СРПСКА ЛИГА ВОЈВОДИНА Дизелка протутњала Бечејем

Затресла се први пут мрежа лидер војвођанских српсколигаша, али је панчевачка „дизелка“ премостила Тису. Наиме, Бечеј је изгубио од Железничара резултатом 1:2.
lopta_u_mrezi_1

Изненадили су Панчевци Бечејце и од првог минута атаковали ка голу домаћина, кад је Стојановић обишао Јањуша, изборио се за добру позицију и опалио по лопти, која је завршила путању тик крај стативе. Офанзива гостију уродила је плодом у 18. минуту. Добар продор по десној страни и центаршут у казнени простор домаћина, где је Јањуш кратко избацио лопту, а леви бек Марко Башановић натрчао и из прве опалио по њој. Епилог, лопта се одбила од супротне стативе и ушла у мрежу.

Бечејци су први озбиљнији напад извели у 23. минуту, кад је Зличић прошао по десној страни и уместо да акцију заврши шутем, убацио је пред гол и изнудио само корнер. Четири минута касније Ковачевић је још једанпут припретио главом, али је и овога пута био непрецизан.

У наставку су момци са Тисе заиграли боље, пре свега офанзивније, и гол гостију је висио у ваздуху. Прво је Ердељан у 50. минуту опробао свој шут са двадесетак метара, али лопта прохујала крај леве стативе. Два минута касније грешка у одбрани Бечејаца и најбољи играч утакмице, капитен гостију, Данило Ковачевић поново се нашао у прилици, али је опет шутирао право у истрчалог голмана Војводића. У 55. минуту је кардинално погрешио штопер гостију Лазаревић промашивши  лопту, а Ердељан је новим шутем уздрмао стативу. Два минута касније Жарко Кобиљски је снажним и прецизним шутем постигао феноменалан гол за изједначење.

У 75. минуту је Владимир Мандић одузео лопту на средини терена, повео је нешто више од десетак метара и како Остојић није кренуо у блок, опалио по њој са преко 30 метара тако снажно и прецизно, да је она изненадила голмана Војводића и зариласу у мрежи испод пречке.

В. Јанков

БЕЧЕЈ:  Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 200. Судија: Драган Арсић (Нови Сад). Стрелци: Кобиљски у 53. за Бечеј, а Башановић у 18. и Мандић у 75. минуту за Железничар. Жути картони: Ердељан, Јањуш, Дабижљевић (Бечеј). Црвени картон: Милан Белић (65. минут) тренер Бечеја.

БЕЧЕЈ: Војводић 5,5, Воргучин 6, Остојић 6, Јањуш 6, Савин 6,5, Дабижљевић 6,5 (од 82. Адамек -), Јелић 6, Куртиши 6 (од 59. С. Илић 6), Зличић 6 (од 71. Богданић -), Ердељан 7, Кобиљски 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Кнежевић 7, Јанкулов 6,5, Лазаревић 6, Аничић 7, Башановић 7, Плавшић 7, Јовановић 6,5 (од 78. Миливојевић -), Ковачевић 8, Илић 6,5 (од 64. Владисављевић -), Ивковић 6 (од 46. Мандић 7,5), Стојановић 7,5.

Хајдук- Раднички (С)  1:4 ( 0:0)

Дерби сусрет четвртог кола Српске лиге „Војводина“ заслужено је припао гостима , који су у другом полувремену брзим и једноставним акцијама постигли  четири поготка. Овом победом су наговестили да њихве амбиције ка врху табеле имају реалну подлогу. Прво полувреме протекло је у борбеној игри између два казнена простора. Било је по неколико покушаја на обе сгране да се стигне до предности, али су одбране биле на висини задатака , па је овај део утакмице завршен без голова.

У наставку сусрета   гости су заиграли знатно боље и ефикасније , па су просто изрешетали мрежу Браћа који је још у два наврата  одличним интервенцијама , спречио тежи пораз.

Први погодак гости су постигли у 62. минута , када је резервиста Миликић  главом кратко вратио лопту до свог голмана, што је упорни Матијевић искористио и начео мрежу Куљана. Био је то јасан наговештај да ће чета тренера Ивана Гвозденовића , наставити са атацима. Убрзо је најбољи актер сусрета Давид Кнежевић , одлично убацио лопту празан простор,  тако да Бачанину није било тешко да дуплира предност. Потом је Кнежевић  у финишу показао да се ради о мајстору фудбала  кога је било тешко зауставити. Он је  прво лепим лоб ударцем са десетак метара погодио горњи десни угао, а исти играч је само пет минута касније искоса са сличне удаљености  погодио супротан угао.

У последњем минуту , Ерак је оборен у казненом простору Сомбораца.  Био је то пенал који је  капитен Давидов сигурним ударцем претворио у почасни погодак.

Ђ. Бојанић

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судија: Јањуш  (Панчево). Стрелци: Давидов у 89. минут (из пенала за Хајдук,а Матијевић у 62. Бачанин у 78. и Кнежевић у 80. и 85. минуту за Раднички. Жути картон: Бабић ( Хајдук).

ХАЈДУК: Браћ 6,5, Варга 6 ( од 46. Миликић 6), Јовановић 6,5 ( 69. Секулић-), Бабић 6, Ерак 6,5, Радмановић 6,5, Давидов 6,5, З. Вуковић 6, Шарац 6,( од 75. Тутњевић -), Матијашевић 6, С. Вуковић 6.

РАДНИЧКИ: Лабовић 7, Кукољ 7 ( од 58. Бачанин 7,5), Славуљица 7,5, Шћепановић 7 ( од 77. Вукадиновић-), Матијевић 8, Кнежевић 8,5, Мацановић 7,5, Стојаковић 8,  Бошковић 7 ( од 62. Цветковић 7), Гороњић 8.

Бачка - Раднички (СМ) 2:1 (1:1)

Фудбалери Бачке запретили су већ у 4. минуту преко Андрије Милића када је са осам метара оштро шутирао, а Трнић је крајњим напором одбио лопту. Мало касније Лучић је шутирао, а голман Радничког је лопту избацио у корнер. Бачка је била боља, али је ипак повео Раднички.  Пејовића је био прецизан, међутим, два минута касније Бачка је извела брзу акцију преко Лучића који је успео да изједначи резулчтат.

У другом делу обе екипе су кренули агресивније, Бачка је више нападала и желела други гол. У 57. минуту Раднички је остао с играчем мање јер због два жута картона Ковачевић  морао у свлачионицу.  Одлука је пала у  68. минуту. Глишовић је извео корнер, а Манојловић је био највиши у скоку и затресао мрежу.

После постигнутог шпоготка, домаћи фудбалери су комбиновали на средини терена  и чували резултат, а гости су покушавали, али нису успели да пронађу пут лопте у мрежу.

С. Стојиљковић

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 200, судија: Богичевић (Зрењанин), стрелци: Лучић у 42. Манојловић у 68. за Бачку, а Пејовић у 40. минуту за Раднички. Жути картони: Милић, Носковић, Лучић, Станковић (Бачка), Ковачевић, Кочијашевић (Раднички). Црвени картон: Ковачевић (Раднички).

БАЧКА: Студен 7, Бједов 7,5, Аџић 7,5, Лучић 8 (Лукић), Вујошевић 7, Манојловић 8, Масалушић 7,5, Носковић 7 (Ненадовић), Глишовић 7, Милић 7 (Станковић), Рајковаћа 7,5.

РАДНИЧКИ: Трнић 7 (Ћупић 7), Кочијашевић 6,5, Томс 6,5, Ковачевић 6,5, Николић 7, Пејовић 7,5, Перовић 7, Херцег 7, Милошевић 6,5, (Јовичић), Ивановић 7, Буздум 6,5 (Јанковић 6,5).

Омладинац-Козара 0:0

И поред тога што су ривали одиграли доста добру и борбену утакмицу са неколико добих шанси домаћина у другом полувремену.зицер шансе нису искористили два пута Лежајић и Хаска.

Коначан резултат је остао као и на почетку 0:0.Можда је то и најправеднији резултат.Једноставно домаћини су нападали, а гости и се успешно бранили и покушавали из контри да угрозе голмана Јагодића.

И. Митровић-Б. Рокнић

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Пјевац (Темерин).Жути картон: Филиповић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Ђушић 7, Филиповић 7 (Иветић 7), Гарић 7, Лабовић 7, Мојсиловић 6, Савић 7 (Хаска 7), Стевановић 6, Делић 7, Лежајић 7, Ранђић 7.

КОЗАРА: М. Ђаковић 8, Зечевић 7, Живков 7, Бјелановић 7, Бунић 7, Н. Ђаковић 7, Чекић 7, Зељковић 7, Петровић 7, Божић 7, Војводић 7.