Српска лига Група Војводина: Новосађани пред промоцијом

Младост - Слога 4:0 (3:0)
fudbal, pixabay

НОВИ САД: Стадион Младости ГАТ, судија: Репчек (Врбас). Стрелци: Ренић у 26. (из пенала) Дивац у 34. Јованић у 42. и Радовић у 83. минуту.

МЛАДОСТ: Сљепчевић 7, Јовановић 7, Ђекић 7,5, Каурин 7 (Асани 7), Швоња 7,5, Гојковић 7,5 (Спасић 7), Јованић 8 (Поповић), Ренић 8, Јелић 8, Дивац 7,5 (Радовић 7,5), Станић 7,5 (Вукаљевић 7,5).

СЛОГА: Шепић 6, Ребић 6, Мазињанин 6, Видовић 6,5, Вукас 6, Перуничић 6, Ђоровић 7, Марић 6 (Митровић 6), Коњовић 6,5, Грбић 6, Пурић 7.

У лепршавој игри са пуно прилика фудбалери Младости успели су четири пута да погоде мрежу екипе из Чонопље. Већ у 2. минуту шансу је имао Дивац, али је пет метара пребацио оквир гола. Атаковали су домаћи ка голу гостију, стварали прилике, а прву су искористили у 26. минуту. Гојковића у казненом простору срушио Ребић, а сигуран са пенала био је Марко Ренић.

До полувремена екипа Малдости је дошла до пренодсти Швоња је главом асистирао Дивцу а овај маказицама савладао немоћног Шепића. Да се одмор оде са убедљивом предношћу потрудио се најбољи актер ове утакмице Лука Јованић.

И у наставку се играло на један гол, ређале су се прилике па је Гојковић са 20 метара уздрмао пречку, а да момци тренера Филиповића дођу до убедљивије победе потрудио се на асистенцију са стране Дејана Вукаљевића, Никола Радовић.

М. Поповић

БечејБачка (С)  4:2  (1:1)

БЕЧЕЈ:  Градски стадион крај Тисе. Судија: Дејан Петровић (Вршац). Стрелци: Кобиљски у 14. и 46, Илић у 56. и Томић у 72. за Бечеј, а Глишовић у 35 (из пенала) и 48. минуту за Бачку. Жути картони: Нијемчевић, Милин, Томић и Остојић (Бечеј)

БЕЧЕЈ: Милованов 6,5, Милин 7 (од 80. Хасичић -), Воргучин 7, Тутњевић 7, Нађ 6,5 (од 65. Остојић -), Мастило 7,5 Томић 7,5, Нијемчевић 6,5 (од 46. Тишма 7), Илић 7,5 (од 76. Крајиновић -), Томчић 7,5, Кобиљски 8.

БАЧКА: Ћурувија 6,5, Ћулибрк 6, Лончар 6, Бједов 6 (од 46. Ђуровић 6), Мезеи 6, Симић 6 (од 62 Костић -), Жижа 6,5, Анђић 7, Глишовић 7,5, Кежман 6, Крмар 6 (од 77. Провчи -).

Вредна победа младића са Тисе у борби за „горњи дом“, али су до ње дошли бољом игром тек у наставку утакмице. Голеада је почела у 14. минуту, а отворио је, после асистенције Томчића Жарко Кобиљски. Гости су изједначили са беле тачке преко Глишовића.

Већ у 35. секунди наставка било је 2:1. Тишма је центрирао са десене стране, Томчић додао Илићу, овај Кобиљском и мрежа се затресла. Нису се дуго радовали Бечејци. Два минута касније капитен гостији Анђић је дугом лоптим упослио Глишовића, а овај поравнао резултат на 2:2. Томчић је са линије која обележава половину игралишта повео лоту двадесетак метара, проиграо Мастила на десну страну, овај додао играчу са бројем 11 Илићу, који уписује 11. гол у сезони.

Тачку на утакмицу ставио је Никола Томић, који је код друге стативе дочекао центаршут Илића и главом сместио лопту у орњи десни угао немоћног Ћурувије.

В. Јанков

Раднички (С) - Омладинац 1:3 (0:2)

СОМБОР: Градски стадион, судија: Мрђа (Панчево). Стрелци: Антунић у 48. за Раднички, а Мојсиловић у 22. Грбовић у 39. и Ђурковић у 65. за Омладинац. Жути картони: Унковић, Деспотовић (Раднички 1912), а Ђурковић (Омладинац).

РАДНИЧКИ 1912: Пехиљ 6, Унковић 6, Швељо 6, Славуљица 6 (Молнар), Авдић 6, Пјошта 5,5 (Милисављевић 6), Стојаковић 6, Деспотовић 6, Гороњић 6, Радовановић 6 (Лазић), Антунић 6,5.

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Иветић 7, Радојчић 7, Ђурић 7, Мојсиловић 7,5 (Бајић), Рнић 7, Савић 7, Грбовић 7,5 (Живановић), Ђурковић 7,5, Гајић 7 (Вуковић), Лежајић 7,5.

Заслужена победа Омладинца који је прекинуо серију од 15 узастопних победа Радничког на домаћем терену. У 22. минуту Мојсиловић је избио сам испред Пехиља и послао лопту у његову леву страну па голман Сомбораца није могао то да спречи. Добра игра гостију наставља се током читавог првог полувремена, а у 39. минуту Грбовић из слободног ударца са 22 метра неодбрањиво погодио мрежу. Наду Сомборцима дао је Антунић у 48. минуту када је снажним ударцем најпре погодио стативу, од које се лопта одбила у мрежу.

Било је још пар покушаја Сомбораца али се стиче утисак да су гости били много бољи а своју теренску иницијативу крунисали у 65. минуту погодком Ђурковића који је са ивице казненог простора савладао немоћног Пехиља.