Сремска лига: Искуством до бодова

Била је то одлична утакмица, гости су повели, али искусни састав домаћина је у другом полувремену преузео инцијативу и преко Мркајића стигао до победе.
Fudbal

Доњи Петровци - Будућност 2:1 (0:1)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ:  Игралиште Доњих Петроваца, гледалаца 200, судија: Павловић (Огар), стрелци: Мркајић у 51. и 68. за Доњи Петровце, Ђукић у 24. (из пенала), минуту за Будућност. Жути картони: Шаша, Диклић, Вукајловић, Јовановић, Башић (Доњи Петровци), Јанковић, Кљајић, Шарац (Будућност7.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 8, Путица 8, Диклић 8, Вукајловић 8, Ољача 9 Чворков 8, Мркајић 9, Кркобабић 7 (Дамјановић 7), Недимовић 8, Шаша 8 (Галић), Бузаш 8 (Јовановић).

БУДУЋНОСТ: Јокић 8, Бобо 8 (Шарац), Радосављевић 7, Јефтић 7, Петровић 7, Сремац 7 (В. Симеуновић) 7), Ђукић 8, Јанковић 6, Кљајић 7, Грујић 7.

Граничар (А) - Борац (К) 1:6 (1:5)

АДАШЕВЦИ: Стадион Граничара, гледалаца 150, судија: Дујић (Сремска Митровица), стрелци: Мединић у 6. за Граничар, Пјевац у 8. Б. Јовић у 28. В. Матић у 32. Поповић у 36. и Д. Самарџић у 39. и 62. минуту за Борац. Жути картони: Кончар, Скакавац, Д. Мединић, Андришка (Граничар).

ГРАНИЧАР: Д. Мединић 6, АНдришка 6 (Миљееновић), Скакавац 5, Ковачевић 6, Бојанић 6, Вурдеља 6, Де. Мединић 6, Кнежевић 6, Шуша 6 (Малић), Суботић 5 (Грунић), Кончар 5.

БОРАЦ: Станишић 7, Поповић 7, Вукосављевић 7. Б. Самарџић 7, Радишић 7, В. Матић 6, Д. Самарџић 8, Б. Јовић 7, Пјевац 7, Вујаклија 7, Нинковић 7.

Једноставно подмлађени Адашевци нису могли парирати гостима. Кленачни  су показали да су квалитетни.

М. Гачинов

ПСК Путинци - Напредак (П) 3:1 (2:0)

ПУТИНЦИ:  Стадион крај Кудељаре, гледалаца 150, судија: Ћирковић (Стари Бановци), стрелци: Ивковић у 13. 38. и 51. за Путинце, Ивковић у 90. минуту за Напредак. Жути картони: Јовановић, Врачев, Маријановић (Напредак).

ПУТИНЦИ: Милошевић 8, Квочка 7, Кубуровић 8, Јовановић 7 (Стојисављевић 7), Васиљевић 8 (Поповић), Зекановић 8, Адамовић 8, Радић 7, Колунџић 6, Ивковић 9 (Катић), Новаковић 7.

НАПРЕДАК: Бошковић 7, Јовановић 8, Пувалић 6, Миличевић 6, Шарец 6, Скопљак 6, Ивковић 6 (Маријановић), Јанковић 7, Макарић 8, Врачев 7 (Војкић), Димитријевић 6 (Јовановић).

Меч је почео минутом ћутања јер је неочекивано умро бисви фудбалер  ОПутинчана Вељо Зец. У Путинцима виђен је борбен фудбал, а домаћини су дошли у вођство са беле тачке. Адамовић је непрописно заустављен. Ивковић је био стрелац још два пута после добро израђених акција. У самом финишу домаћин је био опуштен а гости су постигли почасни гол.

Ч. Јовичић

Словен - Борац (М) 0:3 (0:1)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 100, судија: Грбатинић (Адашевци), стрелци: Драгојевић у 40. Грујичић у 73. (из пенала), Смајловић у 89. минуту. Црвени картон: Лукић (Словен), Жегарац (Борац).

СЛОВЕН: Дер 6, Попић 6, Адамовић 6 (Вујевић), Лукић 6, Кнежевић 6, Батањски 6 (Путник), Ракић 7 (Петковић), Поповић 6, Станић 6, Потржан 6, Савић 7.

БОРАЦ: Јандрић 7, Шарчевић 7 (Копрић 7), Жегавац 8, Пармаковић (Смајловић 8), Аврамовић 8, Н. Вулетић 8, Шојић 7, Грујичић 8, Вукадиновић 7, Ковачевић 7 (Д. Вулетић), Драговић 8.

Није то био занимљив и допадљив меч. Домаћи су били су добри само у неколико првих минута, Савић је погодио стативу. Мартиначни су повели преко Грујичића, који је био сигуран и са беле тачке. Вукадиновић је поввео акцију Грујовић је пронашао Смајловића.

З. Крстић

Партизан - Јадран 1:0 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Стадион Партизана, гледалаца 150, судија: Бањанин (Моровић), стрелац: В. Петровић у 61. минуту. Жути картони: Д. Петровић Трипић (Партизан), Тутек. С. Ковачевић, Милаковић (Јадран).

ПАРТИЗАН: Стачић 8, Трипић 7 (Петковић), Д. Петровић 7, Јовановић 7, Алкесић 7, Бајић 7, В. Петровић 8, марковић 7 (Г. Радовић), Ђуровић 7, Вуколић 7 (М. Радовић), Младеновић 7.

ЈАДРАН: Шавић 7, Драгутиновић 6, Булатовић 7, Тутек 6, Ј. Којчиновић 7 (М. Којчиновић), Милаковић 6, Кнежевић 6, Пекић 6, С. Ковачевић 6 (Н. Ковачевић), Марковић 6, Радић 6, А. Наглић 7 (Раденков).

Витојевчани су били опасан ривал и у својим редовима имали су искусног стрелца Владимира Петровића који је постигао погодак.

Г. Арбановски

Железничар - Полет 3:0 (1:0)

ИНЂИЈА: Стадион Инђије, гледалаца 50, судија: Граовац (Рума), стрелци: Станојевић у 14. Јерковић у 71. Костић у 89. минуту. Жути картони: Ратар, Кекић (Железничар), Драганичић (Полет).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милановић 7, Станојевић 8, Катанић 8, Крстовић 7, Јерковић 8 (Кекић), Јуришић 7, Лукић 7 (Милосављевић 6), Јањуз 6, Костић 7, Ратар 9, Димитријевић 7.

ПОЛЕТ: Грковић 6, Поповић 6, Пољак 6, Драганић 6 (Милић), Ружичић 6, Пејовић 6, Иванић 6, Пештерац 6, Јовић 6, Тодоровић 6 (Калезић), Комазец 6 (Сријемац).

Рутинска победа Инђијаца над неспремним гостима. Могли су Инђијци славити још убедљивији да су били прецизнији.

И. Ћумић

Слобода - Љуково 2:1 (1:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слбооде, гледалаца 150, судија: Блажон (Рума), стрелци: Кнежевић у 28. (аутогол), В. Нинић у 87. (из пенала) за Слободу, а Карић у 43. минуту за Љуково. Жути картони: Стојновић, Живковић (Љуково).

СЛОБОДА: С. Нинић 7, Рагастолац 7, Јоргић 7, В. Нинић 8, Митровић 7, Кордолуп 8, Асшаћрић 7, Трбовић 7 (Радошевић 7), Генери 7 (Ђуричић), Јеж 7, (Кресојевић), Драгојевић 7.

ЉУКОВО: Мијатовић 7, Ковачевић 7, Миладиновић), Марковић 6, Кнежевић 6, Стојановић 6, Тркуља 7, Живковић 7 (Јовић), Карић 7, Крстић 7 (Шестовић), Убовић 6, Вучквоић 6.

Заслужена победа домаћина. За победу било доста и један аутогол и један пенал. Гости су били добир, али физички боље припремљени домаћини су играли утакмицу у једном ритму.

С. Сарић

Рудар - Купиново 2:0 (0:0)

ВРДНИК: Стадион Рудара, гледалаца 150, судија: Митровић (Рума), стрелци: Марковић у 57. и Јашовић у 90. минуту. Жути картони: Петровић, Сантраш, Пишњовси (Рудар), Станојевић, Милутиновић (Купиново).

РУДАР: Пардовицки 7, Новаковић 7, Јованвоић 7, Гравара 7 (Јашовић 7), Сантрач 7, Б. Крстић 7, Басара 7 (Д. Крстић), ВИшњоси 7, Марковић 8, Петровић 8, Достанић 7 (Пудар).

КУПИНОВО: Садак 7, Ђуричић 7, Гавриловић 6, Будимчић 6, Маријановић 6, Милутиновић 6, Радивојевић 6, Лукач 7, Бошковић 6, Милијашевић 6, Станојевић 6.

Врдничани су лако дошли до очекиване победе. Домаћини су извели два ефикасна корнера и постигли два ефикасна гола.

И. Сретић

РУМА: Словен - Борац (М) 0:3, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Љуково 2:1, ПУТИНЦИ: Путинци - Напредак (П) 3:1, АДАШЕВЦИ: Граничар - Борац (К) 1:6, ДОЊИ ПЕТРОВИЦ: Доњи Петровци - Будућност 2:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Јадран 1:0, ИНЂИЈА: Железничар - Полет 3:0, ВРДНИК: Рудар - Купиново 2:0.