Сремска лига: Попинчани бољи у дербију

Напредак (П) - Раднички (Ш) 2:1 (1:0)
lopta2

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, судија Ранисавић (Сремска Митровица).Стрелци: Мркајић у 4. и Тодоровић у 69. за Напредак, а Драча у 55. минуту за Раднички. Жути картон: Мркајић, Вукин (Напредак), Сарић (Раднички).

НАПРЕДАК: Николић 8, Пољак 8,5 (Радуловић), Миросављевић 8, Савковић 8, Сремац 8,5 (Ћалић), Мркајић 8,5 (Јовановић), Тодоровић 9, Кочијашевић 8,5, Живић 8, Вукин 8, Ружичић 8.

РАДНИЧКИ: Николић 7, Вуковић 7, Аперлић 7 (Војновић), Дрча 8, Стојшић 7, Шуша 7, Добројевић 7, Сарић 7, Грумић 7, Алексић 7, Субић 7 (Влаисављевић).

Попинчани су су играли одличан нападачки фудбал. У дербију кола надиграли су Шиђане. После продора Тодоровића, Мркајић је остао сам на другој стативи, и лако је савладан Николић. Гости су успели да поравнају резултат, после велике гужве пред домаћим голом.А, онда је на сцену поново ступио Тодоровић, који је сам себи припремио шансу после грешке гостујуће одбране и успео да савлада Николића.

Б. Петровић

Митрос - Хајдук (В) 1:1 (0:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште  Митроса, судија Кавгић (Рума).Стрелци: Милошевић у 62. за Митрос, а Јурошевић у 72. минуту за Хајдук.Жути картони: Хрчек, Ковачевић, Кљајић (Хајдук).

МИТРОС: Мршић 6, Смиљанић 6 (Ђилас 6), Сантовац 6, Трубић 7, Милошевић 7, Симјановски 7, Борковац 6 (Ђурић), Јанковић 7 (Ковачевић 6), Чоњагић 6, Панић 7, Бабић 7.

ХАЈДУК: Митровић 7, Ковачевић 6, Бакајлић 7, Хрчек 7, В. Гавриловић 6, Мијановић 7, Петровић 7, Петаковић 7 (Грујичић), Јурошевић 7 (Кљајић), Томшчић 7 (Дамјановић), Радовановић 7.

Ривали су одиграли доста добру утакмицу. Гости су дошли да освоје бод, и игром, коју су организовали и заслужили су. А то што домаћини нису искористили неколико повољних шанси нису криви гости. Милошевић је био стрелац за домаћине из шута с 16 метара, а Јурошевић је поравнао резултат после центаршута, главом је лопту само мало скренуо и она је отишла у небрањени део мреже.

Р. Петковић

Доњи Срем  - ЛСК 3:0 (1:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Пејчиновић у 30. (из пенала), А. Љубојевић у 59. и Кривокућа у 77. минуту. Жути картони: Манце (Доњи Срем), Шћурк, Дринић, Љ. Босанчић (ЛСК).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Манце, Мркела, Перишић, Н. Митровић, В. Трифуновић (В. Љубојевић), Радивојвић (Кривокућа), Мисини (А. Љубојевић) (Трифуновић), Конестабо, Чучковић, Р. Трифуновић, Пејчиновић.

ЛСК: Пурић, Дринић, Шћурк, Љ. Босанчић, Милићевић, Требовац, Хорн, Радишић, Вуколић, Дронић, Драгишић.

Пропустили су играчи Доњег Срема још неколико изузетних прилика. Уствари, да је домаћин славио и убедљивије не би било незаслужено. Повели су брзо домаћини, са пенала, пошто је Р. Трифуновића, заустављен недозвољеним прекршајем. А Љубојевић је остао сам на другој стативи, и лако  матирао Пурића, док је Кривокућа искористио центаршут Вукмановића, и само је подметнуо главу.

М. Гмизић

Сремац (Д) - Слога (В) 0:1 (0:0)

ДОБИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Меничанин (Врдник).Стрелац: Јерковић у 77. минуту.Жути картони: Балабан, Р. Ашћерић, Видаков (Сремац), Д. Марковић, Мијатовић (Слога).

СРЕМАЦ:  Матић, Путица, Кљајић, Митровић, Лазић, Видаков, Јовановић, Вучковић, Станковић, Ашћерић, Балабан.

СЛОГА: Ерцег, Матић, Малиновић, Јовановић, Јерковић, Достанић, Петровић, Станић (Бојић), Јоргић (Мијатовић), Јоргић, Д. Марковић, Тодић.

Играчи Слоге, срећно су славили. Победоносни гол постигао је Јерковић, после центаршута, само је потметну главу, и лопта се закопрцала у мрежи изненађеног Матића.Домаћини нису искористили неколико повољних шанси, и скоро целу утакмицу, су опседали гол гостију, али, лопта није хтела у противничку мрежу.

Д. Радовац

Словен - Љуково 4:1 (2:0)

РУМА: Стадион Словена, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Добић у 6, Маслић у 34, Кодолуп у 76. и Чворков у 88. за Словен,  Играчев у 80. минуту за Љуково.Жути картони: Батало (Словен), Мачак (Љуково).

СЛОВЕН: Веселиновић -, Калајџић 8, Самарџић 7, Јовановић 7, Топић 6, Маслић 8 (Кондић), Стојисављевић 8 (Иванковић 7), Добић 7 (Вукелић), Кордолуп 8, Живковић -(Пузић-, Чворков 7).

ЉУКОВО: Опачић 8, Блануша 5, Чучковић 5, Костић 5, Стојанац 5, Панић 5 (Вученовић), Играчев 6, Вишњић 6, Мачак 5 (З. Миленковић), Матић 5 (Стевић), М. Миленковић 5 (Ковачевић).

На стадиону у Борковачкој долини, одиграна је добра и занимљива утакмица.Играо се леп фудбал.А Румљани су заслужили по игри и убедљивију победу.Голман гостију Опачић, и поред четири примљена гола, у више наврата смелим интервенцијама спасавао своју мрежу.

Гостујућу мрежу начео је Добић, после одбитка, шутирао је с 25 метара и лопта је завршила иза леђа голмана Опачића. Маслић је варком избацио скоро целу одбрану гостију, а онда је преварио и голмана Опачића. Кордолуп је испратио акцију, а Чворков је искористио центаршут, а за госте прелеп гол је постигао Играчев.Био је то шут са око 30 метара.    М. Ивошевић

Железничар - Борац (К) 2:1 (0:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Поповић (Шуљам). Стрелци: Лекић у 51. и Вујасиновић у 57. за Железничар, Ковачевић у 82. минуту (аутогол) за Борац. Жути картони: Крунић, Ковачевић (Железничар), Вукосављевић, Пјевац (Борац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7,5, Плећаш 7,5, Бранковић 7,5, Крунић 7,5, Ж. Митровић 7,5, Ковачевић 7,5, Бођук 7 (Лекић 8), Тркуља 7, Вујасиновић 7,5, Мандић 7,5, Соколовић 7,5.

БОРАЦ: Стјепановић 7, Мићић 6,5, Д. Матић 6,5, Вукосављевић 7,5, В. Матић 7, Д. Самарџић 7 (Мирковић), Савић 7, Пјевац 7, Петковић 6,5, Б. Самарџић 7 (Аћимовић), Фриц 6,5 (Глумчевић).

Гости из Кленка, прво полувреме, одиграли доста добро. И успели су да сачувају своју мрежу. У наставку железничари су нападали и приказали су бољу игру и у пољу, а били су на крају и ефикасни.Прво је Никола Лекић, мајсторским, шутем из слободног ударца с 18 метара савладао доста доброг голмана Стјепановића.И, код другог гола домаћих учестовао је Лекић. Овога пута набацио је идеалан центаршут пред гол гостију.Вујасиновић је у скоку био највиши и само је лопту главом скренуо у мрежу. А почани погодак за госте постигао је домаћи играч Ковачевић. Ударила га је лопта у ногу и после тога завршила у мрежи. И. Ђумић

ПСК Путинци - Борац (М) 0:7 (0:2)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, судија Суџум (Инђија).СтрелцИ: Мијатовић у 28, Дамњановић у 31. (из пенала), Марјановић у 46. и 58, Пријић у 66. и 87. и Кљајић у 84. минуту.Жути картон: Бјиелић (Борац).

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић 6, Кнежевић 6, Бјељац 6, Н. Адамовић 6, Алимпић 6, Гајић 6, Дерета 6 (Татић 6), Пријовић 6 (И. Адамовић 6), Остојић 6 (Ћук 6), Ранђеловић 6 (Н. Мудрић 6).

БОРАЦ: Јандрић 7 (Шарковић), Давогић 7, Мијатовић 7 (Марицки 7), Стајчић 7, Зорановић 7, Бијелић 7, Дамњановић 7, Вукотић, Пријић 7 (Кљајић 7), Шарчевић 7, Марјановић 7 (Лазић).

Гости су се од првог минута определили за напад.И плод такве игре уродио је плодом.Голман домаћих Боројевић је вадио лопту из своје мреже  седам пута.

Ч. Јовичић

БСК - Партизан 3:2 (1:2)

БЕШЕНОВО: Игралиште БСК-а, судија Каназир (Нови Бановци).Стрелци: Скорупан у 11. и 15. и Томић у  53. за БСК, Јовичић у 27. и 30. минуту за Партизан.

БСК: Сакан 7, Т. Племић 7, Радовановић 7 (Б. Ћирић), У. Племић 7 (Драгојевић), У. Племић 7, Скорупан 8 (Ранков), Цвијетић 7, Лукић 7 (Бакић), Митровић 7, Томић 7, Наглић 7.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Трипић 7, Мирковић 7, Вулетић 7, Вељко Петровић 7, Јовичић 8, Владимир Петровић 7, Матијевић 7 (Вишацки), Гачић 7 (Ђорђић), Млађеновић 7, Јовановић 7.

Играо се допадљив и ефикасан фудбал. Домаћи фудбалери су промашили неколико прилика, али су на крају  ипак победили.

М. Илић

Рудар - Хајдук (Б) 1:2 (1:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: стевановић у 4. за Рудар, а Ковачевић у 48. и Трбовић у 51. минуту за Хајдук. Жути картон: Рутић, Дејић, Милан Лужајић (Рудар), Ковачевић, Трбовић, (Хајдук).

РУДАР: Стоиљковић 7, Нинковић 7, Радосављевић 6, Суљић 6, Мајкић 6, Бубњевић 7, Рутић 7 (Митић 6), Стевановић 7 (Дејић 6), Милош Лужајић 6 (Милан Лужајић), Тривунчић 7, Богданов 6.

ХАЈДУК: Калајџић 7, Георгијев 7, Ловрек 7, Петровић 7, Чича 7, Цураковић 7, Катић 7 (Луковић), Ковачевић 8, пањак 7 (Трбовић 7), Караћ 7 (Рибар), Прица 7 (Крстић).

Врдничани су повели преко брзоногог Стевановића. Био је то шут с 20 метара.Лопта је завршила на самом саставу стативе и пречке. Ривал из Бешке је уз то био потпуно надигран и у пољу.Али, шта то све вреди, када домаћини имају снаге за само једно полувреме.

У наставку гости су атаковали ка домаћој мрежи. Плод такве игре је потпун препокрет. На крају домаћини могу бити задовољни што су примили само два гола.Гостујући стрелци су промашивали и празне мреже.

М. Конго

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - ЛСК 3:0, БЕШЕНОВО: БСК - Партизан 3:2, ПОПИНЦИ: Напредак - Раднички (Ш) 2:1, БЕШКА: Железничар - Борац (К) 2:1, ВРДНИК: Рудар - Хајдук (Б) 1:2, РУМА: Словен - Љуково 4:1, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Хајдук (В) 1:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Борац (М) 0:7, ДОБРИНЦИ: Сремац - Слога (В) 0:1.

1. Раднички (Ш) 24     16     6      2      60:14        54

2. Напредак (П) 24     17     3      4      48:25        54

3. Доњи Срем     24     16     4      4      47:19        52

4. Словен  24     13     6      5      42:20        45

5. Железничар   24     13     4      7      51:36        43

6. Борац (К)       24     11     5      8      38:43        38

7. Партизан       24     11     3      10     44:35        36

8. Борац (М)      24     11     3      10     35:27        36