић 7), Старовас 7 (Грумић 6).

И поред тога што су домаћини били бољи и у првом полувремену, гости су играли борбено, и одлично у одбрани, и због тога домаћини нису могли доћи у вођство, а зато су могли гости.Имали су зато лепу прилику са пенала. Али, лопта је завршила изнад пречке.

У наставку Шиђани су ипак, повели. После корнера, лопта је пала на прву статриву, домаћини су је избили, а Аперлић, је после гужве био најбржи и послао лопту у домаћу мрежу. Али, месари се нису предавали и у самом финишу утакмице дошли до заслужене победе. Њу су домаћину заслужено, донели, прво Малиновић са пенала је поравнао резултат. На дубинску лопту први је натрчао Трубић, али голман гостију Николић, га је морао срушити, да неби постигао сигуран гол. У 90. минути Самњановски је извео слободан ударац, гости су блокирали ударац, али је лопта поново дошла до Симњановског који је овога пута био прецизнији за кончних 2:1.

Р. Петковић

ЛСК - Доњи Петровци 4:0 (3:0)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, гледалаца 150, судија Ипач (Марадик).Стрелци: Савић у 11.и 26, Бојић у 14. (из пенала) и Милићевић у 66. минуту. Жути картони: Бојић, Малиновић (ЛСК). Црвени картон: Недимовић (Доњи Петровци).

ЛСК: Теодоровић 8, Шеик 7, Н. Дронић 7, Савић 8, Љ. Босанчић 7, М. Босанчић 7 (Шћурк 7), Милићевић 8, Б. Дронић 7, Драгишић 7 (Дарабашић 7), Бојић 8, Морак 7 (Малиновић 7).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Станисављевић 6, Диклић 6, Вујевић 7, Бајић 7, Катић 7 (Сладоја 7), Стојановић 7 (Стоилковић 7), Дудић 6 (Динић 7), Недимовић 6, Дамњановић 7, Опарушић 7, Чворков 7.

Лаћарци су играли одлично у првом полувремену и убедљиво вођство од 3:0 могло је бити и веће.  Вођство домаћину је донео Савић већ у 11. минуту. Израђену акцију завршио је Бојић центаршутом. Лопту је  дочекао Савић и она се нашла иза леђа Станисављевића. Бојић је био стрелац после пенала. Савић је затим био поново стрелац.

На почетку другог полувремена гости нису искористили најстрожу казну. Чворков је траљаво шутирао па је голман домаћих Теодоровић, лако одбранио. И коначан резултат је поставио Милићевић.

М. Плавшић

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Железничар - Љуково 0:5, КЛЕНАК: Борац -Партизан 2:1, МАРТИНЦИ: Борац - Доњи Срем 0:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Доњи Петровци 4:0, ВРДНИК: Рудар - Будућност 0:13, БЕШКА: Хајдук - Напредак (П) 2:2, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци  – Хајдук (В) 2:0, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Раднички (Ш) 2:1.