Сремска лига: Румљани убедљиви против Ирижана

Сви су очекивали да ће лидер на табели славити, али, нико није препоставио да ће ривал из Ирига примити чак седам голова.
fudbal, pixabay

Словен - Раднички (И) 7:0 (4:0)

РУМА: Игралиште Словена, гледалаца 150, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Кордолуп у 27, Маслић у 30, 32. и 35, Јовановић у 60, Вукелић у 74. и Пармаковић у 83.  минуту. Жути картони: (Словен), (Раднички).

СЛОВЕН: Ђукић, Марин, Маловић, Стоисављевић, Вукмановић, Јовановић, Маслић, Батало (Дамјановић), Вукелић (Кочијашевић), Видовић, Живковић (Пармаковић).

РАДНИЧКИ: Лалић, Бикић, Глишић, Бобот, Савић, Шевић, Д. Митровић, Беговић, Поповић, Николић, Ћосић

Да су домаћи стрелци били мало спретнији, али и озбиљнији, да се нису мало играли на терену, ко зна колики би коначан резултат био.

М.  Ивошевић

Сремац (Добринци) - Партизан 0:0

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, гледалаца 200, судија Мушицки (Рума).

СРЕМАЦ: Марко Митровић 7, Шолак 7, Мирко Митровић 7, Р. Ашћерић 7, Цветковић 7, Петровић 7, Вучковић 7, Тадић 7, Јолџић 7, З. Ашћерић 7, Грујић 7, Остојић 7.

ПАРТИЗАН: Мршић 7, Конц 7, Бабић 7, Јошић 7, Огњен Петровић 7, Богичевић 7, Г. Радовић 7, М. Радовић 7,  Адријан 7, Трипић 7.

Домаћин је био ближи победи. Имао је неколико добрих прилика, али стрелци су увек за мало каснили. Гости су зато освојили већи бод него што су мислили. И могу бити презадовољни коначним резултатом.  И. Остојић

Јадран - Сремац (В) 0:1 (0:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана гледалаца 150, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелац: Лошић у 75.  минуту. Жути картони: Несторовић (Јадран), Врачев (Сремац).

ЈАДРАН: Башић 6, Несторовић 6, Пејић 6, Драгојевић 6, Пекић 6, Живановић 6 (Ковачевић 6), Ракар 6, Играч 6, А, Наглић 6, С. Цураковић 6, Спаловић 6.

СРЕМАЦ: Стругаловић 7, Стојанов 7, Рудан 7, Цвијановић 7, Делић 7, Јовановић 7, Лошић 7, (Б. Ранков 7), Коларов 7, Кујунџић 7 (Чавић), Врачев 7, Рајић 7.

Многи су очекивали да ће Јадран славити чак и убедљиво. Али, испоставило се да су домаћи стрелци,  просто били незаинтересовани да погађају гостујућу мрежу.Али, и одбрана гострију играла је чврсто и борбено. И на крају домаћини су остали и без бода.Једну грешку домаће одбране искористио је брзоноги Лошић и из близине матирао изненађеног голмана Башића.

И. Маленчић

Хајдук (Б) - Сремац (Деч) 3:2 (3:2)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Блажон (Рума). Стрелци: Добријевић у 23. и Ж. Митровић у 37. (из пенала) и 44. за Хајдук, Крстовић у 3. и марчета у 12. минуту за Сремац. Жути картони: Добријевић, Милосављевић, С. Гавриловић  (Хајдук), Матић (Сремац).

ХАЈДУК: Савић 6, Добријевић 8, Милосављевић 7, С. Гавриловић 7, Ђорђевић 7 (М. Митровић 6), Ж. Митровић 8, Грубјешић 7, Рибар 7 (Прица 6), М. Гавриловић 7, Дрљача 7 (Лаврек 6), Ковачевић 7.

СРЕМАЦ: Шљукић 6, Недељковић 6, Мијатовић 6, П. Мајсторовић 6 (Закић 6), Младеновић 5, Кресојевић 6 (Малић 7), Крстовић 8, Стојчевић 6 (Симић 7), Матић 7, Марчета 8, Јанковић 5.

Домаћин је славио заслужено и  поред тога што су гости из Деча најавили победу. Истина да су повели брзо преко сналажљивог Крстовића, који је изиграо домаћу одбрану. Потом је Марчета у 12. минуту удвостручио вођство гостију.

Потом је до краја полувремена  све било у знаку Бешчана. У наставку утакмице, играли су још боље. И на крају гост из Деча може бити  задовољан коначним резултатом.

М. Батало

Борац (К) - Железничар 0:6 (0:3)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Каурин у 20. и 27, Вучковић у 44, Трбовић у 67, Љубинковић у 75. и Грковић у 88. минуту. Жути картон: Стефановић (Борац), Грковић (Железничар).

БОРАЦ: М. Илић 7, М. Самарџић 6, Б. Самарџић 6, Матић 6 (Ножинић 6), Стефановић 6, Мирковић 6 (Живановић 6), П. Илић 6, М. Стојковић 6, Стекић 7, Радовановић 6, А. Стојковић 6.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Грковић 8, Бранковић 7, Нинић 7, Пећанац 7, Вучковић 8 (Лукач 7), Трбовић 8, Каурин 8, Суџум 7, Димитријевић 7, Дубајић 7.

Заслужена победа гостију. Али, не може да се каже да су домаћини играли слабо икао су примили шест голова. Напротив, борили су се целу утакмицу. И чак су имали и неколико прилика.

З. Перић

Подриње - Напредак (П) 3:0 (2:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 150, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Ђурђевић у 10, Мијаиловић у 39. и Стојановић у 52. минуту.Жути картони: Симикић (Подриње), Пољак, Тодоровић, Савковић (Напредак).

ПОДРИЊЕ: Релић -, Теодоровић 7, Павловић 7, Ђурђевић 8 (Савић 7), Мијаиловић 8 (Тодоровић 7), Вуколић 7, Стојановић 8 (Јовановић 7), Арсеновић 7, Симикић 7, Ивић 7, Туцаковић 7.

НАПРЕДАК: Николић 6, Вуосављевић 6, Пољак 6 (Томић), Миросављевић 6, Пршић 7, Тодоровић 7 (Минић 6), Алијагић 6, Ђурић 6 (Савковић 6), Суботић 6, Вукин 6, Петровић 7.

Домаћини су заслужено славили.Били су бољи у току целе утакмице. Према шансама, које су домаћини пропустили, гост се извукао и тежег пораза. Попинчани су имали свега једну шансу.

Ђурђевић је први гол постигао после соло продора, а други изванредни Мијајловић после центаршута Стојановића. А, Стојановић је својим голом само улепшао, фантастичну акцију својих саиграча.

Л. Крсмановић

Борац (М) - Фрушкогорац 3:1 (1:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија О. Митровић (Рума). Стрелци: М. Вулетић у 3. и Шуша у 81. и 90. за Борац, а Ж. Ђорић у 55. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Бојанић (Борац), И. Ђорић (Фушкогорац).

БОРАЦ: Јандрић 8, Т. Вулетић 8, Стајчић 8, Божић 7,5, Шуша 9, Бојанић 7,5, (шумарски 6), Радуловић 8, М. Вулетић 8, Шумарски 8, Шарчевић 8 (Опарушић 8), Милошевић 8.

ФРУШКОГОРАЦ: Радаковић 7, Жижић 7, Ивановић 7, М. Трнић 7, Грабић 7, Б. Симић 7, Ж. Ђорић 8, Панић 7, Масларић 7 (Н. Симић 7), Тодић 7 (Ђуричић 7), И. Ђорић 7.

Играчи Борца, тек у финишу сусрета, сломили су чврсту и добро огранизовану гостујућу одбрану. Шуша је са два изванредна гола, донео Мартичанима, ипак, заслужену победу.

П. Матић

Љуково - Слога (В) 1:3 (1:2)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Радојевић у 28. за Љуково, а Симњановски у 20. и 45. и Достанић у 65.  минуту (из пенала) за Слогу. Жути картони: Станић, Лазић (Слога).

ЉУКОВО: Јовановић, Новаковић, Узелац, Ђурашевић, Стевић, Радојевић, Булат, Минић, Плавшић, Боловић, Лазаревић.

СЛОГА: Стајчић, Глувић, Поповић, Милановић, Симњановски, Н. Марковић, Достанић, станић, Јоргић, Д. Марковић, Лазић.

Играчи Слоге диктирали су темпо током целе утакмице, а домаћин се орјентисао више на контре, али одбрана гостију само једном није издржала, и то је све било од играча Љукова.Вешти стрелац Симњаноивски из два шута постигао је и два лепа гола, и најзаслужнији је за славље гостију.

Н. Тркуља

Резултати:

ДОБРИНЦИ: Сремац  -  Партизан 0:0, МАРТИНЦИ: Борац - Фрушкогорац 3:1, РУМА: Словен -Раднички (И) 7:0, ЉУКОВО: Љуково - Слога (В) 1:3, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Напредак (П) 3:0, КЛЕНАК: Борац - Железничар 0:6, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Сремац (В) 0:1, БЕШКА: Хајдук -Сремац (Деч) 3:2.