Сремска лига: Празне мреже у дербију

​​​​​​​Доњи Петровци - Раднички (Ш) 0:0
Fudbaleri Borca iz Klenka

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Игралиштње Доњих Петроваца, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци). Жути картони: Стојановић, Сремчевић (Доњи Петровци).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 9, Путица 8, Сремчевић 8, Диклић 8, Ружичић 9, Стојановић 7, Пољак 7, Тодоровић 7, Васиљевић 7, Чворков 7, Травица 8 (Деврња 7).

РАДНИЧКИ: Алексић 9, Мијатовић 8, Аперлић 7, Дрча 8, Васић 7, Стојшић 7, Шуша 6, Дерајић 7, Мирчетић 7 (Перовић 6), Матић 7 (Ј. Сарић 7), Болић 8.

Била је то добра првенствена утакмица. Само су фалили голови. Било је правих шанси на обе стране, али су у потпуности  заказали стрелци.Али, и голмани су били на висини задатка.

Д. Лејић

Хајдук (Б) – Рудар 0:0

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 100, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Жути картони: Петровић, Мутић (Хајдук), Новаковић, Пожарев (Рудар).

ХАЈДУК: Опарница 7, Бркић 6, Поповић 7, Лангуџић 6 (Човић), Гајић 6 (Бојановић 7), Н. Ковачевић 7, Петровић 6 (Мутић 7), Бјељац 6, Караћ 6, С. Ковачевић 7, Крстић 6, С. Ковачевић 7.

РУДАР: Савић 7, Дејић 6, Нинковић 6 (Грујић), Лужајић 6, Сантрач 6, Јовановић 5, Новаковић 5, Стојчић 6, Марковић 6, Пожарев 6 (Вишњовски) 7, Достанић 5.

Домаћини су играли много боље, али гости из Врдника су се сјајно бранили и преко контри покушали да постигну погодак. Најбољу прилику за домаћине пропустио је Караћ у 75. минуту када је био сам испред Савића, али се спетљао.

М. Батало

Доњи Срем - Љуково 1:2 (1:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 100, судија Манојловић (Сремска Митровица). Стрелци: Д. Радосављевић у 36. за Доњи Срем, а Лукач у 34. и Тривковић у 84. минуту за Љуково. Жути картони: Максимовић (Доњи Срем), Макарић, Дубајић, Блануша (Љуково).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, С. Радосављевић, Д. Радосављевић, М. Митровић, Дугоњић, Перишић (Н. Митровић), Љубојевић, Пузић (Радивојевић), Максимовић, Новић, Марковић (Ристивојевић).

ЉУКОВО: Благојевић, Грковић, Дубајић (Блануша), Георгијев, Макарић, Арсић, Вишњић, Рајић,  Тривковић, Мачак (Царевић), Лукач (Булат).

На Сувачи је одиграна права првенствена утакмица.Чврсто су играли ривали. Постигнути голови су за дуго памћење. Прво је Лукач довео госте у вођство из шута с 23 метра. Лопта је завршила у самим рашљама. Д. Радосављевић је поравнао резултат. Такође је лопта завршила у самим рашљама. Шут је био са око 30 метара.

Победоносни гол гостију био је најлепши и најакрактивнији. Тривковић је прошао сам по десној страни, и онда је у трку тукао лопту спољном десном ногом с 20 метара и погодио супротни угао домаћег гола.

М. Гмизић

Напредак (П) - Борац (К) 3:2 (2:1)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Савковић у 20. и 35. и Скопљак у 50. за Напредак, а Д. Самарић у 14. и Мирковић у 65. минуту за Борац.

НАПРЕДАК: Грковић 8, С. М. Јовановић 7, Ђилас 7, Кљајић 7, Савковић 8, Станковић 7, Скопљак 7, Сремац 7, Јанковић 7, Ћалић 7 (Василић), Врачев 7 (П. Мајсторовић 7).

БОРАЦ: М. Илић 7, Аћимовић 7 (Радишић), Зељић 7, Б. Самарџић 7, Вукосављевић 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 7 (Мирковић 7), Вукашиновић 7 (Стојковић), Пјевац 7, Нинковић 7, Сарић 7.

Попинчани су освојили сва три бода јер су били бољи ривал. Имали су домаћини и више шанси, али одлучили су победника голови Савковића, који су преломили утакмицу.Био је неухватљив за гостујућу одбрану.

Љ. Опачић

Хајдук (В) - Борац (М) 3:0 (2:0)

ВИШЊИЋЕВО: Стадион Хајдука гледалаца 250, судија Блажон (Рума). Стрелци: Радовановић у 12, Ветеха у 34.и Станковић у 82. минуту. Жути картон: Ковачевић (Хајдук).

ХАЈДУК: Митровић 6, Ђорђевић 6 (С. Марјановић), Арбић 6, Ковачевић 7, Радовановић 7, Личанин 7, Станковић 6 (А. Марјановић 6), Дамјановић 6 (Хрчек 7), Грујичић 7, Јурошевић 7, Перић 7.

БОРАЦ: Јандрић 7, Т. Вулетић 7, Тодоровић 7,Ббјиелић, Зорановић 7, Томшић 7, Лазић 7, Матић,  Ковачевић 7, М. Вулетић 7, Дамјановић 7, Бакајлић 7, Шарчевић 7.

Домаћини су одиграли квалитетну утакмицу, па гости могу бити и задовољни коначним резултатом. Радовановић је савладао Јандрића после израђене акције. Ветеха је искористио дубинску лопту, а после повратне лопте Радовановића, Стојановић је шутирао са око 20 метара поставио коначан резултат.

С. Томашевић

Будућност - Железничар 2:2 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 100, судија Билић (Моровић). Стрелци: Симеуновић у 50. и Симовљевић у 82. за Будућност, а Цураковић у 62. и Ракар у 83. минуту за Железничар. Жути картони: Катарић, Димитријевић (Железничар).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Станивуковић 7 (Марјановић 7), Радосављевић 7, Јефтић 7, Јошић 7, Јанковић 7, Симовљевић 7, Петровић 7, Станић 7, Симеуновић 7 (Ђорђић 7), Добо 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 7, Катарић 7 (Марјановић 7), Цураковић 7, Чучковић 7, Кривокућа 7, Лукић 7, Павловић 7, Ракар 7, Бајић 7, Костић 7 (Дубајић 7), Димитријевић 7 (Убовић 7).

Домаћини су повели из изванредног шута Симеуновића са око 25 метара. Гости су два пута изједначили из такође изванредних голова. Цураковић је погодио домаћу мрежу из слободног ударца с 25 метара, а Ракар из прекрасног шута са више од 35 метара.

М. Симић

ПСК Путинци - ЛСК 4:0 (3:0)

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 120, судија Суџум (Инђија). Стрелци: Глигоријевић у 15, Кнежевић у 37, Јуришић у 43.и Видаковић у 52. минуту. Жути картони: Јовановић (ПСК Путинци), Половина (ЛСК).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевћ 8, Јовановић 8(Катић 7), Јуришић 8, С. Видовић 8, Дукић 8, Стјепановић 8, Вуковић 8, Глигоријевић 8, Кнежевић 8 (Ћук 7), Видаковић 8 (Пешељ 7), Бераковић 8.

ЛСК: Уметић 7, Драгишић 7, Рибић 7, Барић 7, Половина 7, Требовац 7, Чикара 7, Милићевић 7, Дронић 7,  Малиновић 7, Шћурк 7 (Радишић 6).

Била је то борбена и жива утакмица у којој су домаћини пропустили још три-четири повољне прилике,  а гости су били само једном у прилици да угрозе гол поузданог голмана Милошевића. Домаћи стрелци су искористили гужве пред голом гостију и три пута савладали Уметића. Кнежевић је постигао прекрасан гол из слободног ударца са око 30 метара.

Ч. Јовичић

Партизан - Митрос 2:0 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 150, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Трипић у 65. и В. Петровић у 85. минуту. Жути картони: Матијевић, Станојевић, М. Радовић (Партизан), Вукотић (Митрос).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Станојевић 6 (Денић 7), Трипић 8, Трумић 7, Н. Вулетић 7, Пајић 7, В. Петровић 7,   Г. Радовић 8 (Ж. Радовић 7), Матијевић 7, М. Радовић 7, Милош Арнаутовић 6 (Милетић 7).

МИТРОС: Никшић 7, С. Симјановски 5, Симић 6, Панић 6, Трубић 6 (Вукотић 5), Малиновић 7, Грбић 7, Боровац 6, Цвијановић 6, Врањешевић 6, Николић 6.

Витојевчани су до победе стигли головима тек у другом полувремену. Трипић је из слободног ударца са око 30 метара погодио саме рашље, а В. Петровић је такође био стрелац из слободног ударца, али с 20 метара.

Н. Новаковић

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Раднички (Ш) 0:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Љуково 1:2, САЛАШ НОЋАЈСКИ:  Будућност - Железничар 2:2, ПОПИНЦИ: Напредак - Борац (К) 3:2, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук   -Борац (М) 3:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - ЛСК 4:0, БЕШКА: Хајдук   (Б) - Рудар 0:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Митрос 2:0.

 1. Д. Петровци    5      3      2      0      9:1    11

 2. Будућност        5      3      2      0      13:7  11

 3. Раднички         5      3      1      1      10:6  10

 4. Партизан         5      3      0      2      11:3  9

 5. Љуково            5      3      0      2      11:12        9

 6. ПСК Путинци   5      2      2      1      9:5    8

 7. Доњи Срем      5      2      1      2      8:4    7

 8. Железничар     5      2      1      2      4:5    7