Српска лига - Група Војводина: Ковачевић двоструки стрелац

Фудбалери Железничара остварили су 11. победу у јесењем делу сезоне и побегли на пет бодова предности од другопласиране Бачке 1901.
fudbalska lopta

Лидер на табели имао је од првог минута инцијативу и стварао прилике, а до прве озбиљније шансе, већ у 2. минуту, стигао је када је Мандић шутирао преко гола Зрењанинаца. Гости су одговорили када је Авдић искоса шутирао, а одбијену лопту Ћирић није успео да убаци у мрежу Кнежевића. Домаћин је повео када је, после ударца Стојановића, лопту голман Радовић одбио лопту до Илића, који је, с неких 7-8 метара, послао у мрежу.

У другом полувремену сигурном игром фудбалери из Панчева чували су предност и створили неколико прилика, да би Јовановић проиграо кроз средину капитена Ковачевића, који је изашао испред истрчалог Радовића и рутински га савладао. Раднички је смањио резултат после добре акције и центаршута с леве стране, када је на другој стативи био усамљен Грбић и главом погодио мрежу Кнежевића. Зрењанинци су могли да дођу до изједначења када је после брзе акције њихових нападача, Трипковић лопту избацио у корнер.

Свој други погодак на утакмици, а осми у првенству, постигао је капитен Данило Ковачевић када је Башановић идеално центрирао, а он главом погодио мрежу Зрењанинаца. Два минута касније Миливојев је поново смањио је предност домаћина после ударца искоса у супротан угао Кнежевића.

До краја сусрета домаћи фудбали сачували су минималну  предност и освојили нова три бода.

Б. Стојковски

Железничар (П) – Раднички  (ЗР) 3:2 (1:0)

ПАНЧЕВО: Стадион СРЦ Младост, гледалаца: 300, судија: Рељић (Врбас). Стрелци: Илић у 27, Ковачевић у 52. и 84 за Железничар, а Грбин у 63. и Миливојев у 86. минуту за Раднички. Жути картони: Јовановић (Железничар), Радосављевић (Раднички).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Кнежевић 7, Јанкулов 7,5, Ђорић 7, Башановић 7,5, Трипковић 7, Плавшић 7, Јовановић 7, Илић 7 (Танасковић -), Стојановић 7 (Брајовић -), Ковачевић 8, Мандић 7 (Петровић -).

РАДНИЧКИ (ЗР): Радовић 7, Милин 6,5, Грбић 7, Јованов 6,5, Лацковић 6 (Лисичић -), Миливојев 7, Авдић 6,5, Киш 6,5 (Радосављевић 6,5), Ћирић 6 (Матић 7), Бићанин 7, Савановић 6,5.