Сремска лига: Нова убедљива победа Румљана

Убедљиву победу, која је могла бити и двоструко већа, Румљанима је донела тимска игра.
Екипа Словена из Руме

Словен - Борац (М) 6:0 (2:0)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 150, судија Митровић (Добринци). Стрелци: Чворков у 12. и 52, Стоисављевић у 30. (из пенала), Маслић у 72. и Кордолуп у 85. минуту. Жути картон: Батало (Словен), Шарчевић (Борац).

СЛОВЕН: Јокић, Маловић, Јовановић, Пузић, Маслић, Иванковић (Вукмановић), Стоисављевић (Динчић), Батало (Топић), Ступар, Чворков (Видовић), Кордолуп.

БОРАЦ: Овшек, Радуловић, Т. Вулетић, Стајчић (Матић), Божић (Паунић), Марицки, Бијелић, (Маричић), Бојанић (Јосимовић), Лукић (Панић), Шарчевић, Давидовић.

Већ, после вођства од 2:0, гости су се полако предали.И како је утакмица одмицала, били су потпуно немоћни.

Г. Сучевић

Хајдук (Б) - Напредак (П) 4:1 (3:0)

БЕШКА: Игралчиште  Хајдука, гледалаца 150, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Караћ у 27. (из пенала), 31. и 34. и Митровић у 88. за Хајдук, а Сремац у 63. минуту за Напредак. Жути картон: Вукин (Напредак).

ХАЈДУК:  Калајџић 8, Чича 8, Лаврек 8, Петровић 8, Милосављевић 8, Цураковић 8, Ковачевић 8 (Поповић), Митровић 8 (Трбовић), Караћ 9 (Радаковић), Прица 8 (Диобријевић), Суботин 8 (Ђорђевић).

НАПРЕДАК: Николић 6, Јакшић 6, Зорановић 6, Миросављевић 6, Пршић 6, Сремац 7, Грбић 6, Тодоровић 5, Кочијашевић 6 (Пољак 7), Вукин 6, Н. Јовановић 6.

Гости допутовали само са намером да освоје сва три бода и до 27. минута били су чак и равноправан ривал.Онда су скривили пенал. Ковачевића је са леђа просто покосио Јакшић. Караћ је био неумољив са пенала. У две следеће акције прво Митровић, па потом и Ковачевић су асистирали код голова Караћа.У наставку Пољак је донекле повезао редове гостију. Сремац је успео чак да смањи вођство домаћина. Тада је Зоран Грујић тренер Хајдука, увео свеже снаге и плод ттога је погодак брзоногог Митровића.

М. Батало

Подриње - Фрушкогорац 5:0 (2:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 200, судија Мушицки (Рума).Стрелци: Тодоровић у 27, Мијајловић у 45. и 78, Ивић у 58. и Ђурђевић у 83. минуту. Жути картон: Ђукић (Фрушкогорац).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Радовановић 7, Ђурђевић 7, Тодоровић 7, Стевић 7 (Ераковић), Мијаиловић 7, Стевановић 7, Арсеновић 7 (Јаковљевић), Туцаковић 7 (Миглинци), Ивић 7 (Симић).

ФРУШКОГОРАЦ: Ракић 6, Жижић 6 (Вукојевић), Ђукић 6, И. Ђорић 6, Душан Грабић 6, Н. Трнић 6, Симић 5, Масларић 6, Панић 5, Ж. Ђорић 5, Ивановић 5 (Ђуричић).

Гости су само у првих 20. минута изледали као прави тим.Тодоровић је донео вођство домаћину после изванредне акције. Онда је Ненад Мијајловић, пронашао голмана гостију Ракића на левој нози, и савладао га је са неких 30 метара.Био је то скоро неки полу волеј. После, тог, другог гола домаћина, гости, полако, али сигурно, падају у игри, и следи их права катастрофа. Која је могла бити и већа. Уз, то Ђурђевић је промашио пенал.

Л. Крсмановић

Љуково - Партизан 2:1 (2:0)

ЉУКОВО: Игралиште  Љукова, гледалаца 200, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Булат у 5. и Играчев у 40. за Љуково, а М. Радовић у 71. минуту за Партизан. Жути картони: Стевић, Тодоровић, Играчев, Узелац (Љуково), Марковић, Богичевић, Владимир Петровић, Милановић, Матијевић (Партизан).

ЉУКОВО: Опачић, Стевић, Стојанац, Панић, Тодоровић, Булат, Матић, Играчев, Милановић (Узелац), Макарић, Мазињанин.

ПАРТИЗАН: Стајчић, Мирковић (Марковић), Павловић, Богичевић, Јовичић, Владимир Петровић, Малиновић, Матијевић, М. Радовић, Пајић, П. Млађеновић (Милановић).

Ривали су одиграли добру утакмицу. А домаћини су били бољи за класу. Рецимо домаћин је имао осим постигнутих голова, још четири, веома добре шансе, а гости још две. Ипак, највише је показао Булат капитен домаћих који је маестрално предводио своју екипу, уз то постигао је брзи гол, на почетку утакмице .Био је то прецизан шут с 17 метара. У мечу је виђено и доста изванредних акција.

Н. Тркуља

Борац (К) - Раднички (И) 3:2 (2:2)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Кавгић (Рума).Стрелци: Д. Самарџић у 10, Фриц у 27. и Пјевац у 81. за Борац, а Марковић у 12. и 35. минуту за Раднички.

БОРАЦ: Стјепановић 7, Д. Матић 7, Фриц 7, П. Илић 7, Радишић 7, Савић 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 7, Мирковић 7 (Јовић), Пјевац 8, Петковић 7.

РАДНИЧКИ: Н. Савић 6, Николић 6, Дучић 6, М. Стоилковић 6, Бузаш 6, Шевић 6, Марковић 7, Кљајић 6, Пузић 6, М. Поповић.

Кленчани су одиграли одлично финиш утакмице а првом полувремену ривали су били равноправни. Марко Пјевац се уписао у листу стрелаца после контре. И свом тиму доне заслужену победу.

З. Перић

Јадран - Слога (В) 1:0 (1:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 100, судија Деспотовић (Огар).Стрелац: Пејић у 39. минуту. Жути картони: Вуколић (Јадран), Јерковић, Д. Марковић, Лазић (Слога).

ЈАДРАН: Травица, Грковић, Пејић, Георгијев, Шестовић, Карна, Спаловић, Комненовић (М. Којчиновић), Вуколић (Наглић), Пекић, Марковић (Кривокућа).

СЛОГА: Ерцег, Путица, Станковић, Јовановић, Симњановски, Јерковић, Достанић, Станић (Милановић), Јоргић, Д. Марковић (Н. Марковић), Лазић (Глумчевћ).

Голубинчани су славили минимално, али заслужено. Били су бољи ривал у току целе утакмице. И пропустили су још неколико изврсних прилика. А, победонсни гол постигао је Пејић. Он је искористио идеалан центаршут Марковића. Дочекао је лопту на првој статриви и лако је главом убацио у противничку мрежу.

И. Маленчић

Сремац (Д) - Сремац (В) 1:4 (0:0)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Пејаковић (Чалма).Стрелци: Стошић за домаће, Ђ, Јовановић два, Грујин (из пенала) и Ковачевић за госте.

СРЕМАЦ: Милановић, Јовановић, Митровић, Младеновић, Стојшић, Вукајловић, Р. Ашћерић, Латковић, Провиђало, Ераковић, Лазаревић (З. Ашћерић).

СРЕМАЦ (В): Мандић, С. Ранков, Бераковић, Којадиновић (Ђ. Јовановић), Рудан, Грујин, Павковић, Ковачевић, Коларов, Јовановић, Зарић.

Војчани у славили убедљиво. После тешког пораза у Инђији, у прошлом колу, одиграли, су одлично у пољу, и ефикасно пред голом домаћина. А домаћини нису изгледали баш као прави тим. Као  да никада нису играли фудбал.

И. Ђумић

Сремац (Деч) - Железничар 0:1 (0:0)

ДЕЧ: Игралиште Сремца, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелац: Каурин у 70. минуту. Жути картони: Боснић, Дубајић (Железничар).Црвени картон; Кресојевић (Сремац).

СРЕМАЦ: Шљукић 7, М. Мајсторовић 7, В. Петровић 7, Стојковић 7, Недељковић 7 (Јуришић 7), Мијатовић 7, П. Мајстовић 7 (Радивојевић), Радошевић 7, Радојчић 7, Стојчевић 7 (Кресојевић 5), Јанковић 7 (Милан Марчета 7).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 8, Боснић 8, Нинић 8, Плећаш 8, Пећанац 8, Бранковић 8 (Љубинковић), Ж. Митровић 8, Ђуричић 8 (Лукач 8), Каурин 9, Блануша 8 (Ковачевић), Дубајић 8 (Димитријевић).

Још у првом полувремену Инђијци су могли водити са неколико голова разлике. Лукач и Каурин су били сами испред голмана домаћих Шљукића, али нису успели да га матирају. Али је само Каурин у наставку игре погодио домаћу мрежу после изванредне акције Лукача. Дотурио је лопту до Каурина, који се лажњацима ослободио прво својих чувара, а потом и голмана Шљукића и рутински послао лопту у празну мрежу.

В. Стојковић

Резултати:

ДОБРИНЦИ: Сремац - Сремац (В) 1:4, ДЕЧ: Сремац - Железничар 0:1, БЕШКА: Хајдук - Напредак (П) 4:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Слога (В) 1:0,  КЛЕНАК: Борац - Раднички (И) 3:2, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње -Фрушкогорац 5:0, ЉУКОВО: Љуково - Партизан 2:1, РУМА: Словен - Борац (М) 6:0.