Српска лига - група Војводина: Кабел-експрес руши редом

​​​​​​​Кабел  -  Раднички (СМ)  5:0 (1:0)
Kabel2

НОВИ САД: Игралиште крај Штранда, гледалаца: 150, судија: Ђумић (Бачка Топола). Стрелци: Илић у 20. Деветак у 54, Караћ у 57, Пејић у 58. и Петровић у 63. минуту (из пенала). Жути картони: Владић (Кабел), а Павишић и Перовић (Раднички).

КАБЕЛ: Пилиповић 7, Деветак 8, Илић 8,5, Вучковић 7,5, Пантелић 7,5, Караћ 8, Пејић 8 (Клаић 7), Кнежевић 7,5, Фимић 7,5, Петровић 8 ( Велемир 7), Владић 7 (Недић 7).

РАДНИЧКИ (СМ): Ромић 7, Томац 6, Стоисављевић 6, Триван 6, Џибрић 6, Павишић 6, Херцег 6,5 (Петровић 6), Митровић 6,5 (Јанковић 6), Ковачић 6, Илић 6,5, Перовић 6,5 (Бошковић -).

И против екипе из Сремске Митровице момци тренера Белића показали су завидан ниво форме. Маестралном игром, током које су постигли пет голова, и новом победом, наставили су да се примичу самом врху табеле.

Домаће је у вођство довео Владимир Илић. С голом га је спојио искусни Раде Пејић и мрежа иза леђа Ромића се први пут зањихала. До краја полувремена кабеловци су пропустили неколико прилика, уз заиста одличне одбране Ромића. Фуриозно су у наставку кренули Петровић и другови и у размаку од 54. до 58. минута стигли до убедљиве предности. Продор Ђорђа Пантелића и повратну лопту, испратио је Деветак - за повећање резултата на 2:0. После најлепше акције навалног реда Кабела, топовским ударцем Зоран Караћ је био неумољив. За још убедљивију предност, потрудио се из другог покушаја Раде Пејић. Коначно, до петог гола домаћи су дошли из оправдано досуђеног казненог ударца, пошто је лопта у руку погодила Павишића. Сигуран реализатор био је капитен Стефан Петровић.

М. Поповић

Железничар (П) – Раднички (НП)  3:1  (2:0)

ПАНЧЕВО: Стадион СРЦ Младост, гледалаца: 200, судија: Белић (Зрењанин). Стрелци: Спасковски у 31, Ковачевић у 45. и 65. за Железничар, а Шукунда у 74. минуту за Раднички. Жути картони: Аничић (Железничар), а Чепрња, Митровић, Качар (Раднички).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Катанић 7, А. Павловић 7, Спасковски 8 (Ђ. Павловић -), Аничић 7, Трипковић 7,5, Дринић 7 (Лукић 7), Сарајлин 7 (Шалипуровић 7), Шобат  7, Ковачевић 8,5, Јанкулов 7,5, Ђорђевић 7.

РАДНИЧКИ (НП): Ђурић 7, Качар 6,5, Микић 6,5, Николчић 6,5, Кнежевић 6 (Цвејић 6), Чепрња 6,5, Мићановић 6,5 (Стојановић -), Шавија 7, Шукунда 7, Рајак 6 (Петрић 6),  Митровић 6.

Фудбалери „дизелке“ сигурном игром успели су да наставе серију добрих резултата; на свом терену савладали су госте из Нове Пазове и са нова три бода прикључили су се екипама из врха табеле.