Сремска лига: Лидер стартовао победом

​​​​​​​Подриње - Борац (К) 4:0 (1:0)
podrinje

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 250, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Живковић у 40, Ђурђевић у 48. и 73. и Павловић у 89. минуту. Жути картони: А. Радовановић, Рого (Подриње), Ђ. Самарџић, Филиповић (Борац).

ПОДРИЊЕ: Релић-, Теодоровић 7, А. Радовановић 7, Пршић 7 (Павловић 7), Рого 7, Ђурђевић 8 (Петковић), Живковић 8 (Иванковић), Пантић 7, Арсеновић 7, Томић 7, Мијаиловић 7.

БОРАЦ: Стјепановић 7, Кулачин 6, Б. Самарyић 6, Ђ. Самарyић 6, Радишић 6, В. Матић 5 (С. Вујаклија), Д. Самарџић 5 (Филиповић), Мирковић 5, Д. Вујаклија 5, Нинковић 5, Гвока 5.

Домаћини су били бољи у првом полувремену, али нису реализовали неколико лепих прилика. Погодили су два пута у стативу и једном у пречку. Гости су били неравноправан ривал по тешком терену. Онда је у наставку заблистао Лазар Ђурђевић и са два лепа и ефектна гола донео убедљиву победу свом тиму. У финишу сусрета Павловић је изврсним голом само увећао заслужену победу Подриња.

М. Дрмановић

Словен - Граничар (А) 4:0 (0:0)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 100, судија Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Милић у 65, Достанић у 79. (из пенала), Петковић у 81. и Бошковић у 89. минуту. Жути картони: Достанић, Радишић (Словен), Васић (Граничар).

СЛОВЕН: Дер 8, Кнежевић 8, Батањски 8, Јовановић 7, Радишић 8, Вулетић 8 (Петковић 8), Бошковић 9, Достанић 9, Савић 8 (Милић 9), Јошић 7, Војчанин 8 (Кљајић 8).

ГРАНИЧАР: Јокић 8, Андришка 7 (Шолаја), Мијатовић 7 (Н. Миљановић), Скакавац 6, Бакајлић 7, Вурдеља 7, М. Миљановић  7, Старчевић 7, Кнежевић 7, Васић 8, Ђурђевић 7 (Недић).

Виђен је динамичан фудбал. Домаћини су дошли до победе после боље, агресивније и ефикасније игре у другом полувремену. Први део је протекао у равноправној борби. Први гол постигао је Милић после центаршута. Послао је лопту с пет метара у саме рашље. После несмотреног старта Скакавца у свом казненом простору над Бошковићем, Достанић је био сигуран извођач најстроже казне. На 3:0 повисио је Петковић на асистенцију Милића. Коначан резултат је поставио Бошковић. Идеалну и употребљиву лопту Кљајића Бошковић је само угурао у мрежу.

Г. Сучевић

Партизан - Хртковци 5:0 (4:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Стадион Партизана, гледалаца 250, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: В. Петровић у 9. и Пајић у 25, 29, 44. и 50. минуту. Жути картони: Павловић (Партизан), Николић, М. Симовљевић (Хртковци).

ПАРТИЗАН:  Будаковић 7, Петковић 7, Јовановић 7 (Костић 6), Павловић 7, Алексић 7, Пајић 9, Г. Петровић 8, Вуколић 7 (Букорац 6), Млађеновић 7 (Ђуровић 6), Драгојевић 7, В. Петровић 8.

ХРТКОВЦИ: Чича - (Лазић 7), Међед 5, Н. Глумчевић 5, Станојевић 5, Бероња 5, Обровац 5, М. Симовљевић 6, Николић 7 (П. Глумчевић 5), Антонић 5, Савић 5, Отржан 5.

С великим респектом Витојевчани су очекивали утакмицу са Хртковчанима. Међутим, домаћини су одлично одиграли меч и већ на почетку пролећног дела првенства забележили убедљиву победу. Иако су сви одиграли на врхунском нивоу, ипак је мало више одскочио стрелац четири гола Милан Пајић. Он је код првог гола избио сам испред голмана гостију и лако га савладао. Други гол је постигао из шута са 17 метара. Код трећег поготка био је, опет, сам испред гостујућег голмана и лако га савладао. И четврти гол је постигао лако.

Д. Србиновски

Будућност -  Напредак (П) 4:0 (2:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија Јокић (Никинци). Стрелци: Симовљевић у 3, Грујић у 22. и 65. и Јанковић у 75. минуту. Жути картони: Василић, Ј. Бркић (Напредак).

БУДУЋНОСТ: Д. Чупић -, Шарац 7, Добо 7 (В. Симеуновић 8), Радосављевић 8, Грујић 9, Зељковић 8, Бошковић 7, Симовљевић 8, Јанковић 8, Станић 7 (Кљајић 7), Михајловић 7 (Ђорђић 7).

НАПРЕДАК: Н. Бркић 5, Јовановић 6, Кекић 6 (Швељо), Ј. Бркић 5, Јанковић 6, Великић 6, Макарић 7, Кнежевић 7 (Димитријевић), Василић 6, Скопљак 6, Панић 6 (Ђорђевић).

Играчи Будућности су добро отворили утакмицу. Сналажљиви Симовљевић је искористио центаршут за брзо вођство. Потом је Грујић  матирао голмана Бркића из слободног ударца са око 25 метара. Грујић је и у наставку успео, поново, да матира Бркића. Овога пута лопту је главом спровео у гостујућу мрежу. Јанковић се уписао у листу стрелаца после изванредно убачене лопте из корнера. И Зељковић је могао да се упише у листу стрелаца, али је траљаво извео пенал и голман Бркић је одбранио његов шут.

М. Симић

Рудар - Слобода 0:4 (0:2)

ВРДНИК: Стадион Рудара, гледалаца 150, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Мркајић у 1. и 79. и Марковић у 40. и 89. минуту (из пенала). Жути картони: Гравара, Крстић, Стојановић, Сантрач (Рудар), Гемери (Слобода). Црвени картон: Тришић (Рудар).

РУДАР: Савић 5, Крстић 5, Стојановић 5, Лукач 6, Сантрач 7, Грубиша 6, Гравара 5 (Илкић 6), Тришић 5, Лукић 6, Бојић 5, Вишњиовски 5 (Манојловић 5).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7, Марковић 7, Митровић 7, Нинић 7, Ракић 7, Ашћерић 7, Трбовић 7 (Перишић), Гемери 7 (Кнежевић), Мркајић 8, Кордолуп 7 (Миличевић).

Оба ривала су се сјајно борили, али су гости заслужено освојили сва три бода. Уз сјајну борбу у пољу ривали су имали више шанси, али стрелци су били непрецизни. Гости су имали чак и играча више када је искључен Тришић због два жута картона. И то нису могли да искористе да дођу до још убедљивије победе.

И. Сретић

Борац (М) - ПСК Путинци 1:1 (1:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија Бањанин (Моровић). Стрелци: Ненадовић у 21. за Борац, а Ж. Алимпић у 86. минуту за ПСК Путинце. Жути картони: Ненадовић, Алексић, Грбић (Борац), Стоисављевић, Ж. Алимпић, Зекановић (ПСК Путинци).

БОРАЦ: Кљајић 7, Аврамовић 7, Бјелић 7, Алексић 7, Шћурк 7, Ненадовић 8, Савић 7, Шарчевић 7, Босанац 7, Пушкаш 6, Шојић 7 (Грбић 7).

ПСК ПУТИНЦИ:  Милошевић 7, Квочка 7, Зекановић 7, Стоисављевић 6, Бајић 7, С. Алимпић 7, Савковић 7, Дамјановић 7, Ж. Алимпић 7 (Радовановић 7), Бугарин 7, Марјановић 7

Мартичани су требали да славе против борбене екипе из Путинаца. Домаћини су пружили добру партију и били су бољи ривал свих 90. минута. Али нису успели да из пет, шест правих шанси постигну више од једног гола. Само се Дарко Ненадовић уписао у листу стрелаца и топовским шутем с око 22 метара. Уз то Савић није искористио пенал, а Босанац није могао да угура лопту у мрежу гостију из близине, када је кренуо у слалом и заобишао три, четири гостујућа играча.

З. Крстић

Љуково - Железничар 1:4 (1:0)

ЉУКОВО: Стадион Љукова, гледалаца 150, судија Џомбић (Стара Пазова). Стрелци: Убовић у 41. за Љуково, а Димитријевић у 70, Крунић у 77. и 90. и Ђокић у 85. минуту за Железничар. Жути картон: Дубајић (Железничар).

ЉУКОВО: Грковић, Шуша, Тркуља (Новаковић), Поштић, Живковић, Михајловић, Убовић, Лукић, Марковић, Милановић, Шестовић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Мијатовић, Цигановић (Ковачевић), Ракар, Катарић, Ђокић, Бранковић, Кривокућа, Крстић (Костић), Дубајић, Кнежевић, Димитријевић (Крунић).

У првом полувремену Љуковчани су бриљирали и водили, док су имали кондиције и снаге. У наставку нису имали праву шансу да угрозе одличног голмана гостију Мијатовића. Тмурна је била јесен Љуковчана и мислили су сви да се она окончала, али као да се наставила убедљивим поразом.

Н. Тркуља

Јадран - Први мај 0:1 (0:1)

ГОЛУБИНЦИ: Стадион Јадрана, гледалаца 100, судија Селаковић (Лаћарак). Стрелац: Радишић у 36. минуту (из пенала). Жути картони: Стевић (Јадран), Радишић, Врачевић (Први мај).

ЈАДРАН: Чавић 7, Бошњаковић 7, Милинко вић 6, Малетић 6, Стевић 6, Којчиновић 6 (Раденков), Вучковић 6, Рајић 6, Пекић 6 (Играч), А. Наглић 6, Ивковић 6.

ПРВИ МАЈ: Шегавац 7, Лазић 7, Станивуковић 7 (Зец), Пендо 7, Мачвански 7, Шкондрић 6 (Лацковић), Крстић 7 (Шолаја), Милојевић 6, Радишић 7, Милић 7, Чупељић 7.

У фер игри гости су заслужено славили. Победносни гол за госте постигао је Радишић с пенала. Малетић је био мало груб с леђа у свом казненом простору.

Д. Ђурић

РЕМСКА ЛИГА  МАРТИНЦИ: Борац - ПСК Путинци 1:1, ВРДНИК: Рудар-Слобода 0:4, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Први мај 0:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност -Напредак (П) 4:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Борац (К) 4:0, РУМА: Словен - Граничар (А) 4:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Хртковци 5:0, ЉУКОВО: Љуково - Железничар 1:4.

1. Подриње                  16     14     0      2      39:11        42

2. Слобода                   16     11     1      4      24:11        34

3. Граничар (А)             16     11     1      4      33:24        34

4. Први мај                   16     9      5      2      40:14        32

5. Железничар             16     8      4      4      33:15        28

6. ПСК Путинци           16     7      6      3      21:12        27

7. Борац (К)                 16     7      3      5      24:19        24

8. Рудар                      16     7      2      7      22:30        23