Сремска лига: Мартинчани преслишали првака

Ривали су играли доста борбено и квалитетно.У првом полувремену домаћин је био много бољи тим, и могао је да има још убедљивији резултат.
Екипа Борца из Мартинаца

Борац (М) - Раднички (Ш) 5:1 (3:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Пријић у 14, 40. и 73, Марицки у 39, (из пенала) и Вукотић у 68. за Борац, Војновић у 80. минуту за Раднички.

БОРАЦ: Јандрић 7 (Шарковић 7), Мијатовић 7, Стајчић 8, Зорановић 8, Марицки 7, Ненадовић 8, Адамовић 7 (Вукотић 8), Кљајић 8, Пријић 9, Шарчевић 8, Марјановић 8 (Радаковић 7).

РАДНИЧКИ: Петровић 7, Аперлић 6, Дрча 6, Војновић 7, Добријевић 6, Сарић 6, Грумић 6, Влаисављевић 7, Субић 7, Старовлас 7, Баштић 7.

Пријић је био нерешива енигма за гостујућу одбрану.А, на средини терена Ненадовић је био права радилица, и прави асистент код голова. У другом полувремену Мартичании су стално атаковали ка голу гостију, постигли још два гола и нанели тако праву катастрову новом војвођанском лигашу.

З. Крстић

Железничар  - Сремац (Д) 1:1 (1:0)

ИНЂИЈА: Стадион крај Железничке станице, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Крунић у 15. за Железничар, а Провиђало у 57. минуту за Сремац. Жути картони: Бранковић (Железничар), Јовановић, Р. Ашћерић (Сремац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 8, Ракар 6,5, Рашић 6,5, Плећаш 7 (Бранковић 6,5), Крунић 7, Ж. Митровић 7, Љубинковић 6,5 (Мандић 6,5), Тркуља 6,5, Вујасиновић 7, Соколовић 6,5 (Ђојановић), Димитријевић 6,5.

СРЕМАЦ: Матић 7, Р. Ашћерић 7, Кљајић 7, Митровић 7, Лазић 7, Јовановић 7, Ђорић 7 (Томић), Вучковић 7, Провиђало 7, Станковић 7, Балабан 7.

Железничари су лако дошли до вођства. У првом полувремену били су много бољи ривал, могли су вођство неколико пута да увећају.

У наставку гости су се разиграли, изједначили резултат. Млади голман домаћих Вукашин Петковић је у неколико наврата, изврсно интервенисао, и тако спасио и свој тим пораза.

И. Ђумић

ПСК Путинци - Слога (В) 0:3 (0:2)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, судија Каназир (Нови Бановци). Стрелци: Вукмановић у 15, Мијатовић у 35. и Лазичић у 49. минуту.

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић, Ћук, Ранђеловић, Галијаш, Пријовић, Цветковић, Грубић, Станковић, Кнежевић, Дерета, Видовић.

СЛОГА: Ерцег, Матић, Милановић, Вукмановић, Јерковић, Н. Марковић, Достанић, Штековић, Лазић, Јоргић, Мијатовић. Гости допутовали само са намером да освоје сва три бода. и у томе су и успели.

Г. Васић

Хајдук (В) - Партизан 0:0

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Суџум (Инђија).Жути картони: Хрчек (Хајдук), Малиновић (Партизан).

ХАЈДУК: Митровић, Ковачевић (Кузмановски), Бакајлић, Хрчек, Мијановић, Петаковић (В. Гавриловић),  Петровић, Кљајић, Томшчић, Радовановић, Грујичић.

ПАРТИЗАН: Ђорђић, Трипић, Ђуровић, Мирковић, Вулетић, Јовичић, Малиновић (Матијевић), Пајић, М. Радовић (Павловић), Гачић (Млађеновић), Јовановић.

Ривали су одиграли утакмицу за заборав.

С. Томашевић

Хајдук (Б) - Борац (К) 4:0 (2:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Белић (Ириг).Стрелци: Караћ у 7. (из пенала) и 31, Бајић у 67. и Рибар у 75. минуту.

ХАЈДУК: Калајџић 8, Георгијев 8, Лаврек 8, Петровић 8, Цураковић 8, Трбовић 8,5, Рибар 8,5 (Крстић 8), Ковачевић 8, Прица 8, Караћ 9, Бајић 8.

БОРАЦ: Стјепановић 7, Васиљевић 6, Аћимовић 6, Фриц 6, Мићић 6, Радишић 6, В. Матић 6, Н. Самарџић 6, Мирковић 6, Пјевац 8, Петковић 6.

Бешчани су брзо повели са пенала, пошто су гости играли руком у свом казненом простору. Бранко Караћ био је стрелац и другог гола. И то после успеле контре. И у наставку домаћини стално су нападали и постигли још два поготка.

М. Батало

Љуково - ЛСК 4:1 (1:1)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Павловић (Огар).Стрелци: Панић у 30. и 57, Вишњић у 69. и Грковић у 71. за Љуково, Љ. Босанчић у 20. минуту (из пенала) за ЛСК. Жути картони: Булат (Љуково), Драгишић (ЛСК).

ЉУКОВО: Опачић 7, Костић 7, Узелац 8, Панић 9 (Булат), Играчев 7, Вишњић 8 (З. Милановић), Стевић 7, Матић 7, Блануша 7 (Драгосављевић), Новаковић 7 (М. Милановић), Грковић 7 (Грбавац).

ЛСК: Пурић 7, Савић 6, Шћурк 6, Љ. Босанчић 7, Тодоровић 6, М. Босанчић 6, Требовац 6, Вуколић 7, Дронић 7 (Дринић), Драгишић 6, Рибић 7.

Домаћини су још једном на свом терену одиграли онолико колико им је било потребно за победу.Уз то, Вишњић је са пенала погодио пречку, а одбијену лопту је потом послао у стативу.

Гости су само повели са пенала, и након тога потпуно су стали.

Н. Тркуља

Рудар - Доњи Срем 0:4 (0:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, судија Неговановић (Сремска Митровица).Стрелци: Штетић у 49, Вукмановић у 59, В. Љубојевић у 71. и Закић у 76. минуту.

РУДАР: Пардовицки 6, Маринковић 6, Нинковић 6, Радосављевић 6, Папак 6, Драгутиновић 6, Манојловић 6, Гравара 6, Рутић 6 (Мишковић 6), Гаврић 6, Тривунчић 6 (Бевц 6).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Манце 7, Николић 7, Мркела 7, Перишић 7, Вукмановић 7, В. Трифуновић 7 (В. Љубојевић 7), Радивојевић 7 (Штетић 8), Конестабо 7, А. Љубојевић 7 (закић 7), Пејчиновић 7.

Иако су Пећинчани славилиодиграли су доста добро и то у другом полувремену. Домаћини су само прво полувреме изгледали баш као прави тим, скоро су били и равноправни ривал.

М. Конго

Митрос - Напредак (П) 2:1 (0:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Ђурић у  89. и Симњановски у 90. за Митрос, а Тодоровић у 68. минуту за Напредак. Жути картони: симњановски, Чоњагић, Ђурић (Митрос), Савковић, Сремац (Напредак).

МИТРОС: Мршић 8, Сантовац 8, Смиљанић 8, Трубић 8, Милошевић 8, Симњановски 8, Боровац 8, Цвијановић 8, Јанковић 8 (Ковачевић), Чоњагић 8 (Ђурић 8), Бабић 8.

НАПРЕДАК: Николић 7, Радуловић 7, Н. Јовановић 7, Пољак 7, Савковић 7, Миросављевић 7, Сремац 7, Тодоровић 7, Кочијашевић 7, Ђурић 7, Ружичић 7.

Већ, у првом полувремену месари су могли водити са неколико голова разлике. Али Милошевић је два пута и Симњановски нису били спретни. А онда је те промашаје казнио Тодоровић из веома лепе акције.Али, све после тога било је у знаку играча Митроса. И да су домаћи стрелци били мало озбиљнији и прецизнији, коначан резултат би био још убедљивији. Успели су, ипак, да преокрену резултат у самом финишу утакмице.

Р. Петковић

Словен - БСК 1:2 (0:0)

РУМА: Стадион Словена, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Чворков 64. за Словен, Цвијетић у 56. и Ж. Ћирић у 89. минуту за БСК.Жути картони: Веселиновић, Калајџић (Словен), Скорупан Ж. Ћирић, Цвијетић, Драгојевић (БСК).

СЛОВЕН: Веселиновић 6, Топић 6, Иванковић 6, Калајџић 6, Јовановић 6, Батало 7 (Живковић 7), Кордолуп 6, Пузић 6 (Чворков 7), Адамовић 6, Цветковић 7, Добић 6.

БСК: Сакан 9, Т. Племић 8, Мрвичин 7, Кекић 7, Радовановић 7, Д. Племић 7, Скорупан 8 (Драгојевић), Цвијетић 7, Ж. Ћирић 8, Томић 7 (Б. Ћирић 7), Наглић 7.

И пред тога што је домаћин одигао слабо прво полувреме, могао је  убедљиво да води. Искусни Добић, Кордолуп, Адамовић и млади Цветковић као да су се утркивали у промашајима. А онда за промашаје стигла је казна. Цвјетић је погодио мрежу. Улазак у игру Живковића и Чворкова уродио је плодом.Живковић је после корнера наместио Чворкову шансу и резултат је био изједначен. После тога домаћини су играли праву викторију пред голом гостију, али резултат нису променили. А после контре Ж. Ћирић матирао Веселиновића.

М. Ивошевић

Резултати:

ВРДНИК: Рудар - Доњи Срем 0:4, РУМА: Словен - БСК 1:2, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Напредак (П) 2:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Слога (В) 0:3, МАРТИНЦИ: Борац - Раднички (Ш) 5:1, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Партизан 0:0, ЉУКОВО: Љуково - ЛСК 4:1, БЕШКА: Хајдук - Борац (К) 4:0, ИНЂИЈА: Железничар - Сремац (Д) 1:1.