Сремска лига: Подриње победом зачинило прво место

Подриње у, последњем колу, јесењег првенства у Сремској лиги, много бољи ривал, од гостију из Попинаца.
Podrinje

Подриње–Напредак (П) 4:0 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 200, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Мијаиловић у 53. и 78, Ивић у 84. и А. Радовановић у 90. минуту. Жути картони: Макарић, Миленко Јовановић (Напредак).

ПОДРИЊЕ: Релић -, Теодоровић 8, А. Радовановић 7, Рого 8, Ђурђевић 7 (Петковић), Живковић 8 (Пршић), Павловић 7, Пантић 7, Арсеновић 7, Ивић 7, Мијаиловић 9 (Иванковић).

НАПРЕДАК: Никола Бркић 8, Швељо 6, Кекић 6, Ј. Бркић 6, Дрљач 7, Кнежевић 6, Макарић 6 (Пувалић), Скољак 7, Василић 6, Ђерић 6, Миленко Јовановић 6 (Милош Јовановић).

Попинчани су осетили снагу лидера, као и првомајци у прошлом колу, али тек у другом полувремену.Домаћин се, на свом стадиону, у првом полувремену, мучио, да постигне гол. Подриње је било фаворит, међутим, гости, су превазишли себе, у првом полувремену, док су имали кондиције и снаге и први део меча су оџали без голова.И, у наставку, су били одлични, а голман гостију, Никола Бркић, био је сјајан.Одбранио је низ удараца, и тако, спасио свој тим тежег пораза. Попинчанима су пресудудили Мијаиловић, два пута, једном из игре, други пут, са беле тачке и најбољи појединац сусрета, Ивић и А. Радовановић.Треба напоменути, да су домаћини, у другом полувремену, м погодили и два пута у стативу.Али, и гости су имали две добре контре, али, их нису успели да реализују.

Б. Рокнић

Железничар - Борац (М) 0:2 (0:0)

ИНЂИЈА: Игралиште у Инђији, гледалаца 50, судија Јокић (Никинци).Стрелци: Крајновић у 63. и Варга у 69. минуту. Жути картони: Кривокућа, Катарић (Железничар), Жилић, Њежић (Борац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Печиљ, Грковић (Миладиновић), Димитријевић, Булатовић, Катарић, Кривокућа, Бранковић, Ракар, Крунић, Марковић, Марјановић (Миладиновић).

БОРАЦ: Јандрић, Марјановић, Пушкаш, Жилић, Грбић (Малешевић), Алексић (Симјановски), Крајновић, Њежић, Варга (Крстић), Шарчевић, Вукадиновић.

Мартичани су заслужено славили против фаворизованих Инђијаца. Уствари, искористили су све мане Инђијаца. Прво је Крајновић искористио смушеност у домаћој одбрани, а потом се и Варга уписао у листу стрелаца.

С. Мануков

Љуково - Хртковци 0:4 (0:3)

ЉУКОВО: Стадион Љукова, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: С. Симовљевић у 16, 28. и 79. и Вукосављевић у 24.  минуту- Жути картони: Живковић, Тркуља, Симић (Љуково).

ЉУКОВО: Мијатовић, Јагузовић, Шуша, Тркуља, Поштић (Купрешанин), Милановић (Вученовић), Симић, Видаковић,  Каназић (Мраовић), Живковић, Шестовић.

ХРТКОВЦИ: Чича, Обровац, Станојевић, Митровић, Манојловић, М. Симовљевић, С. Симовљевић, Савић (Сушић), Отржан, Вукосављевић, Николић.

Љуковчани су играли слабо, готово да нису створили ни једну прилику. Утакмица је била у знаку Славка Симовљевића, троструког стрелца за госте.

Н. Тркуља

ИНЂИЈА: Железничар - Борац (М) 0:2, ЉУКОВО: Љуково - Хратковци 0:4, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Граничар (А) 5:0, РУМА: Словен - Борац (К) 2:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Напредак (П) 4:0, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Први мај 1:3, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Слобода 2:0, ВРДНИК: Рудар - ПСК Путинци 0:0.