Сремска лига: Шиђани чувају предност

Раднички (Ш) - Хајдук (Б) 3:1 (1:0)
fudbalska lopta

ШИД: Стадион Радничког, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Дрча у 39. и 66. Добројевић у 53. за Раднички, Караћ у 75. минуту за Хајдук.

РАДНИЧКИ: Николић, Утвић, Вуковић, Аперлић, Дрча, Стојшић (Војновић), Шуша, Добријевић (Павловић), Сарић (Влаисављевић), Грумић (Баштић), Субић.

ХАЈДУК: Калајyић, Георгијев, Лаврек (Катић), Петровић, Чича, Прица (Милосављевић), Рибар (Бајић), Ковачевић, Пањак (Стјепановић), Караћ,  Крстић (Трбовић).

Домаћини су се поштено испромашивали, све до 39. минута, када се лопте докопао Дрча. Уследио је прецизан шут с 17 метара и лопта је завршила испод саме пречке.

У наставку Шиђани су се мучили, али су ипак две лопте нашле у мрежи гостију. А. почасни гол за Бешчане постигао је после контре Караћ, најбољи појединац гостију.

П. П. Л.

Сремац (Д) - ЛСК 6:2 (4:1)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Мушицки (Рума).Стрелци: Митровић у 5, Станковић у 7. и 12, Вучковић у 22. и 59. и Нешић у 72. за Сремац, а Савић у 16. и Гршић у 82. минуту за ЛСК. Жути картони: Митровић (Сремац), Шћурк (ЛСК).

СРЕМАЦ: Матић, Ашћерић, Кљајић, Митровић, Лазић (Томић), Балабан (Стајчић), Ђорић (Нешић), Вучковић, Провиђало, Станковић (Јовановић), Лучић.

ЛСК: Пурић, Рибић, Шћурк, Савић, Тодоровић, М. Босанчић, Гршић, Требовац, Радишић, Вуколић, Дронић.

Домаћини су се разиграли од првог минута. И плод такве игре је убедљива победа.

Д. Радовац

Слога (В) - Љуково 2:3 (0:1)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Достанић у 48. (из пенала) и Станић у 90. за Слогу, а Вишњић у 18. и 90. и Панић у 57. минуту за Љуково.Жути картони: Штековић, Лазичић (Слога), Костић, Вишњић, Стевић (Љуково) .

СЛОГА: Ерцег, Петровић, Лазичић (Матић), Јовановић, Вукмановић, Јерковић, Н. Марковић, Достанић, Станић (Штековић), Јоргић (Мијатовић), Д. Марковић (Пуповац).

ЉУКОВО: Опачић, Костић, Узелац, Драгосављевић, Панић, Булат, Вишњић (М. Милановић), Мачак, Матић (Крбавац), Стевић, З. Милановић (Зорић).

Ривали су одиграли занимљиву утакмицу. Домаћини су по игри заслужили макар бод. Гости су поготке постигли после контри, а вешто су се и бранили.

БСК - Борац (М) 1:1 (1:1)

БЕШЕНОВО: Игралиште  БСК-а, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Ж. Ћирић у 7. за БСК, а Вукотић у 25. минуту за Борац. Жути картони: Т. Племић, Наглић (БСК), Шарчевић, Ненадовић, Мијатовић (Борац).

БСК: Сакан 5, Т. Племић 7, Мрвичин 7, Кекић 7, Радовановић 7, Д. Племић 7, Скорупан 7 (Цвијетић 7), Лукић 7, Ранков 7 (Томић 7), Ж. Ћирић 7, Наглић 7.

БОРАЦ: Јандрић 9 (Шарковић), Мијатровић 7, Стајчић 7, Марицки 7, Бијелић 7, Ненадовић 7, Вукотић 7, Кл Пријић 7, Шарчевић 7, Марјановић 7 (Адамовић), Кљајић 7 (Божић).

Одиграна је борбена и занимљива утакмица. Домаћин је играо бољи фудбал од ривала . Ж. Ћирић је постигао гол са пет метара после центаршута Скорупана.Вукотић је матирао Сакана са једва два метра.Само је подметнуо главу на набачену лопту.

М. Илић

Партизан - Борац (К) 0:1 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Суџум (Инђија).Стрелац: Мирковић у 66. минуту.

ПАРТИЗАН: Ђорђић 7, Трипић 7 (Ђуровић 7), Мирковић 7, Вулетић 7, Јовичић 7, Владимир Петровић 7, Малиновић 7, Матијевић 7, Гачић 7 (Вишицки 7), Млађеновић 7 (Пајић 7), Јовановић 7.

БОРАЦ: Стјепановић 7, Д. Матић 7, Аћимовић 7, Фриц 7, Мићић 7, Радишић 7, Вукосављевић 7, В. Матић 7 (Савић 7, Н. Самарџић), Петковић 7, Мирковић 8, Жунић 7.

Уз доста среће Кленчани су славили у Витојевцима против домаћег Партизана који важи за једног од бољих клубова у Срему. Гости су освојили тако  веома важне бодове у грчевитој борби за опстанак.

З. Перић

Рудар - Словен 1:3 (0:1)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, судија Белић (Ириг).Стрелци: Рутић у 53. за Рудар, а Маслић у 10, Стоисављевић у 59. (из пенала) и Чвиорков у 78. минуту за Словен.Жути картон: Мајкић (Рудар).

РУДАР: Пардовицки 8, Митић 7, Нинковић 7, Милан Лужајић 7, Мајкић 7, Глигорић 7, Радосављевић 7, Манојловић 7 (Мишковић), Стевановић 7, Драгутиновић 7 (Бевц), Рутић 7 (Тривунчић).

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Калајџић 7, Самарџић 7, Јовановић, 7, Топић 7 (Јандрић), Пузић 7 (Цветковић), Адамовић 7 (Чворков 7), Маслић 7 (Иванковић 7), Стоисављевић 7, Батало 7 (Добић), Кордолуп 7.     Иако су изгубили, Врдничани су одиграли доста добро против фаворизованих Румљана. Гости су постигли три гола, а прокоцкали су  пенал. Шут Маслића са беле тачке голман Пардовицки је одбранио.

М. Конго

Доњи Срем - ПСК Путинци 11:0 (4:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија Каназир (Нови Бановци).Стрелци: Н. Митровић у 11, 31. и 76, Мркела у 16, А. Љубојевић у 24. и 62, Штетић у 51. и 66, В. Љубојевић у 58. и 71. и Чучковић у 85. минуту.

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Манце, Николић, Мркела, Перишић, Н. Митровић, А. Љубојевић (Закић), Радивојевић,  (Штетић), Вељовић (Којчиновић), В. Трифуновић (В. Љубојевић), Чучковић (Кривокућа).

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић, Ћук, Галијаш, Јовановић, Пријовић, Цветковић, Ранђеловић, Кнежевић, Дерета, И. Адамовић, Н. Мудрић.

Да су домаћи стрелци били мало озбиљнији и прецизнији, коначан резултат би био још убедљивији.

М. Гмизић

Напредак (П) - Хајдук (В) 1:2 (0:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, судија Кавгић (Рума).Стрелци: Тодоровић у 59. (из пенала) за Напредак, Мијановић у 75. (из пенала) и Радовановић у 95. минуту за Хајдук.Жути картони: Кочијашевић (Напредак), В. Гавриловић (Хајдук).

НАПРЕДАК:  Николић 7, Мркајић 7 (Радуловић), Пољак 7 (Ћалић), Миросављевић 7, Савковић 7, Сремац 7, Тодоровић 7, Кочијашевић 7, Ђурић 7, Вукин 7, Н. Јовановић 7.

ХАЈДУК: Митровић 8, Бакајлић 7 (Кузмановски 7), Радовановић 8 (Хрчек), Мијановић 8, Петаковић 7, Јурошевић 7, С. Гавриловић 7 (Грујичић), Петровић 7, Кљајић 7 (В. Гавриловић), Томшич 7, Ковачевић 7.

Пропустили су Попинчани још у првом полувремену да постигну неколико голова, били су непрецизни. Зато су и кажњени у самом финишу утакмице.

Спретни Радовановић, искористио је разређену одбрану домаћина и  лако матирао голмана Николића.

Б. Петровић

Железничар - Митрос 6:2 (0:2)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија О. Митровић (Рума).Стрелци: Плећаш у 47, Соколовић у 48, Ж. Митровић у 59. и 85, Вујасиновић у 72. и Лекић у 90. (из пенала) за Железничар, Симњановски у 11. и Грбић у 13. минуту за Митрос.Жути картони: Соколовић, Вујасиновић (Железничар), Симњаноивски (Митрос).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 6,5 (Благојевић 7), Ракар 7,5, Мрђа 7,5, Лекић 8, Плећаш 7,5, Бранковић 8, Ж. Митровић 8, тркуља 6, 5 (Крунић 7), Вујасиновић 7,5, Соколовић 7,5, Димитријевић 6, 5 (Ковачевић 7).

МИТРОС: Дудић 6, Смиљанић 6 (Ђилас), Трубић 6, Милошевић 6, Грбић 7, Симњановски 7, Боровац 6, Цвијановић 6, Јанковић 6, Бабић 6, Сантовац 6 (Лукић).

У првом полувремену месари су били бољи.Повели су прелепим голом Симњановског из слободног ударца с 16 метара. Вођство гостију удвостручио је Грбић и то је било све од гостију. Железничари су у другом полувремену извршили неколико измена у тиму. А превагу на терену донели су Ковачевић и Крунић.

И. Ђумић

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - ПСК Путинци 11:0, БЕШЕНОВО: БСК - Борац (М) 1:1, ПОПИНЦИ: Напредак - Хајдук (В) 1:2, ВОГАЊ: Слога - Љуково 2:3, ШИД: Раднички - Хајдук (Б) 3:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Борац (К) 0:1, БЕШКА: Железничар - Митрос 6:2, ВРДНИК: Рудар - Словен 1:3, ДОБРИНЦИ: Сремац - ЛСК 6:2.

1. Раднич. (Ш)   30     21     6      3               75:19       69

2. Доњи Срем    30     21     4      5               69:25       67

3. Напред. (П)   30     20     3      7               59:31       63

4. Словен  30     18     7      5                        63:21      61

5. Железничар   30     16     5      9               69:43       53

6. Љуково 30     13     9      8                       55:32       48

7. Партизан       30     14     3      13              56:40       45

8. Борац (М)      30     13     4      13              44:39       43