СРПСКА ЛИГА, ГРУПА ВОЈВОДИНА: Тиса дубока за Зрењанинце

Тиса - Раднички (ЗР)  4:1 (3:0)
с

АДОРЈАН: Стадион Тисе, гледалца 100. Судија: Тодић (Врдник). Стрелци: Золнајић у 9. (из једанаестерца), Миликић у 22, Килибарда у 35. и Фејеш у 73. за Тису, а Туркуљ у 66.минуту за Раднички. Жути картони: Чордашић, Славуљица (Тиса), Руњевац, Гајиловић и Бачвански (Раднички).

ТИСА: Ладањи 7, Свитић 7, Славуљица 7,5, Миликић 8 (Николин 7), Фејеш 8 (Провчи -), Чордашић 7 (Манојловић -), Томишић 7,5, Јоветић 7, Килибарда 7,5 (Крмар 7), Золнајић 7, Кудрић 7,5 (Васић 7).

РАДНИЧКИ: Лекић 6,5, Марковић 6, Руњевић 7 (Павлов -), Јованов 7, Крстинић 6,5 (Новевски -), Илић 7, Чигоја 7, Гајиловић 7, Бачвански 6,5, Дучић 6,5, Туркуљ 7 (Красић -).

Домаћини су до вођства дошли у 9. минуту из једанаестерца, који је играњем руком у казненом простору скривио Богдан Јованов, а сигуран реализатор је био Александар Золнајић.

Тиса је доминирала у првом длеу утакмице, а једину прилику за госте у 18.минуту није искористио Петар Илић, нашавши се сам пред противничким голом са десет метара искоса са десне стране шутирао је поред гола. Александар Миликић је удвостручио предност Тисе у 22.минуту, протутњивши кроз средину и са 16 метара преко немоћног голмана Милована Лекића погађа циљ.

Осам минута касније на центаршут из корнера Миликић је са седам метара главом упутио прецизан ударац али је голман Зрењанинаца био на висини задатка. Трећи погодак је плод лепе акције по десној страни коју је на асистенцију Игора Кудрића ефектно завршио Урош Килибарда погодивши десни горњи угао.

Почетком дургог дела после неколико контранапада из којих Кудрић и Арон Фејеш нису искористили прилике, у 66.минуту гости су смањили предност Тисе, када на шут Милана Туркуља није најбоље реаговао млади голман Тисе Арон Ладањи, одбранио је али је лопта одскакутала у мрежу. Зрењанинцу су се тада разиграли, међутим, нису успевали да угрозе сигурно вођство домаће екипе. У 70.минуту Ладањи је изванрендом интервенцијом пројектил Стефана Гајиловића успео да избије у корнер, а нешто касније на центаршут Милана Бачванског ударац главом Илића био је непрецизан. Четврти погодак Тисе за коначан резултат био је права мајсторија Фејеша, који се дриблингом ослободио чувара и погодио под пречку.

М. Митровић

БечејХајдук 2:4 (2:2)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 50. Судија:  Арсић (Нови Сад). Стрелци: Кудрић у 29. и Шормаз у 43.Бечеј, а Влаисављевић у 37. и 62, Вујошевић у 41. и Матијашевић у 82. минуту за Хајдук.

БЕЧЕЈ: Милованов 6 (од 46. Пастор  6), Милин 6, Зељковић 6, Татић 6, Прерадов 6 (од 46 Нонин 6), Тутњевић 6, Виновић 6, Нађ 6, Крајиновић – (од 15. Кувекаловић 6), Шормаз 6,5 (од 67, Воргучин -), Кудрић 6,5 (од 74. Бркић -).

ХАЈДУК: Дринчић 6, Вујошевић 6,5 (од 77. Богићевић -), Јанчић 6, Вуковић – (од 25. Дамјановић 6), Плавшић 6, Радмановић 6, Шакић 6, Ивановић 6 (од 77. Шушњар -), Божовић 6 (од 77. Лешков -), Матијашевић 6,5, Влаисављевић 7 (од 77. Тадић -).

Без већег жара у фази напада, безидејно на средини терена и веома несигурно у одбрани карактерисало је игру Бечејаца, нису много бољи били ни Куљани, али су били сналажљивији пред голом домаћина и то им се исплатило.

Толико чекани гол Кудрића, Бечејци су, после 749 минута,  дочекали у 29. минуту, али већ у 37. предност је анулирао својим првим голом Влаисављевић. Два минута касније, Ивановић се нашао у идеалној прилици, али је, после његовог шута, Милованов лопту избио у корнер. Што није пошло за ногом њему, јесте у 41. минуту Вујошевићу и гости су повели са 2:1. Не за дуго, јер је два минута касније Прерадов добро прошао по левој страни и  центарирао, а Шормаз из другог покушаја постигао гол и на одмор се отишло са 2:2.

У наставку су, поред Нађа који је започео утакмицу, у игру ушла двојица неискусних голобрадих младића, голман Пастор и дефанзивац Нонин, што су гости искористили и са нова два гола стигли до три бода.

В. Јанков

Кикинда - Омладинац 1:0 (0:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Н. Рауковић (Суботица), стрелац: Морович у 92. минуту. Жути картони: Степанчев, Релић, Стевановић (Кикинда), Суботић (Омладинац).

ОФК КИКИНДА: Савков 7, Степанчев 7 (Аћимовић), Кецман 8,5, Релић 7, Јарић 7,5, Ивановић 7 (Морович 8), Стевановић 7,5(Француски), Зељковић 8, Мастило 7, Ђукић 8,5, Рафаел 7.

ОМЛАДИНАЦ: Гонџулић 7,5, Осман 6,5 (Бајић 6,5), Кукољ 7 (Суботић 6,5), Радојчић 7, Голубовић 6,5, Мрђа 7 (Миливојев), Савић 7, Гајић 7, Капур 6,5, Мићић 7,5, Лежајић 7.

Требало је да прође више од шест месеци да коначно Кикинђани као повратници у српсколигашко друштво, дођу до тријумфа. Последњи фут су савладали у октоверу 1. мај из Руме, а сада су до тријумфа дошли у последњим минутима меча. До 75. минута, иако је домаћин диктирао ритам игре гости су били три пута у шанси да савладају голмана домаћина Савкова, али у отсутним тренуцима нису гађали право у мету.Потом је Зељковић топовски шутирао са 20 метара, а млади голман Омладинца Марко Гонyулић се истакао одличном одбраном.

У наредна четири минута два пута у прилици да матира противничког голмана био је стрелац јединог гола Стефан Моравич, а онда у надокнади времена после центаршута и гужве у казненом простору гостију Стефан Морович се најбоље снашао и лопту послао у небрањени део мреже. Била је то права прилика за велику радост домаћих навијача, а овај тријумф подмлађених Кикинђана (играли су са тројицом јуниора и кадетом) најавили боље пролећне дане. Можда су чак и дошли у ситуацију да крајичком ока гледају ка опстанку, али све је то сада у домену теорије. Ипак, радује чињеница да су млади играчи на прави начин искористили шансу.

П. Трнић

Бечеј - Хајдук 2:4, ОФК Кикинда - Омладинац 1:0, Борац (С) - 1. мај 0:2, Јединство (СП) - Раднички 1:0, Борац (Ш) - Текстилац 2:1, Стари Град - Феникс 0:2, Динамо - Вршац 3:2, Тиса - Раднички (ЗР) 4:1.

1. Вршац   24     16     5      3      50:25        53

2. Феникс  24     12     6      6      32:16        42

3. Текстилац     24     12     5      7      49:26        41

4. Бечеј    24     12     5      7      42:36        41

5. Борац (Ш)     24     11     7      6      24:26        40

6. Раднички       24     11     4      9      31:27        37

7. Борац (С)      24     10     6      8      44:31        36

8. 1. мај    24     10     6      8      25:24        36