Српска лига – Група Војводина: Убојити Зличић срушио Зрењанинце

Бечеј – Раднички (Зр) 3:2 (1:0)
Radost Bečejaca posle prvog gola Zličića

БЕЧЕЈ: Градски стадио крај Тисе, гледалаца: 250. Судија:  Димитријевић (Нови Сад). Стрелци: Зличић у 39. 50. и 54. за Бечеј, а Воргучин (аутогол) у 53. и Савановић у 68. минуту за Раднички. Жути картони: Миленкобић, Савин и Остојић (Бечеј), Грбић, Милин, Лазић, Лалатовић и Радосављевић (Раднички)

БЕЧЕЈ: Војводић 6, Воргучин 6, Остојић 6,5, Миленковић 6,5, Савин 7 (од 63. Ћулум -), Дабижљевић 7, Куртиши 7,  С. Илић 7 (од 81. Јелић -), Зличић 8,5 (од 72. Ердељан -), П. Илић 7,5, Кобиљски 7.

РАДНИЧКИ: Ранђеловић 7, Грбић 6, Јованов 6, Лалатовић 6, Милин 6, Лазић 7, Дучић 6,5 (од 75. Радосављевић -),  Крмар 6,5, Савановић 7, Миливојев 6, Авдић 6 (од 65. Крстинић -).

Првенствена премијера крај Тисе почела је по тропском времену, у завршници је нестало сунца, а кад је судија Небојша Димитријевић ознчио крај првог полувремена, из сивих облака се спустила киша, која је падала до петнаестак минута пре краја. Сходно временским условима, и на терену је била киша голова. На крају су се заслужено радовали момци са Тисе.

После два покушаја Жарка Кобиљског, у 11. и 19. минуту, те Воводићеве одбране шута  Савановића у 27, затресла се мрежа гостију у 39. минуту. Петар Иић је извео трећи ударац из угла, а Милош Зличић био највишо и најприсебнији код прве стативе и главом спровео лопту мрежу.

Домаћи су се боље снашли по кишивитом времену и већ у 50. минуту било је 2:0. Петару Илићу није било суђено да  постигне чпогодак, али је уписао други асистенцју. Шутирао је снажно са 25 метара, лопта је погодила у леђа Зличића, променила правац и завршила у мрежи Ранђеловића. И кад се очекивало да ће домаћин додати гас, доживели су шок. Воргучин неометан од било кога у жељи да избаци лопту у корнер, лобовао је Војводића и лопта је завршила у сопственој мрежи. Већ у следећем минуту Зличић је постиже нови погодак и повећао резултат.  Кишу голова завршио је Савановић у 68. минуту за коначних 3:2. Лазић је извео ударац из угла, лопте је прелетела све пред голом Бечејаца, стигла до усамљеног Савановића ван петерца, који је прецизним шутем главом послео у супротан угао, а да је нико није дотакао.

Последњих двадесетак минута је било мало фудбала, а ваља истаћи праву „бомбу“ Куртишија са 25 метара у 70. минуту, али је изнудо само ударац из угла.

В. Јанков

Козара - Железничар (П) 0:1 (0:1)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 600 судија: Мудринић (Бачка Паланка). Стрелац: Стојановић у 30. минуту. Жути картони: Ивановић, Атлагић, Лисица, Бунић, Чекић, Зељковић (Козара), а Ковачевић и Владисављевић (Железничар). Црвени картони: Ивановић у 25. и Д. Бјелановић у 85. (Козара).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Станаћев 7 (Д. Бјелановић), Ивановић-, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7, Н. Ђаковић 7, Ђекић 7 (Мисић 7), Петровић 7, Божић 7, Лисица 7 (Зељковић 7), Војводић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Кнежевић 7, Јанкулов 6, Брајовић 7, Плавшић 6, Аничић 7, Ивковић 6 (Мандић 6), Стојановић 8, Ковачевић 7, Илић 6 (Лукић 6), Лазаревић 7.

Банатски дерби одржан на стадиону у Банатском Великом Селу између домаће Козаре којој је ово био премијерни меч пред својим навијачима  и Железничара из Панчева покварила је слабо суђене судијске тројке која је на крају меча протестима око 600 навијача испраћена са терена.

Гости из Панчева победили су мора се рећи заслужену погодком у 30. минуту, стрелац је био са петерца домаћина Лука Стојановић. Пре тога у 25. минуту судија начинио је кардиналну грешку. Уместо да досуди очигледан прекршај за домаћина. Бурно је реаговао најбољи стрелац домаћина Дејан Војводић прво је зарадио жути картон, а како је наставио са негодовањем добио је и црвени картон.

Мада са играчем мање домаћин настојао да изједначио али му то није пошло за руком.

У наставку је тренер домаћина Слободан Митровић извршио  три промене. Прво је заменио Лисицу, Зељковићем, а после двадесетак минута у игру је ушао и први стрелац Милан Мисић. Имали су домаћини прилику у 65. минуту да изједначе на 1:1, но Војводић је избио сам испред голмана гостију, оштро шутирао, али је панчевачки голман добро реаговао и лопту избацио у корнер. Пет минута касније исти актер је оштро шутирао, али је поново голман из Панчева био на висини задатка.

Помоћне судије као да нису знале правила офсајд позиције, тако да су често прекидале нападачке позиције домаћина. У 85. минуту судија је директно само њему знано показао и други црвени картон за домаћина и то Д. Бјелановићу.

М. С.

Омладинац - Братство 0:0

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Чапо (Суботица). Жути картони: Мојсиловић, Гарић (Омладинац), Н. Вуковић, с. Вуковић, Станковић, Булатовић (Братство).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Ђушић 7, Раденковић 7, Живковић 7, Гарић 7 (Лабовић 7), Мојсиловић 8, Савић 8 (Хаска 7), Стевановић 7, Гајић 7 (Делић 7), Лежајић 7.

БРАТСТВО: Чучковић 7, Н. Вуковић 7, Зорић 7, Булатовић 7, Станковић 7, Танасић 7, Ресановић 7, Вејновић 7 (Познановић 7), Марков 7 (Матовић 7), Швељо 7, С. Вуковић 7 (Макар 7).

И поред тога што су ривали одиграли доста добру и борбену утакмицу са неколико добих шанси на обе стране. Коначан резултат је остао као и на почетку 0:0. Можда је то и најправеднији резултат. Једноставно домаћини су нападали, а гости и се успешно бранили и покушавали из контри да угрозе голмана Јагодића.

У првом полувремену Гајић није савладао голмана Чучковића ни са десет метара. После тога гости имају две заиста лепе прилике за вођство. У другом полувремену, у самом финишу утакмице, Лабовић није савладао Чучковића ни са неколико метара.

И. Митровић - Б. Рокнић

Хајдук - Бачка 3:2 (2:1)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 300. Судија: Арсић (Нови Сад). Стрелци: Јовановић у 4. С. Вуковић у 19. и Тутњевић у 77. (из пенала) за Хајдук, а Бабић у 28. (аутогол) и Лучић у 52. за Бачку. Жути картони: Ерак, С. Вуковић и Миликић (Хајдук), а Вујошевић, Глишовић и Милић (Бачка). Црвени картон: Миликић у 94. (Хајдук).

ХАЈДУК: Браћ 7, Варга 5 (од 52. Секулић 7), Јовановић 7 (од 62. Миликић 7), Бабић 6, Тутњевић 8, Ерак 6, Радмановић 7, Давидов 7 (од 52. З. Вуковић 7), Мијић 7, Матијашевић 6, С. Вуковић 7.

БАЧКА: Студен 6, Бједов 6, Мезеи 6 (од 67. Станковић -), Бијеловић 6 (од 46. Носковић 7), Анђић 6, Лучић 7, Вујошевић 7, Манојловић 7, Масалушић 6 (од 46. Глишовић 6), Милић 7 и Рајковача 7.

Сјајан дерби у Кули. Пет голова, драматика, све оно што фудбал и чини најважнијом споредном ствари. Одлично су Куљани отворили сусрет. У 4. минуту Јовановић на боку упослио Ерака, наставио кретњу, Ерак је сјајно центрирао и млади Јовановић је с петерца матира Студена.  У 19. минуту већ је било. Корнер за Хајдук је извео Тутњевић, искусни Слободан Вуковић остављен је сам у петерцу гостију, захватио је лопту главом и Студен је поново савладан. Тргли су се гости, али су до гола дошли захваљујући неспретности домаћих. У 28. минуту Вујошевић је цетрирао, на првој стативи лопту главом захватио је искусни Бабић у намери да је избије у корнер, али лопта завршава уз саму стативу Браћа.

У другом делу стратег Бачке Саво Павићевић убацио је искусне Носковића и Глишовића и веома брзо је стигло поравнања резултата. У 52. минуту Носковић и Вујошевић су изиграли Варгу, Вујошевић је ушао на корнер линију и повратном лоптом у петерцу пронашао Лучића који прецизним ударцем погодио за 2:2.

Овај резултат није деморалисао домаћине и у 70. минуту Радмановић сјајном соло акцијом стигао у казнени простор гостију, идеално пронашао Миликића који са десетак метара шутирао по сред гола, а Студен је избио лопту у корнер.

И убрзо нова радост домаћих. Миликић је асистирао Зорану Вуковићу којег у шеснаестерцу Бачке обара Манојловић, а судија Арсић показао је на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је Илија Тутњевић који је тако голом донео другу првенствену победу својој екипи.