Сремска лига: Мартинчани све ближи врху

Борац (М) - Слога (В) 3:0 (1:0)
Tim Borca iz Martinaca

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Т. Вулетић у 29, Вукотић у 48. и Марјановић у 69. минуту. Жути картони: Т, Вулетић, Стајчић, Марицки (Борац), Ерцег, Лошић, Д. Марковић, Лазић (Слога).

БОРАЦ: Јандрић 8, Т. Вулетић 7, Стајчић 7, Зорановић 7, Марицки 7, Ненадовић 7, М. Вулетић 9, Пријић 7 (Божић), Шарчевић 7 (Вулетић 9), Марјановић 8 (Лазић 7), Ђилас 7 (Шојић).

СЛОГА:  Ерцег 8, Лазић 6 ( Ченић), Јовановић 6, Јандрић 87 Лошић 6, Н. Марковић 6 (Драгичевић), Станић 6, Пуповац 6 (Мијатовић), Јоргић 6 (Лазичић), Д. Марковић 6, Јерковић 6.

Мартичани су у првих пола сата потпуно доминирали на терену. Противник је био сабијен у свој казнени простор и само се чекао тренутак када ће домаћини начети гостујућу мрежу. Али, у 22. минуту Пријић није искористио најстрожу казну. Голман гостију Ерцег је обранио његов траљав шут . У 29. минуту сјајна акција домаћих коју је  започео Марко Вулетић, затим је лопта дошла до Пријића, који враћа лопту уназад, а на њу је натрчао  Т. Вулетић и са пет метара погодио гостујућу мрежу.

У другом полувремену тренер Борца Гавриловић у игру је увео  центарфора Вукотића, који одмах погодио  са неких 15 метара после акције Марка Вулетића. Након тога Марко Вулетић, који је пружио најбољу партију у дресу Борца, имао је две сјајне прилике да се упише и у листу стрелаца. Били су то шутеви с 16 метара. После трећег гола домаћих, гости су преузели иницијативу, али чвртста одбрана Борца није дозволима гостима да постигне ни почасни погодак.

З. Крстић

Рудар - Железничар 2:4 (2:3)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Мајкић у 5. и Милош Лужајић у 36. за Рудар, а Мандић у 10. и М.  Митровић у 19, 39. и 83. минуту за Железничар. Жути картони: Гербец, Милош Лужајић, Тривунчић (Рудар), бртка (Железничар).

РУДАР: Милановић 6, Манојловић 7, Нинковић 7, Драгутиновић 7, Жугић 7, Гербец 7, Милан Лужајић 8 (Зојутро), Милош Лужајић 7, Мајкић 7, Тривунчић 7 (Гаврић), Бабник 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Ракар 7, Соколовић 7, Плећаш 7, Ж. Митровић 8, М. Митровић 9, Бртка 7,  Зорић 7, Мандић 7, Денић 7 (Ковачевић 7), Димитријевић 7.

Било је у овом мечу доста изванредних прилика,  не само за госте, већ и за домаће. У ствари, је домаће је скоро сам савладао Милан Митровић, стрелац три гола. Један  је постигао из слободног ударца са око 20 метара. Голман домаћих Милановић није ни видео лопту, јер је била веома брза, улетила је као тане у мрежу.

И. Сретић

Хајдук (В) - Раднички (Ш) 1:2 (1:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Њежић у 20. за Хајдук, а Стојшић у 50. и Дрча у 60. минуту за Раднички.Жути картони: Ковачевић, Петаковић, Ветеха, Грујичић, Стојаковић, Перић (Хајдук), Утвић, Дрча, Стојшић, Алексић, Вуковић (Раднички).Црвени картони: Сарић (Хајдук), Утвић, Вуковић (Раднички).

ХАЈДУК: Митровић 8,5, Радовановић 7,5, Сарић 7,5, Стојаковић 7,5, Бакајлић 7,5, Ковачевић 7,5, Тодоровић 7,5 (Петаковић 7,5), Њежић 7,5, Ветеха 7,5, Грујичић 7,5 (Петровић 7,5), Перић 7,5.

РАДНИЧКИ: Николић 7, Утвић 7, Аперлић 7, Дрча 7, Стојшић 7, Шуша 7, Војновић 7, Добројевић 7 (Вуковић 7), Грумић 7, Алексић 7, Старовлас 7.

Домаћини су пружили одличну прартију против фаворизованих Шиђана. По игри гости не заслужују место где се налазе. Играли су слабо, али су ипак освојили бодове.

С. Томашевић

ПСК Путинци - Напредак (П) 0:2 (0:0)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, судија Меничанин (Врдник). Стрелац: Митровић у 77. и 82. минуту. Жути картони: Кљајић, Инђић, Павковић, Јовановић (ПСК Путинци), тренер Гужвић, Рагастовац, Савковић (Напредак).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Кљајић 7, Инђић 6, Цветиновић 7, Јовановић 7, П. Малбаша 6, Павковић 6,  Видаковић 6, Зељко 6 (Пешут), Дукић 6 (Стјепановић 6 (Кондић).

НАПРЕДАК: Николић 8, Кочијашевић 8 (Лазић 8), Ћалић 8, Рагастовац 7, Јовановић 7, Савковић 7, Митровић 9, Тодоровић 7, Вукин 7 (Гагић), Ружичић 7, Пољак 7.

У Путинцима је одиграна квалитетна утакмица. Обе екипе су играле отворено и нападачки. Домаћи нису могли ни са гол линије да угрурају лопту у мрежу. Зато је Митровић, у финишу утакмице, све домаће промашаје казнио веома ефектним головима. Један је постигао са више од 30 метара. Лопта је фијукнула у саме рашље.

Ч. Јовичић

Хајдук (Б) - ЛСК 1:0 (1:0)

БЕШКА: Игралиште  Хајдука, судија Стојковић (Добрнци).Стрелац: крстић у 7. минуту.

ХАЈДУК: Ралић 7, Поповић 7 (Вуковић 7), Катић 7 (Чича), Стојановић 7, С. Ковачевић 7, Иваниш 7, Геогијев 7, Недимовић 7, Караћ 8, Крстић 8 (Ђорђевић), Д. Ковачевић 7 (Зекић).

ЛСК: Теодоровић 7, Шеик 6, Н. Дронић 6, Драгишић 6, Половина 6, Морак 6 (Вуколић), Тодоровић 6, Рибић 7, Савић 7, Милићевић 6, Малиновић 6.

Гости су се од прве минуте определили за одбрану свог гола, а домаћи да нападну и да угрозе гол Теодоровића. У 7. минуту радост на стадиону: Караћ је повео акцију и када је био надомак гола гостију вратио је лопту уназад, на њу натрчава Катић и са 16 метара гађа саме рашље. Имали су домаћи потом још две прилике. Једна лопта је погодила стативу, а другу домаћу шансу зауставио је голман Теодоровић.

У наставку, Бешчани су опседали гол гостију. Играла се права викторија. Али, лопта није хтела у мрежу гостију. Караћ је погодио стативу, а Вуковић је уздрмао пречку.

М. Батало

Словен - Доњи Срем 1:0 (0:0)

РУМА: Стадион Словена, судија Ранковић (Јарак).Стрелац: Јовановић у 69. минуту. Жути картони: Мандић, Јовановић (Словен), Јуришић, Новић, Перишић, Радовановић (Доњи Срем). Црвени картон: Јуришић (Доњи Срем).

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Адамовић 7, Мандић 7, Калајџић 7, Јовић 7, Самарџић 7 (Петковић), Топић 7 (Иванковић 7), Јовановић 9, Маслић 7 (Чворков 8), Стоисављевић 7 (Батало), Сремчевић 7 (Бранковић 7).

ДОЊИ СРЕМ: М. Митровић 7, С. Радосављевић 6, Јуришић 6, Кривокућа 6, Перишић 7, Марковић 7, Вукмановић 8, Радовановић 6, Рајић 6, Новић 6, Радивојевић 7.

На стадиону Словена играло се занимљив фудбал. У првом полувремену домаћи су били  много бољи ривал. Имали су и три узезетне шансе. Два пута је био у прилици Адамовић и једном Маслић. Код гостију Марковић се два пута обрукао.

У наставку Румљани играју много боље, и плод такве нападачке игре је минимална али заслужена победа. Радост у Борковачкој долини донео је Борислав Јовановић. Био је то шут с 30 метара и лопта је завршила у самим  рашљама.

Г. Сучевић

Борац (К) - Сремац (Д) 1:0 (1:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца судија Блажон (Рума). Стрелац: Балабан у 20. минуту (аутогол). Жути картони: Д. Матић, Мирковић (Борац).

БОРАЦ: Илић 7, Аћимовић 7, Мирковић 7, Б. Самарџић 7 (М. Самарџић), Вукосављевић 8, В. Матић 8, Д. Самарџић 8, Пјевац 8, Д. Матић 7, Пештерац 7 (Сутара 7), Стојковић 8.

СРЕМАЦ: Станисављевић 7, Путица 7, В. Кордолуп 7, Вукајловић 7, Р. Ашћерић 7, Јеж 7, Н. Кордолуп 7, Лазић 7, Павловић 7, Балабан 7, А. Наглић 7.

Била је то чврста и борбена утакмица, са веома мало шанси. Домаћи су искористили једну и тако заслужено славили. Најзаслижнији за домаћу победу био је Далибор Самарџић, који је после изванредног центаршута приморао Балабана да угура лопту у сопствену мрежу, јер је она већ прелазила гол линију.

З. Перић

Љуково - Партизан 2:1 (2:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Милановић у 14. и Мркела у 38. за Љуково, Млађеновић у 59. минути за Партизан. Жути картони: Стојанац, Лукач (Љуково), Владимр Петровић, Матијевић, Гачић (Партизан). Црвени картон: Вељко Петровић (Партизан).

ЉУКОВО: Опачић, Грковић (Фет), Стојанац, Николић, Узелац, Мркела, Чучковић, Милановић (Булат), Дубајић, Љубинковић, Лукач.

ПАРТИЗАН: Стајчић, Ђуровић, Вељко Петровић, Вулетић, Г. Радовић, Владимир Петровић, Мирковић, Матијевић, М. Радовић, Гачић (Јовановић), Млађеновић.

Играчи Љукова потпуно су надиграли само борбене госте и већ у првом полувремену повели су 2:0. Имали су домаћи још неколико прилика до дођу до још убедљивијег резултата.

У наставку, гости су покушали да дођу до повољнијег резултата. И успели су да смање преко Млађеновића, који је сам изиграо домаћу одбрану. У финишу умало да гости однесу бод. Али, лукави шут Владимира Петровића завршио је на пречки. Лопта је пала на саму гол - црту, али није ушла у домаћу мрежу.

Н. Тркуља

Митрос - БСК 4:1 (1:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Митроса, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Милошевић у 10, Трубић у 60, Симјановски у 65, и Малиновић у 83. (из пенала) за Митрос, а Цвјетић у 21. минуту за БСК. Жути картони: Опарушић (Митрос), Мрвичин, Цвјетић, Јакшић (БСК).

МИТРОС: Дудић 7, Симић 7, Опарушић 7 (Мађаровски), Симјановски 7, Грбић 7, Малиновић 7, Боровац 7, Милошевић 7 (Сантовац), Бабић 7, Трубић 7 (Врањешевић), Ковачевић 7 (Маглић).

БСК: Сакан 6, Т. Племић 6, Јакшић 6, Мрвичин 5, М. Лакетић 5, Бакић 6, Цвјетић 6, Зељковић 6 (Митровић), Драгојевић 6, Д. Лукић 6, Ж. Ћирић 6.

Тек у наставку месари су остарили очекивану победу, али главни „играч“ за преломни тренутак утакмице био је Бојан Селаковић - помоћни судија, који је пустио Трубића да постигне гол за домаће из чисте офсајд позиције.

М. Илић

РУМА: Словен - Доњи Срем 1:0, МАРТИНЦИ: Борац - Слога (В) 3:0, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Раднички (Ш) 1:2, ЉУКОВО: Љуково - Партизан 2:1, БЕШКА: Хајдук - ЛСК 1:0, ВРДНИК: Рудар - Железничар 2:4, КЛЕНАК: Борац - Сремац (Д) 1:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Напредак (П) 0:2.

1.  Радн. (Ш)      15     11     3      1      43:10        36

2. Напредак (П) 15     11     3      1      31:15        36

3. Словен  15     9      3      3      29:11        30

4. Доњи Срем     15     9      2      4      31:15        29

5. Борац (К)       15     7      4      4      23:22        25

6. Железничар   15     7      3      5      32:23        24

7. Борац (М)      15     7      3      5      18:12        24

8. Партизан       15     7      3      5      20:20        24