Сремска лига: Железничари славили са два играча мање

​​​​​​​Железничар - Партизан 2:1 (1:1)
fudbalska lopta

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, гледалаца 200, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Милосављевић у 11. и Убовић у 55.за Железничар, Пајић у 13. за Партизан.Жути картони: Ракар, Марјановић, Драганић, Катанић (Железничар), Петковић, Трумић, Пајић, Ђуровић (Партизан). Црвени картон: Лукић (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 8, Кекић 8 (Драганић 8), Катарић 8, Андреата 8 (Убовић 8), Кривокућа 8, Лукић 8, Марјановић 8, Милосављевић 8 (Караћ 8), Ракар 8, Костић 8, Димитријевић 8.

ПАРТИЗАН: Стајчић 8, Петковић 8, Трипић 8, Трумић 8, С. Јовановић 8 (З. Јовановић 8), Алексић 8, Пајић 8, Матијевић 8, Д. Петровић 8, Милетић 8, Ђуровић 8.

Домаћини су лако повели, а гости још лакше поравнали резултат. Онда је Кривокућа пропустио да свој тим доводе у вођство са беле тачке.Слабо је шутирао, па је голман Стајчић одбранио.У наставку ипак, Убовић из израђене акције поново доводи Инђијце у вођство. Инђијци потом остали без Ракара због повреде, а затим је поцрвенео и Лукић.До краја утакмице домаћини су играли са девет играча, али су и мали шансе и да дођу до убедљивијег резултата, али су Кривокућа и Караћ били непрецизни.

И. Ђумић

Напредак (П) - Борац (М) 3:0 (1:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија Блажон (Рума). Стрелци: Скопљак у 42, Јанковић у 64. (из пенала) и Тица у 72. минуту (из пенала). Црвени картон: Бјелић (Борац).

НАПРЕДАК: Нешић 7, С. М. Јовановић 7, Ђилас 7, Кљајић 7, Ивковић 7, Сремац 7 (Тица 7), Јанковић 7, Пазарски 7, Василић 7 (Скопљак 7), Врачев 7, М. Ж. Јовановић 7.

БОРАЦ: Кљајић 7, Копрић 6, Шарчевић 7,  Жегарац 6, Дамјановић 7, Томшић 7 (Тодоровић 6), Аврамовић 6, Василић 6 (Ерић 6), Ковачевић 6, Вукадиновић 7, Бјелић 7.

Попинчани су заслужено славили. Мада су и гости имали своје шансе.После искључења Бјелића, гости су играли са десет играча, и више нису имали снаге да пруже снажнији отпор домаћину.

С. Трбојевић

Рудар - Доњи Петровци 0:1 (0:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 100, судија Петровић (Шид). Стрелац: Ољача у 54.минуту.

РУДАР: Савић 7, Дејић 7, Д. Крстић 7, Сантрач 7, Јовановић 7, Пекез 7, Стојчић 7, Марковић 7, Пожарев 7, Достанић 7, М. Пудар 7.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 7, Сремчевић 7, Диклић 7, Ружичић 7, Опарушић 7, Сладоја 7, Најић 7, Деврња 7 (Ољача 8), Дамњановић 7, Николић 7 (Закић 8), Савић 7 (Матић 7).

Гости нису искористили пенал. Дамјановић је траљаво тукао са беле тачке па је голман Савић лако одбранио.Али, Савић није могао да одбрани шут Ољаче из слободног ударца с 17 метара. Лопта је прво ударила у пречку, па тек онда завршила у мрежи. За госте је наступио и Горан Закић, и то после пуних седам година, и био међу најбољим играчима на утакмици.

И. Сретић

Купиново - Граничар (А) 0:2 (0:1)

КУПИНОВО: Игралиште Купионова, гледалаца 50, судија Релић (Мартинци). Стрелац: Кнежевић у 39. и 72. минуту. Жути картони: Марјановић, Ђуричић (Купиново), М. Мијановић, Кончар, М. Миљановић (Граничар).

КУПИНОВО: Вукашиновић, Стајчић, Балог, Ј. Бошковић, Милутиновић, Маџаревић, Марјановић, Ђуричић, Н. Бошковић (З. Јовановић), Будимчић (М. Јовановић), Гавриловић (М. Балог).

ГРАНИЧАР: Томашевић, Симић, Н. Миљановић, М. Мијановић, Скакавац, Андришка, Кнежевић, Кончар, М. Миљановић, Нешковић, Кулачанин.

Кнежевић је први гол постигао главом после центаршута, а други је постигао из слободног ударца са око 25 метра.Лопта је завршила у самим рашљама.

Н. Раданов

Полет - ПСК Путинци 9:1 (4:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 80, судија Белић (Ириг). Стрелци: Милић у 9. и 44, Кнежевић у 39, 42, 67, 80. и 87, Инђић у 54. и Пашић у 88. за Полет, а Видаковић у 70. минуту за ПСК Путинце. Жути картон: Недимовић (ПСК Путинци).

ПОЛЕТ: Грковић 7, Милић 8, Пољак 7, Пејовић 7, Кнежевић 9, Бркић 8, Иваниш 8 (Пашић), Старац 6, Јовић 6 (Ковачевић 7), Инђић 7, Калезић 8.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 6, Радић 6, Васиљевић 6, Божић 6, Видаковић 6, Вуковић 6, Катић 6,  Адамовић 6, Недимовић 6, Дерета 6.

У свих 90. минута игре домаћини су играли много боље. Стално су играли нападачки и плод такве игре је и девет голова у мрежи доста доброг голмана Милошевића. Гости наступили са само девет играча. Од пет голова које је постигао Милан Кнежевић, најлепши је био онај у 39. минуту када је опалио лопту с 25 метара и она је завршила испод саме пречке.

Б. Рађеновић

Јадран - Слобода 3:2 (3:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 500, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Рајић у 10, Наглић у у 26. и Марковић у 30. за Јадран, Драгојевић у 65. и 69. (оба из пенала) за Слободу. Жути картони: Раденков, Милаковић, Марковић, Бранковић (Јадран), Кубуровић, М. Мајсторовић, Нинић (Слобода).

ЈАДРАН: Секулић 8, Марковић 8, Малетић 8, Булатовић 8 (Ј. Којчиновић 8), Шестовић 8 (М. Којчиновић 8), Раденков 8, М. Наглић 8, Милаковић 8, Рајић 8, Пекић 8 (Бероња 8), Бранковић 8.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Јоргић 7, В. Нинић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 7, Кнежевић 7, Ашћерић 7, Кубуровић 7, Јеж 7 (М. Мајсторовић 7), Драгојевић 7 (П. Мајсторовић 7), Радошевић 7 (Јанковић 7).

Домаћини су прво полувреме одиграли квалитетно и ефикасно. По шансама могли су водити и већом разликом. Онда у наставку су потпуно стали, па су гости то искористили и покушали су и да преокрену резулата, али  Драгојевић је успео само да смањи и то из  једанајстераца.

И. Маленчић

Будућност - Словен 1:2 (1:2)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 150, судија Николина Дивљак (Сремска Митровица).Стрелци: Симеуновић у 35. за Будућност, а Недић у 20. и Адамовић у 40. минуту за Словен. Жути картони: Радосављевић, Јефтић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Јокић 6, Ђорђић 6, Марјановић 6, Радосављевић 6, Јефтић 6 (Јесертић 6), Петровић 6, Станић 6, Јанковић 6, Симовљевић 6 (Матић 6), Симеуновић 6, Опарушић 6.

СЛОВЕН: Дер 7, Станић 7, Калајџић 7, Лукић 7, Батански 7, Недић 7, Видовић 7, Ђорђевић 7, Симић 7, Адамовић 7 (Малић 7), Топић 7.

Лепа фудбалска престава у којој је ипак победио бољи тим. Уствари, домаћин је у меч ушао опуштено, већ је био унапред славио, а гости из Руме то користе и у фер игри односе заслужено сва три бода.    М. Симић

Борац (К) - Љуково 3:1 (2:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 159, судија Павловић (Огар). Стрелци: В. Матић у 5. (из пенала) и Пјевац у 39. и 85. за Борац, а Узелац у 32. за Љуково. Жути картони: Нинковић (Борац), Тркуља, Стевић, Арсић (Љуково). Црвени картони. Вукосављевић (Борац), Купрешанин (Љуково).

БОРАЦ: М. Илић 7, Ручнов 7, Аћимовић 7 (М. Матић 7), П. Илић 7, Радишић 7, Д. Самарџић 7, Вукосављевић 6, В. Матић 7 (Д.Илић 7), Мирковић 7, Пјевац 8, Нинковић 7.

ЉУКОВО: Милошевић 7 (Лукић), Блануша 7, Георгијев 7, Узелац 7, Арсић 7 (Новаковић 6), Ковачевић 6, Тркуља 6, Вученовић 6 (Гајић), Стевић 6, Чучковић 7, Купрешанин 6.

Домаћини је заслужено славио против одличног ривала из Љукова. У 85. минуту Пјевац је постигао изванредан гол из шута с 20 метра.опта је завршила у самим рашљама.

З. Перић

ПОПИНЦИ: Напредак - Борац (М) 3:0, КЛЕНАК: Борац - Љуково 3:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Словен 1:2, ГОЛУБИНЦИ: Јадран -Слобода 3:2, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - ПСК Путинци 9:1, КУПИНОВО: Купиново - Граничар (А) 0:2, ВРДНИК: Рудар - Доњи Петровци 0:1, ИНЂИЈА: Железничар - Партизан 2:1.

1. Слобода         29     23     2      4      68:21        71

2. Јадран            29     21     3      5      74:30        66

3. Железничар   29     20     5      4      62:20        65

4. Партизан        29     18     4      7      78:28        58

5. Будућност      29     14     4      11     72:43        46

6. Љуково          29     13     5      11     61:46        44

7. Рудар             29     12     7      10     51:38        43

8. ПСК Пут.        29     13     3      13     49:62        42