Сремска лига: Дерби зачеља без победника

Гости су могли доћи у вођство већ у 24.  минуту када је Ветеха изиграо Врачева, али  није успеои да матира изблизине Грковића.
Екипа Хајдука из Вишњићева

Напредак (П) - Хајдук (В) 1:1 (0:1)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија Суyум (Инђија). Стрелци: П.  Мајсторовић у 48. за Напредак, а Ветеха у 26.  минуту за Хајдук. Жути картони: С.  М.  Јовановић, Ђилас (Напредак), Јурошевић, Њежић (Хајдук) .

НАПРЕДАК: Грковић 6, С.  М.  Јовановић 7, Ђилас 7, Кљајић 7 (Пувалић), М.  Мајсторовић 6, Савковић 6, Сремац 7, Јанковић 7 (Ђалић ), М.  Ж.  Јовановић 7, Врачев 7 (П.  Мајсторовић 7), Евђенић 7.

ХАЈДУК: Митровић 8, Ђорђевић 6 (Хрчек), Арбић 7, Марковић 7 (Личанин), Ковачевић 7, Станковић 6, Њежић 7 (Дамјановић), Грујичић 7, Ветеха 7, Јурошевић 7, Перић 6.

Али, само два минута касније Ветеха је успео да затресе домаћу мрежу.

Домаћини су могли поравнати резултат у 42. када је Јанковић траљаво тукао лопту и Митровић је одбранио шут. Ипак, у наставку, П.  Мајсторовић је искористио гужву пред голом гостију, и рутински је лопту послао у празан део мреже. После тога, до краја утакмице, водила се безпоштедна борба, али није било неких већих шанси.

Љ.  Опачић

Будућност - ПСК Путинци 1:0 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 100, судија  Релић (Мартинци). Стрелац: Симовљевић у 15.  минуту.  Жути картони: Симеуновић, Ђорђић, Јесретић (Будућност), Инђић, Крњајић (ПСК Путинци).

БУДУЋНОСТ: Јокић -, Јесретић 7, Радосављевић 8, Грујић 7 (Јефтић 8), Јошић 7, Јанковић 7, Симовљевић 8, Петровић 7, Симеуновић 7 (Михаиловић 7), Станић 7 (Ђорђић 7), Добо 7.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 9, Инђић 6 (Катић), Кекић 6, Ћук 6, Стјепановић 7, Бераковић 6, Крњајић 7, Алимпић 6, Видаковић 6 (Дерета), Јуришић 7, Јовановић 6, Дукић 7.

Домаћини су славили минималним резултатом, али заслужено. Симовљевић је матирао Милошевића после успеле асистенције Симеуновића.  Могли су славити домаћин и убедљивије. Али, домаћи стрелци су били непрецизни, или је голман гостију Милошевић спречио одличним одбранама да лопта не нађе пут у мрежу.

М.  Симић

Доњи Петровци - Хајдук (Б) 1:3 (0:0)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Игралиште Доњих Петроваца, гледалаца 50, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).  Стрелци: Тодоровић у 49.  (из пенала) за Доње Петровце, а Бјељац у 71, Поповић у 79.  и Н.  Ковачевић у 80.  минуту за Хајдук. Жути картон: Милосављевић (Хајдук).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Томић 6, Станисављевић 6, Путица 7, Ђалић 6, Диклић 6, Стојановић 5, Пољак 7, Тодоровић 6, Вукајловић 6, Васиљевић 6 (Чворков), Опарушић 6.

ХАЈДУК: Опарница 7, Бркић 6, Поповић 6, Милић 6, Милосављевић 6, Лагунyић 7 (Зекић), Бјељац 7, Караћ 7 (Бојановић), Н.  Ковачевић 7 (Терзић), Крстић 7, С.  Ковачевић 7.

Била је то добра првенствена утакмица.  Гости су били бољи у току целе утакмице. Посебно у другом полувремену, када су и постигли три лепа гола после контри. Домаћини без шесторице стандардних првотимаца, а било је чак три голмана, који су играли у пољу.

Д.  Лејић

Митрос - Железничар 3:1 (1:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Митроса, гледалаца 100, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Малиновић у 21.  и 93.  (из пенала) и С.  Симјановски у 90.  за Митрос, а Дубајић у 17.  м инуту за Железничар.  Жути картони: Милошевић (Митрос), Катарић, Пејовић (Митрос). Црвени картон: Цураковић (Железничар).

МИТРОС: Дудић 7, Панић 7, Трубић 8, Малиновић 9, Бабић 8, С.  Николић 7, Цвијановић 8, С.  Симјановски 8, Милошевић 7, Н.  Николић 7 (Шарић 7), Боровац 7 (Сантовац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милановић 7, Ракар 6, Катарић 6, Тркуља 6, Кривокујћа 7, Бајић 7, Пејовић 6 (Костић 6), Цураковић 7, Дубајић 7, Пашић 7, Димитријевић 7.

По хладном и ветровитом времену ривали су одиграли добро утакмицу. Месари могу да се радују јер су победили заиста јако добру екипу из Инђије, али су до бодова дошли тек пошто су гости остали са десет играча, јер је у 56. минуту искључен Цураковић.

Р.  Петковић

Љуково - Борац (М) 2:0 (1:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 70, судија Колyић (Никинци). Стрелац: Булат у 28. и 82.  минуту.  Жути картон: Дубајић (Љуково).

ЉУКОВО: Благојевић, Грковић, Лукач, Узелац, Стевић, Макарић, Вишњић (Арсић), Булат (Царевић), Мачак, Дубајић, Николић.

БОРАЦ: Јандрић, Т.  Вулетић, Тодоровић, Зорановић, Томшић, Лазић, Бјиелић, М.  Вулетић, Марицки, Бакајлић, Шарчевић.

Ни хладно, ни ветровито време, није спречило да ривали прикажу лепу фудбалску представу. Љуковчани остварују нови успех, у низу.  Похвале заслужују фудбалери, верни навијачи, који их стално прате, али и тренери и управа.

Н.  Тркуља

Доњи Срем - Рудар 1:1 (0:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 100, судија Петровић (Шид). Стрелци: Марковић у 90. за Доњи Срем, Марковић у 50.  (из пенала) за Рудар. Жути картони: С.  Радосављевић, Новић (Доњи Срем), Илкић, Вишњовски, Грујић, Сантрач (Рудар).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, С.  Радосављевић, Д.  Радосављевић, Перишић, Љубојевић (Весић), Пузић, Максимовић  (Н.  Митровић), Новић, Радивојевић, Ристановић, Марковић (Најић).

РУДАР: Савић, Дејић, Нинковић, Лужајић (Грујић), Сантрач, Јовановић, Новаковић, Вишњовски, Марковић, Пожарев (Поповић), Манојловић (Илкић).

Фаворизовани Пећинчани нису успели да освоје сва три  бода.  Врдничани су се показали као добар и организован тим у игри, мада, домаћини нису успели да искорсте неке своје шансе.

У наставку утакмице, гости су успели чак и да поведу, када је срушен Лужајић пред самим голом домаћина. Марковић је пенал претворио у гол. Од тог тренутка домаћини су кренули ангажованије.  Сдија је продужио сусрет, без неког разлога, а онда је у последњим секундама утакмице Марковић после велике гужве, ипак, пред голом гостију просто угурао лопту у мрежу и тако домаћини ипак долазе до великог бода.

М.  Гмизић

Раднички (Ш) - Борац (К) 4:2 (2:2)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 50, судија Скакавац (Рума). Стрелци: Суботић у 12, Старовлах у 17, Дерајић у 61. и Дрча у 88.  за Раднички, а Пјевац у 14. и 16.  минуту за Борац.  Жути картони: Теофиловић (Раднички), Стојковић, Вукашиновић (Борац).

РАДНИЧКИ: Алексић 7, Дрча 8, Васић 7, Стојшић 7, Дерајић 8, Теофиловић 7, Мирчетић 7, Матић 7 (Сарић 7), Суботић 8, Перовић 7, Старовлах 8.

БОРАЦ: М.  Илић 7, Аћимовић 7, Радишић 7, Вукосављевић 7, В.  Матић 7, Д.  Илић 7, Мирковић 7, Пјевац 9, Стојковић 7 (д.  Матић 7), Нинковић 7, Вукашиновић 7.

Била је то чврста, отворена, али борбена и жива утакмица, у којој су Шиђани тек у наставку обезбедили планирану победу. Најлепши тренуци, на утакмици, били  су голови Пјевца.  Кренуо је Пјевац оба пута са 20 метара, ушао у казнени простор домаћина, и онда са пенала, прецизним шутевима, и то ретко виђеним, матирао голмана Алексића.

П.  Л.

Партизан - ЛСК 3:0 (2:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 100, судија Билић (Моровић). Стрелци: Млађеновић у 15, Н.  Вулетић у 18. и Милетић у 90.  минуту.  Жути картони: Петковић (Партизан), Половина, Лађевац (ЛСК).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Петковић 7 (Ђуровић 7), Трумић 6, Н.  Вулетић 8, Јовановић 7, Алексић 7, В.  Петровић 8, Матијевић 7, М.  Радовић 7 (Милетић 8), Млађеновић 7 (Г.  Радовић 7), Трипић 7.

ЛСК: Овшек 7, Драгишић 5, Бараћ 6, Савић 8, Лађевац 6, Половина 5, Милићевић 6, Дронић 6 (Радишић 5), Ђурић 5 (Вуколић 5), Малиновић 5 (Дарбашевић 6), Крстић 6.

Гости из Лаћарка били су слаб ривал, а домаћин играо онолико колико му је било потребно за убедљиву победу. Вођство домаћину је донео Млађеновић. Само је израђену акцију завршио голом. Н.  Вулетић је био стрелац после корнера. Одбијену лопту је, са седам метара, из волеј ударца само вратио у противничку мрежу.

У финишу утакмице В.  Петровић и Милетић су се мало поиграли са одбраном гостију. На крају је Милетић лако матирао немоћног Овшека.

В.  Новаковић

Резултати:

ШИД: Раднички - Борац (К) 4:2,  ЉУКОВО: Љуково - Борац (М) 2:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - ЛСК 3:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Рудар 1:1, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Хајдук (Б) 1:3, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност -ПСК Путинци 1:0, ПОПИНЦИ: Напредак - Хајдук (В) 1:1, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Железничар 3:1.