Српска лига група Војводина: Куљани најзад прави

Хајдук - Феникс 3:1 (2:0)
fudbal, pixabay

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, судија: Ђумић ( Бачка Топола). Стрелци: Вуковић у 20. (из једанаестерца), Влаисављевић у 37. и Богићевић у 84. за Хајдук, а Зечевић у 75. минуту за Феникс.

ХАЈДУК: Дринчић 7, Вуковић 7, Вујовић 7 (од 85. Радовић -), Б. Манојловић 8, Лаћарак 7, Мацановић 7 (од 85. Симин -), Божовић 7, Влаисављевић 7 (од 61. Шевић -), Рајковача 7, М. Манојловић 7 (од 61. Богићевић 7 и Масалушић 7 (од 46. Слијепчевић 7).

ФЕНИКС: Лазић 7, Пејић 6 (од 46. Папић 6), Симуновић 6, Галић 7 (од 58. Шалипур -), Милаковић 7, Димитрић 7, Зечевић 7, Качаревић 6, Грубјешић 6 (од 46. Ђукановић 6), Витас 6 (од 57. Булат -) и Цвјетиновић 7.

Након два узастопна пораза фудбалери Хајдука су уписали вредну победу. Савладали су екипу Феникса и закорачили у мирније воде. Играли су фудбалери Хајдука веома добро у првом полувремену и ту своју игру крунисали са два гола. Први у 20. минуту постигао је капитен Вуковић из оправдано досуђеног пенала, јер је Симуновић оборио Мацановића. Други у 37. минуту је плод сјајне акције нападачког дела Хајдука: Мацановић је упослио Милоша Манојловића, овај пронашао у срцу шеснаестерца Божовића који несебично упослио  Влаисављевића, а овај са седам метара погодио мрежу.

Могли су Куљани питање победника да реше већ у првом полувремену, јер су у 45. минуту имали још један пенал. Милош Манојловић је пробио по боку, ушао у шеснаештерац Феникса где гасрушио Симуновић. Поново је извођач био капитен Хајдука Вуковић, шутирао је  у леву страну, његову намеру је прозрео голман гостију Лазић врховима прстију избио лопту довољно да се од стативе одбије у поље.

У другом полувремену гости уносе дозу драматике у сусрет. Капитен Милаковић је лепо упослио Цвјетиновића, овај одиграо повратну лопту Зечевићу који са неких 16 метара погодио доњи десни угао Дринчића.

Све недоумице у вези са коначним исходом разрешио је резервиста Богићевић у 84. минуту када је заједно са Божовићем практично „ископао“ једну лопту пред шеснаестерцем гостију, унео је у казнени простор и онда маниром искусног стрелца погодио даљи Лазића.

Ђ. Бојанић

ОФК Стари Град  - Раднички (С) 0:0

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града, судија: Тодић (Рума), жути картон:  Гороњић (Раднички).

СТАРИ ГРАД: В. Влајић 7,5, М. Глувић 7, Стојановић 6 (Матијашевић 7), Танасић 7,5, Зекић 7, Ж. Влајић 7, Родић 7,5, Илић 7, Б. Глувић 7,5, Јухик 7,5, Крстић 7.

РАДНИЧКИ: Пехиљ 7,5, Томић 6,5, Дучић 7, Авдић 7,5, (Лазић -), Пјошта 7, Стојаковић 7, Деспотовић 7, Гороњић 7,5, Радовановић 6,5 (Славуљица 6,5), Антунић 7 (Молнар -).

Занимљиву утакмицу, одиграли су Сомборци и Бачкопаланчани, којој су само голови недостајали да утисак буде још повољнији. Прву прилику да постигну гол имали су домаћи фудбалери. У осмом минуту, покушао је Зекић са 17 – 18 метара, али је лопта отишла изнад гола у гол - аут. Нешто касније, у 13. минуту поново су Бачкопаланчани били у ситуацији да затресу мрежу Сомбораца. Међутим, Крстић није био довољно прецизан, па је лопта поред десне стативе Пехиља завршила у гол – ауту.

Капитен Старог града, Жарко Влајић, извео је 20. минуту слободан ударац са 22 – 23 метра, али је лопта отишла изван оквира гола. Последњу прилику у првом полувремену, домаћи су имали у 28. минуту.

Најбољи појединац на утакмици Петар Танасић је шутирао, али је лопта на поред леве стативе отишла у гол – аут.

Током другог полуврермена прилка за постизање голова, било је на обе стране. Највећу је имао у капитен Сомбораца Огњен Швељо, који је у 85. минуту упутио ударац ка голу, али је лопта поред десне стативе гола голмана Вука Влајића отишла у гол -  аут.

М. Ђ. Кременовић

Бачка - Раднички (Зр) 2:1 (2:0)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, судија: Бечановић (Сомбор), стрелци: Костић у 13. и 15. за Бачку, Павлов у 60. минуту за Раднички. Жути картон: Савић (Раднички).

БАЧКА: Ћурувија 7, Бједов 7, Мезеи 8, Анџић 7, Костић 8, Лончар 6,5 (Шојић 6,5), Провчик 6,5 (Хаџимусовић 6,5), Глишовић 7 (Маленчић 6,5), Ћулибрк 7 (Габрић 6), Кежман 7, Крмар 7 (Јовановић 6,5).

РАДНИЧКИ: Бачко 7, Ћушић 6,5, Марковић 7, Обреновић 6,5, Савић 7, Вукоје 7, Павлов 7,5, Грбић 6,5, Галиновић 6,5, Кристин 6,5 (Јанков 6), Павковић 6,5 (Новаковић 6).

Бачка је после неколико слабијих утакмица, најзад заиграла  добро и стигла до победе у окршају са Радничким  из Зрењанина. Лука Костић је постигао два гола.

Гости су преко Игора Павлова ублажила пораз. У финишу утакмице Бачка је имало још неколико прилика, али их није реализовала.

С. Ст.

Слога - Тиса 0:1 (0:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, судија: Зорић (Зрењанин), стрелац: Н. Ивановић у 92. минуту. Жути картони: Милошевић, Перуничић, Гргић, Манчић (Слога), Месарош, Киш, Иванов, Јоветић, Томишић (Тиса). Црвени картони: Гргић, Коларић, Нинковић (Слога).

СЛОГА: Булатовић 7, Ребић 7, Милошевић 6,5, Вукас 7, Перуничић 7, Марић 6 (Манчић 6), Коларић 6, Гргић 6, Пурић 7, Нинковић 7, Ђоровић 7.

ТИСА: Тасић 7, И. Ивановић 7, Месарош 6 (Томишић 7), Киш 7, Иванов 7, Човић 6, Фејеш 6 (Лукић 6), М. Ивановић 8, Борош 7 (Кудрић), Јоветић 7, Пилиповић 6.

Судија је имао пуне руке посла, доделио је чак десет жутих картона и када су из приговора искључена и тројица играча. Гости су у надокнади времена погодили мрежу за велика три бода, а стрелац је био Небојша Ивановић.