Сремска лига: Лидер срећно до бодова

У Инђији је виђена динамична и борбена игра ривала пред више од 600 гледалаца.
fudbal, pixabay

Железничар - Слобода 0:1 (0:0)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, гледалаца 600, судија Yомбић (Стара Пазова). Стрелац: Мркајић у 78.  минуту Жути картони: Андреата, Милиновић, Костић, Драганић, Јакшић, Марјановић (Железничар), Кубуровић, В.  Нинић, Мркајић, Драгојевић, Јеж, Кнежевић (Слобода). Црвени картон: Кордолуп и С.  Нинић и Ашћерић, оба резервни играчи (Слобода).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 7, Димитријевић 7, Ракар 7, Катарић 7, Костић 7 (Драганић 7), Кривокућа 7 Јуришић 7, Лукић 7, Милосављевић 7 (Марјановић 7), Павловић 7 (Јакшић 7), Андреата 7.

СЛОБОДА: Радосављевоић 7, Рагастовац 7, Јерковић 7, В.  Нинић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 7, Кубуровић 7, Мркајић 7 (Кнежевић 7), Ранђеловић 7, Јеж 7, Драгојевић 7.

Домаћини бољи у првом делу, док су гости уз срећу  постигли победносни гол. Био је то центаршут гостујућих нападача, одбрана домаћих је кратко одбила лопту, а на њу је натрчао Мркајић и рутински је послао у мрежу поред изненађеног Милиновића.

И.  Ђумић

Будућност - Борац (М) 1:2 (0:1)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 100, судија Селаковић (Лаћарак). Стрелци: Сретеновић у 87.  за Будућност, а Ковачевић у 31. и Томшић у 54.  минуту за Борац.

БУДУЋНОСТ: Јокић 6, Старчевић 6 (Матић 6), Марјановић 6, Грујић 6, Станић 6, Јанковић 6, Владисављевић 6, Митровић 6 (Симовљевић 6), Сретеновић 6, Михаиловић 6, Опарушић 6 (Шуман 6).

БОРАЦ: Кљајић 7, Жегарац 7, Дамјановић 7, Н.  Вулетић 7, Томшић 7, Ковачевић 7 (Тодоровић 6),  Вукадиновић 7, Марицки 7 (Р.  Малешевић 7), Шарчевић 7, Аврамовић 7, Бјелић 7.

Гости из Мартинаца заслужено су славили и тако направили велико изненађење. А, домаћи, у подмлађеном  саставу, само су у финишу утакмице ублажили пораз.  И то је било све од њих у 90. минута игре.

М.  Симић

Партизан - ПСК Путинци 5:0 (3:0) (прекинуто у 75.  минуту)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 100, судија Митровић (Рума). Стрелци: М.  Радовић у 2, Костић у 13. и 71. и В.  Петровић у 27. и 73. минуту.

ПАРТИЗАН: Стајчић, Петковић, Трипић, Трумић, С.  Јовановић, В.  Петровић, Г.  Радовић, Матијевић, Ђуровић, М.  Радовић, Костић.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић, Дерета, Недимовић, Боровица, Вуковић, Божић, Адамовић, Поповић.

Гости из Путинаца, допутовали, са само осам  играча.  У 75.  минуту двојица њихових играча, Поповић и  Вуковић, су се тешко повредила, па је главни судија према правилима фудбалске игре сусрет морао прекинути.

Н.  Новаковић

Рудар - Словен 3:1 (2:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 150, судија Радић (Инђија). Стрелци: Новаковић у 23, Пожарев у 34.  и Поповић у 67.  за Рудар, а Адамовић у 85.  минуту за Словен.  Жути картон: М.  Пудар (Рудар).

РУДАР: Савић 8, Дејић 8, Д.  Крстић 8, М.  Пудар 8, Сантрач 8, Јовановић 8, Новаковић 8 (Поповић 8), Марковић 8 (Манојловић 8), Пожарев 8, Достанић 8.

СЛОВЕН: Дер 6, Станић 6, Топић, 6, Селаковић 6, Батањски 6 (Путник 6), Недић 6, Видовић 6, Адамовић 6, Ђорђевић 6, Драгичевић 6, Малић 6 (Кљајић).

Врдничани су играли много боље од ривала.  Филип Пожарев је постигао екстра гол.  Добио је лопту на око 16 метара и волеј ударцем са леве стране погодио је десни угао. Лопта је завршила испод саме пречке.

И.  Сретић

Купиново - Љуково 0:10 (0:4) (прекинуто у 77. минуту)

КУПИНОВО: Игралиште Купинова, гледалаца 100, судија Скакавац (Рума). Стрелаци: Тривковић у 11, 17, 19, 62, 71. и 77, Арсић у 14, Чучковићу 47, Купрешанин у 49. и Бошковић у 68. минуту.

КУПИНОВО: Ј.  Бошковић, Стајчић, Ђуричић, Балог, Будимчић, Јовановић, Милијашевић, Маyаревић, Н.  Бошковић, Гавриловић, Лукач.

ЉУКОВО: Милошевић, Грковић, Стевић, Бошковић, Бјељац, Узелац, Арсић, Вученовић (Купрешанин), Макарић, Тривковић, Чучковић.

У Купинову је гостовала екипа Љукова, која је просто декласирала домаћине, који су од срамоте резултата напуштали игру, један по један, па су на крају домаћини остали са само шест играча и сусрет је морао бити прекинут.

Б.  Кантар

Полет - Напредак (П) 0:2 (0:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 60, судија Блажон (Рума). Стрелци: Ивковић у 75.  и Јанковић у 80.  минуту. Жути картони: Пејовић (Полет), С.  М.  Јовановић, Скопљак (Напредак).

ПОЛЕТ: Грковић 6, Милић 6, Пољак 6, Пејовић 6, Кнежевић 6, Бркић 6, Иваниш 6, Инђић 6, Старац 6, Јовић 6 (Р.  Кесић 6), Делибос 6.

НАПРЕДАК: Никшић 7, М.  С.  Јовановић 6, Ђилас 6, Кљајић 6, М.  Ж.  Јовановић 6, Ивковић 6, Сремац 6, Јанковић 7 (Скопљак), Врачев 6 (Херцег), Василић 7, Пазарски 6.

Домаћини су играли само једно полувреме, док су имали снаге. Мада су у првом полувремену пропустили и неколико изузетних прилика. У наставку гости много бољи што говори и коначан резултат.

Б.  Рађеновић

Јадран - Борац (К) 4:2 (1:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 300, судија Суџум (Инђија). Стрелци: Марковић у 39, Булатовић у 52. и Рајић у 86.  и 88.  за Јадран, а Д. Самарyић у 6. и Милутиновић у 61. минуту за Борац.

ЈАДРАН: Секулић 8, Марковић 8, Малетић 8, Булатовић 8, Шестовић 8 (М.  Којчиновић), Бранковић 8 (Милаковић 8), Раденков 8 (М.  Наглић), Бајић 8, Рајић 8, Пекић 8, Радић 8.

БОРАЦ: М.  Илић 7, Ручнов 7, Аћимовић 6, Д.  Самарyић 7, М.  Матић 6, Милутиновић 7, Вукосављевић 6, В.  Матић 6 (Стојковић 6), П.  Илић 6, Пјевац 7, Нинковић 6.

Домаћини у самом финишу утакмице дошли до сва три бода. И то головима Рајића.  Иначе гости су први повели, па су домаћини одмах у наставку преокренули резултат на 2:1, али Кленчани су онда поравнали резултат, док у финишу на сцену није ступио Рајић.

И.  Маленчић

Доњи Петровци - Граничар (А) 2:1 (1:0)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Стадион Доњих Петроваца, гледалаца 100, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Богуновић у 5.  и 78.  за Доње Петровце, а Дупаљ у 68.  минуту за Граничар.  Жути картони: Чалић, Ољача, Тодоровић (Доњи Петровци), Симић, Кончар (Граничар).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 7, Путица 7, Чалић 6, Диклић 6, Ружичић 7, Ољача 7, Тодоровић 8, Најић 6, Опарушић 7 (Дамјановић), Богуновић 9, Чворков 8.

ГРАНИЧАР: Томашевић 6, Н.  Миљеновић 6, Н.  Мијановић 6 (Шуша), Скакавац 6, Нединић 7, Симић 7, Старчевић 6, В.  Мијановић 6, Кнежевић 6, Кончар 6 (Дупаљ 7), М.  Миљеновић 7.

Два изврсна гола Милоша Богуновића, донела, су још једну значајну победу домаћину, у грчевитој борби за опстанак. Гости, иако за њих нема нимало наде да ће моћи опстати у лиги, борили су се поштено, борбено, и уз то успели чак и да поравнају резултат.

Д.  Лејић

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Борац (М) 1:2, ГОЛУБИНЦИ: Јадран -Борац (К) 4:2, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Напредак (П) 0:2, КУПИНОВО: Купиново - Љуково 0:10, ВРДНИК: Рудар - Словен 3:1, ИНЂИЈА: Железничар-Слобода 0:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - ПСК Путинци 5:0 (прекинуто у 75.минуту), ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Граничар (А) 2:1.