Српска лига група Војводина: Лидер поново убедљив

Младост - Стари град 5:0 (2:0)
mladost stari grad

НОВИ САД: Стадион Младост, судија: Чапо (Суботица). Стрелци: Јелић у 24. Ренић у 45. (из пенала), Поповић у 48. и Каурин у 79. и 84. минуту.

МЛАДОСТ: Дражић 7, Јовановић 8, Бабић 8 (Ђекић), Асани 7 (Каурин 8), Гојков 7,5, Ренић 7, Јелић 8, Поповић 7 (Илић), Спасић 7, Дивац 8 (Радовић 7), Станић 7 (Вукаљевић 7).

СТАРИ ГРАД: Влајић 7, Бајић 7, Стојановић 6 (Ковачевић 6,5), Зекић 6 (Бањац 6), Крајновић 6,5, Родић 6, Илић 6, Глувић 6, Јухик 6 (Радић), Матијашевић 6,5, Познановић 6,5.

У најбољем издању овог пролећа лидер је госте у Бачку Паланку испратио са петардом. Од првог минута гол Паланчана висио је у ваздуху, али све до 24. минута мрежа је остала нетакнута, јер је голман Вук Влајић био на висини задатка, зауставио је ударце Асанија и Дивца.

У 24. минуту након корнера Јовановића на другој стативи лопту је захтавио главом Бабић, она се одбила до Јелића, а овај био неумољив. У 31. минуту поново је Јовановић био у акцији, а Поповић из повољне прилике главом шутирао преко гола. У последњем минута пред одлазак на одмор по други пут се мрежа гостију затресла. Одлични Никола Дивац украо је лопту Бајићу, а овај га је оборио па је судија Чапо показао на белу тачку, сигуран са пеналтика био је Ренић.

На почетку другог полувремена Поповића је спречило место где се спајају пречка и статива, али се после два минута искупио. После повратне лопте Дивца је погодио сами угао. И у наставку госте је од тежег и убедљивијег пораза спашавао голман Влајић, али ништа није могао да учини у последњих десетак минута када га је два пута матирао резервиста Драгомир Каурин.

М. Поповић

БечејРаднички (С)  5:2 (2:1)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Судија: Глигор (Суботица). Стрелци: Крајиновић у 28. и 63. Митровић у 41, Нијемчевић у 57. и 74. за Бечеј, а Пјошта у 13. и Вемић у 65. минуту за Раднички. Жути картон: Горановић (Раднички).

БЕЧЕЈ: Милованов 7, Нађ 7, Воргучин 7, Татић 7, Прерадов 7 (од 46. Милин 7), Тутњевић 7 (од 60. Хасичић 6,5), Мастило 7,5, Томчић 7,5 (од 60. Јелић 7), Крајиновић 7,5 (од 78. Копре -), Митровић 7,5, Кобиљски 7,5 (од 46. Нијемчевић 8).

РАДНИЧКИ: Пехиљ 6, Војводић 6 (од 66. Радовановић -), Томић 6 (од 57. Гороњић 6), У. Лазић 6, Бачић 6, Павић 6,5 (од 57. Молнар 6), Горановић 6, Деспотовић 6,5, Аћимовић 7 (од 65. Дучић -), Пјошта 6,5 (од 60. Вемић 6,5), Ј. Лазић 6

Пљусак голова по сунчаном времену крај Тисе, где су бодови заслужено остали. Иако су домаћи имали прву прилику, када у четвртом минуту Митровић главом са петерца шутира крај гола, гости су први постигли гол у 13. минуту. Павић је започео акцију и додао Аћимовићу, који је снажно шутирао, голман  домаћих Милованов кратко одбио, а све је пратио Пјошта и одбијену лопту проследио у мрежу. То није обесхрабрило Бечејце, који су наставили да атакују ка голу Сомбораца и после ударац из угла, одбијену лопту прихватио је Мастило и шутирао са двадесетак метара, голман одбио, а Крајиновић главом послао лопту у небрањени део гола. И када се очекивало да  ће се тим резултатом отићи на одмор, доминација Бечејаца се исплатила.

У наставку су виђена нова четири гола. Серију је започео Синиша Нијемчевић, који је после центаршута Нађа у 57. минуту лопту послао под пречку. У 63. минуту је Крајиновић правовремено утрчао у казнени простор и послао лопту крај немоћног голмана гостију. Два минута касније Вемић је, после уласка у игру, у првом контакту с лоптом постигао гол за 4:2, а Нијемчевић је у 74. минуту, након изванредне асистенције Јелића, поставио коначних 5:2.

В. Јанков

Слога - Дунав 0:1 (0:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, судија: Тановић (Суботица). Стрелац: Крантић у 76. минуту. Жути картони: Јовановић, Видовић, Вукас (Слога),  а Марковић, Крамер и Крантић (Дунав).

СЛОГА: Бурсаћ 7, Ребић 7, Јовановић 7, Видовић 7 (Коларић 6,5), Милошевић 7, Вукас 7, Манчић 7 (Сабосиченко 6,5), Нинковић 7 (Митровић 6,5), Вемић 7, Пурић 7, Коњовић 7.

ДУНАВ: У. Марковић 8, П. Марковић 7, Шошкић 7, Вукашиновић 6,5 (Крамер 6,5), Радоњић 6,5 (Тошић 6,5), Јовановић 7, Николић 7, Костић 6,5, Петковић 6,5 (Алиагић 6,5), Милисављевић 7 (Крантић 8), Петровић 7 (Павловић 6,5).

Фудбалери Слоге нису успели са новим тренером Слободаном Кустуићем да дођу до победе у дербију зачеља. Тако су Чонопљани  забележили и други пораз за редом. Мора се рећи да су играли  добро стварали су шансе, али лопта није хтела у мрежу. уз то голман гостију Урош Марковић је бранио сјајно.

Голман Дунава је лако заустављао и најтеже ударце и прави је нунак меча.