Сремска лига: Лидер поново убедљив

Раднички (Ш) - ЛСК 5:0 (2:0)
lopta

ШИД: Стадион Радничког, судија Мушицки (Рума). Стрелци: Аперлић у 26, Војновић у 36, Стојшић у 56, Думитровић у 75. и Старовлас у 82. минуту. Жути картони: Суботић, Влаисављевић (Раднички), Шћурк (ЛСК).

РАДНИЧКИ: Николић, Утвић, Аперлић, Павловић, Стојшић, Шуша, Војновић, Добројевић (Вуковић), Грумић (Влаисављевић), Суботић (Старовлас), Алексић (Думитровић).

ЛСК: Теодоровић, Гршић, Дринић (Вуковић), Драгишић, Половина, Босанчић (Шеик), Тодоровић, Милићевић, Савић (Малиновић), Бојић, Шћурк (Рибић).

Шиђани су лако дошли до високе победе, после двадесетак минута постигли су погодак,а до краја још четири пута су погодили мрежу Теодоровића.

Л. П. П.

Хајдук (Б) - Напредак (П) 1:1 (1:1)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Блажон (Рума). Стрелци: Караћ у 27. (из пенала) за Хајдук, а Савковић у 10. минуту за Напредак. Жути картони: Милосављевић, Иваниш, Караћ, Катић (Хајдук), Лазић, Евђенић, Савковић (Напредак).

ХАЈДУК: Ралић 7, Поповић 7 (Чича), Катић 7, Грујичић 7 (Милосављевић), С. Ковачвић 7, иваниш 7, Д. Ковачевић 7, Георгијев 7 (Недимовић), Караћ 7, Крстић 7 (Ђорђевић), Стојановић 7.

НАПРЕДАК: Николић 7, Кочијашевић 6, Лазић 6, Рагастовац 7, Јовановић 7, Савковић 7, Евђенић 7, Тодоровић 8, Врачев 7, Ружичић 6, Пољак 7.

Бешчани су пружили одличну прартију против фаворизованих  гостију из Попинаца, посебно у фази напада. Играчи Хајдука су снападали, уз то пропустили низ шанси, а онда су гости повели пошто је одбрана домаћих каснила да избије лопту испред свог гола. Онда су Попинчани играли непотребно руком у свом казненом простору.  Караћ је био сигуран извођач најстроже казне.

М. Батало

Хајдук (В) - Доњи Срем 0:3 (0:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Марковић у 58, Рајић у 68. и Вукмановић у 75. минуту. Жути картони: Перић, Петаковић (Хајдук), Д. Радосављевић (Доњи Срем).

ХАЈДУК: Митровић 7,5, Радовановић 7 (Дамјановић 7), Ковачевић 6,5, Бакајлић 7, Тодоровић 7, Њежић 7, Петаковић 7, Ветеха 7,5, Грујичић 7 (Личанин), Томшћ 6,5 (Гавриловић 6), Перић 7.

ДОЊИ СРЕМ: М. Митровић 7 (Јелача), Новић 7, Цураковић 7, Кривокућа 7, Живановић 7, Перишић 7, Марковић 7, Вукмановић 7, Јуришић 7 (Рајић 7, Радовановић), Д. Радосављевић 7, Радивојевић 7.

У првом делу фудбалери Хајдука одолевали су гостима, али у наставку направили су две почетничке грешке у одбрани и гости су лако стигли до недостижне предности.

С. Томашевић

Митрос - Словен 1:1 (0:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралишћте  Митроса, судија Радић (Инђија). Стрелци: Милошевић у 47. за Митрос, а Мандић у 3. минуту за Словен. Жути картони: Симјановски, Ковачевић (Митрос), Маслић, Сремчевић (Словен).

МИТРОС: Дудић 7, Симић 7 (Мађаровски), Симјановски 7, Сремац 7, Грбић 7, Малиновић 7, Боровац 6, Милошевић 8 (Ковачевић 6), Бабић 8, Трубић 8, Цвијановић 7 (Сантовац).

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Мандић 8, Јовић 8, Калајџић 7, Самарџић 7, Топић 7, Адамовић 7, Мсаслић 8, Стоисављевић 8 (Бранковић 7), јовановићч 8 (Иванковић 7), Сремчевић 7.

Било је у овом мечу доста прилика за домаћине уз одличну игру, али су постигли само гол. Псле тога изванредне шансе за месаре имали су Грбић и Трубић, али и голман домаћих Дудић се два пута истакао.

Р. Петковић

ПСК Путинци - Рудар 3:1 (2:1)

ПУТИНЦИ: Игралиште  крај Кудељаре, судија Поповић (Шуљам). Стрелци: Јовановић у 6, Цветиновић у 32. и Видаковић у 70. (из пенала) за ПСК Путинце, Тривунчић у 11. (из пенала) за Рудар.Жути картони: Дукић (ПСК Путинци), Милан Лужајић (Рудар).

ПСК ПУТИНЦИ: Карас 6, Кљајић 7, Пешут 6, Малбаша 7, Цветиновић 9, Глигоријевић 7, Видаковић 7 (Недић 6), Јовановић 8 (Медић), Зељко 7, Дукић 8, Стјепановић 7.

РУДАР: Милановић 7, Дејић 7, Нинковић 8, Милан Лужајић 6, Мајкић 7, Гербец 7, Гаврић 7, Звајутро 8,  Драгутиновић 7 (Илкић), Милош Лужајић 6 (Савић), Тривунчић 7.

На почетку меча Путинчани су имали три изванредне прилике и брзо повели. Међутим, гости су са пенала врло брзо изједначили. Ипак, најбољи појединац меча Предраг Цветиновић донео је ново вођство свом тиму. У наставку  било је прилика,а једини погодак постигнут је с беле тачке. Срушен је Цветиновић надомак гола гостију, а Видаковић је био сигуран с пенала.

Ч. Јовичић

Партизан - Сремац (Д) 1:0 (1:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелац: Мирковић у 18. минуту. Жути картони: Мирковић, Млађеновић (Партизан), Вукајловић, Р. Ашчерић, Видаков (Сремац).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Трипић 6 (Ђуровић 7), Вељко Петровић 7,5, М. Радовић 8, Владимир Петровић 7,5, Г. Радовић 9, Босиљков 7 (Гемери 6), Мирковић 7,5, Гачић 7, Млађеновић 7, Добић 6,5.

СРЕМАЦ: Цветковић 6 (Станисављевић), Путица 6,5, Вукајловић 6, Р. Ашћерић 6,5, Јеж 6,5, Вучковић 6 (Николић), Н. Кордолуп 7, Видаков 6 (Балабан), Лазић 7,5, Павловић 6, А. Наглић 6.

Била је то чврста и борбена утакмица, са мало шанси. Домаћини су своју искористили и славили. Мирковић је после скраћеног корнера улетео у казнени простор Сремца и док су се гости нећкали ко ће да избије лопту у поље, он је клизећим стартом просто уграо лопту у мрежу Гости своју најбољу шансу нису искористили. Александар Наглић је са пеналтика послао лопту тик поред стативе.

В. Новаковић

Борац (К) - Слога (В) 4:2 (0:1)

КЛЕНАК: Игралишћте Борца, судија Белић (Ириг). Стрелци: Пештерац у 56. и 59, Пјевац у 78. и Сутара у 89. за Борац, Достанић у 4. и Станић у 62. минуту за Слогу.

БОРАЦ:  Илић 7, Аћимовић 7, Мирковић 7, Б. Самарџић 7, Вукосављевић 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 8, Пјевац 9, Д. Митић 7 (М. Самарџић), Стојковић 8, Пештерац 8 (Сутара 7).

СЛОГА: Ерцег 7, Матић 7 (Петровић 7), Јовановић 7, Јандрић 7, Н. Марковић 7, Достанић 7, Станић 7 (Ристић), Пуповац 7, Лазичић 7 (Мијатовић), Драгичевић 7, Лазић 7 (Вучковић).

Кленчани су потпуно надиграли одличне госте из Вогња, али тек у другом полувремену, у најлепшој фудбалској представи у овом првенству. Одавно у Кленку није виђена тако квалитетна игра ривала. Опет је мотор свих домаћих напада био Марко Пјевац, уз то и стрелац једног гола.

З. Перић

Љуково - БСК 4:1 (2:1)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Љубинковић у 21, Мркела у 36, Стојанац у 70. и Николић у 73. за Љуково, Скорупан у 17. минуту за БСК. Жути картони: Николић, Милановић (Љуково), Митровић, Зељковић, Д. Лукић, Ивковић (БСК).

ЉУКОВО: Л. Грковић, Маљковић, Стојанац, Николић, Узелац, Мркела, Чучковић (Јеж), Дубајић (Ђорђевић, Јанковић)), Булат (Милановић), Љубинковић (Фет).

БСК: Сакан, Т. Племић, Б. Ћирић, Мрвичин, Зељковић (У. Племић), Драгојевић, Скорупан, Д. Лукић (Цвјетић), Бакић (Ивковић), Митровић (Смајловић), Ж. Ћирић.

Љуковчани су победу остварили у одличној и ефикасној игри.Мада не може се  оспорити да су и гости  улепшали  фудбалску представу, која се ретко виђа у Љукову. Гости су играли нападачки, отворено и коректно.

Н. Тркуља

Борац (М) - Железничар 1:0 (1:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште  Борца, судија Катић (Рума).Стрелац: Т. Вулета у 20. минуту. Жути картони: Зорановић, Ненадовић, Кљајић (Борац), М. Митровић, Пашић (Железничар).

БОРАЦ: Јандрић 8, Т. Вулетић 8, Стајчић 8, Зорановић 8, Марицки 8, Ненадовић 8, М. Вулетић 8, Дамјановић 9 (Кљајић), Пријић 8 (Вукотић), Шарчевић 8 (Шојић), Марјановић 8 (Ђилас).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 8, Ракар 7, Денић 7 (Соколовић 7), Плећаш 8, Ж. Митровић 8, Мандић 8, М. Митровић 8, Бртка 8 (Прица), Пашић 7, Ковачевић 7, Димитријевић 7.

У Мартинцима се играо фудбал. Домаћини су стално нападали, створили су низ шанси. Пропустили су чак четири зицера, а онда су ипак постигли  гол. На једну дубинску лопту голман гостију Благојевић је слабо интервенисао, тако збунио своје штопере. Ту се нашао Т. Вулетић и прецизним шутем затресао гостујућу мрежу. У наставку  водила се права борба на терену. Било је шанси на обе стране, али резултат се није променио.

З. Крстић

ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Доњи Срем 0:3, ЉУКОВО: Љуково - БСК 4:1, БЕШКА: Хајдук - Напредак 1:1, КЛЕНАК: Борац - Слога (В) 4:2, ШИД: Раднички - ЛСК 5:0, МАРТИНЦИ: Борац - Железничар 1:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Рудар 3:1, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Словен 1:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Сремац (Д) 1:0.

1. Раднички (Ш) 11     8      2      1      35:8  26

2. Напредак (П) 11     7      3      1      22:12        24

3. Доњи Срем     11     7      2      2      24:11        23

4. Борац (К)       11     6      2      3      21:19        20

5. Словен  10     5      3      2      16:6  18

6. Борац (М)      11     5      3      3      11:7  18

7. Партизан       11     5      2      4      15:18        17

8. Слога (В)       11     4      4      3      21:12        16