Српска лига - Војводина: Јанкулов матирао Новосађане

Црвена звезда - Железничар 0:1 (0:0)
zvezda-zeleznicar - guzva pred golom zeleznicara

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Ранисавић (Сремска Митровица) стрелац: Јанкулов у 53. минуту. Жути картони: Гргуровић, Костић (Црвена звезда), Руњајић (Железничар).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Главичанин 7, Дугоњић 6, Маријановић 6, Миливојевић 6, Рајковић 7, Блажић 7 (Томић 7), Игњић 7, Костић 7 (Исаиловић), Стојицев 6, Матић 6, Илијин 6 (Гргуровић 7).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Катанић 7, Ђорђевић 7, Аничић 7, Шобат 7, Ковачевић 8, А. Павловић 7 (Руњајић), Лукић 7, Трипковић 7, Јанкулов 8, Павловић 7, Радисављевић 7 (Станојковић).

На опроштају од јесење полусезоне фудбалери Црвене звезде поражени су од екипе Железничара. Имали су гости на почетку меча две лепе прилике, али је одлични голман Никола Главичанин најпре из непосредне близине зауставио шут Данила Ковачевића, а неколико минута касније из самог десног угла избио је шут Аничића, лопта се одбила до Радисављевића, али је голман Црвене звезде поново одличном одбраном спасао мрежу.

Умало да екипу из Панчева стигне казна за промашаје након контре Блажића Срђан Матић заобишао је и голмана Катанића, али је искоса с десне стране уместо празне мреже погодио стативу.

У 53. минуту екипа Железничара постигла је гол који је одлучио победника. Након продора по десној страни Јанкулов је упутио оштар центаршут, а лопта је између одбрамбених играча и нападача Радисављевића пронашла пут ка мрежи. Да дођу по поравнања имали су домаћи прилику преко Стојицева, али је његов ударац погодио стативу. Исти играч замало је закаснио, па је Катанић спасао мрежу и бодови су отшли у Панчево.

М. Поповић

Раднички (НП) - ЧСК Пивара 1:2 (1:0)

НОВА ПАЗОВА: Градски стадион, гледалаца око 60, судија Хањуш (Панчево), стрелци: Дујић у 30. за Раднички, а Танасић у 78 и Зељковић у 88. минуту за ЧСК Пивара. Жути картони: Микић и Цветковић (Раднички) а Зељковић, Јевтић, Митровић (ЧСК Пивара).

РАДНИЧКИ: Ђурић 7, Микић 6, Џидић 5, Николчић 6, Видовић 6, Неоричић 5, Дујић 6, Шавија 6 (Цвејић-), Цветковић 5, Шукунса 6(Рајак-), Миодраговић 5 (Петрић -).

ЧСК ПИВАРА: Митровић 6, Вујошевић 6, Зељковић 7, Зирић 6, Балиновић 6, Јевтић 6, Иветић 6, Танасић 7, Шљиванчанин 6, Михајловић 6. Лешков 6.

У „дербију„ зачеља срећа је била на страни пивараца, па су на самом крају утакмице стигли до заслужене победе. ЧСК је играо организованије и одлучније, више је нападао, али је одбрана Радничког успевала да се одржи. После контре у 30. минуту Микић је пронашао Шавију, овај упослио Дујића који са ивице шеснаестерца послао лопту испод голмана Митровића у мрежу.

Друго полувреме настављено је у истом темпу, па Раднички у 65 пропустио повољну прилику. Челаревци су добро парирали и брзим акцијама претили врло добром голману Ђурићу. У финишу им се испалтила срчана игра. У 78. минуту лопта је са леве стране прошла поред неколико домаћих играча, а Танасић неометан је закуцао у мрежу. Неколико минута касније домаћи су имали велику шансу, али је голман Митровић успео да спречи погодак.  Следи нова контра гостију, лопта је стигла до Зељковића, који је био на правом месту и сигурно са десетак метара погаодио гол. Овом победом пиварци враћају Новопазовчане на последње место на табели, а они са три нова бода стичу изгледније шансе да се задрже у лиги. Пред новом управом Радничког ново оптерећење у наставку пролећног дела првенства.

Ј. Вуковић

Братство - Србобран 5:3 (3:1)

ПРИГРЕВИЦА: Стадион „Горан Месалица Клипи”, гледалаца 150, судија: Н. Ћирић (Нови Сад). стрелци: Вејиновић у 1. Вуковић у 3. и  77. (из пенала), Макар у 18. Стаменковић у 77. за Братство, а Ћовин у 14. и 73. Шушић у 65. минуту за Србобран.

БРАТСТВО: Лапчић 5,5, Леђанац 6, Вејиновић 7,5 (Савановић 7), Вуковић 8, Бајчев 7 (Никић), Макар 7,5, Бурсаћ 7,5, Сремчевић 7, Србијанац 7, Станковић 7,5, Стаменковић 7 (Швељо).

СРБОБРАН: Кронић 6, Штефек (Сушић 6,5), Пронек 6, Шаренац 6,5, Милетић 6, Вукић 6, Ћовин 7, Ковачевић 6,5, Поповић 6, Булатовић 6 (Зорић), Стојаковић 6 (Дукић).

Фудбалска голеада у Пригревица започета је већ у 1. минуту када је Вејиновић одлично упослио Вуковића који је довео домаћина у вођство. Само два минута касније капитен домаћих Вуковић снажним и прецизним ударцем са око 17 метара послао је лопту у леви доњи угао Кронића. Гости су из првог свог напада у првом полувремену смањили на 2:1 захваљујући грешкама Леђанца и голмана Лапчевића. Макар је у 18. минуту повисио на 3:1, а пре тога је Бурсаћ шутирао а лопта је погодила пречку одбила се до Макара који је погодио мрежу.

У 65. минуту Шушић је смањио на 3:2, а у 71. Стаменковић довео домаћина поново у вођство од два гола предности. Два минута касније Ћовин је из слободног ударца са око 30 метара донео резултатску неизвесност, да би у 77. минуту Швељо био оборен у казненом простору гостују, а капитен Вуковић је био сигуран са беле тачке.

Ј. Бањац

Раднички (СМ) - Младост (БЈ) 5:0 (1:0)

СТРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија Петровић (Шајкаш).Стрелци: Перовић у 28.и 85. (из пенала), Тодоровић у 47. (аутогол) и Ковачић у 53. и 60. минуту. Жути картони: Ковачић, Петрић (Раднички), Гојковић (Младост).

РАДНИЧКИ: Ромић 7, Петрић 7, Савичевић 7, Петровић 7, Џибрић 7 (Банчевић), Триван 7, Павишић 7, Томац 7, Перовић 7, Јанковић 7 (Влајић), Ковачић 8 (Јовичић).

МЛАДОСТ: Лолић 6, Докић 7, Ковачевић 7, Кочиш 7, Тодоровић 6, Ивановић 7, Васић 5 (Росић), Гојковић 6, Граховац 6, Вујовић 6, Стојшић 7.

У Хесни, диван амбијент. Близу 300 гледалаца, добра утакмица, уз спортско навијање и добро суђење.А, ривали, домаћи Раднички и Младост из Бачког Јарка.Гости су, у првом полувремену, у одбрани су играли чврсто и борбено, а у нападу су играли на контре.Али, праву, праву, шансу искористили су домаћини. Јанковић је прецизним додавањем, скоро као центаршут, пронашао, Перовића, у казненом простору гостију. Перовић је био сам испред голмана Лолића, и само га је лобовао главом, са неких шест метара.

У наставку, домаћини,су кренули нгажованије, како, би покушали да удвоструче резултат.И након само два минута игре било је 2:0.Тодоровић је покушао да избије лопту у корнер, али, је послао у доњи леви угао сопствене мреже. После тога Хеснерци, су имали, и већи посед лопте, али домаћини, су играли добро у одбрани.Онда је на сцену ступио Ковачић са своја два гола. Јанковић, је пронашао, Ковачића, на неких 12 метара.Уследио је шут из прве и голман гостију Лолић је био савладан. А, други гол, Ковачић је постигао пошто је прешао неколико противничких играча, дошао до 20 метара, стао, наместио се, уследио, прецизан шут и то је било већ 4:0. У самом финишу утакмице за домаћине свиран је и пенал.Ј анковић је добио ударац ногом у главу.А, прецизан из најстроже казне био је Перовић.

Б. Рокнић

Бачка - Раднички (ЗР) 1:3 (1:2)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца: 150, судија: Панчић (Каравуково), стрелци: Медић у 10. за Бачку, а Миливојев у 15. Јевтић у 25. Закић у 92. минуту. Жути Вукелић, Манојловић, Медић (Бачка), Грбић, Бјелица (Раднички). Црвени картон: Медић (Бачка).

БАЧКА: Јовић 6, Спремо 6,5 (Котараш 6,5), Киш 7, Орчић 6,5, Симић 6,5, Шормаз 6,5 (Глишовић 6), Мтијевић 6,5, Крмар 7, Вукелић 6,5, Манојловић 7, Медић 6,5.

РАДНИЧКИ: Ђурић 7, Милин 7, Бјелица 6,5, Грбић 7,5, Јованов 7, Јевтић 7 (Лисичић), Крстинић 7,5, Миливојев 8, Ковачевић 6,5 (Закић 7,5), Киш 7, Руњевац 7,5.

Прву шанси су имали домаћини у 4. минуту преко Манојловића када је са пет метара оштро шутирао поред стативе. Гости су брзо узвратили преко Киша, али је његов шут Јовић избацио у корнер. Повели су домаћини у 10. минуту. Крмар извео корнер, а у гужви најбоље се снашао Медић који је послао лопту у мрежу. Гости су изједначили преко Миљана Миливојева само након пет минута. Голман Јовић је  у 25. минуту слабо интрвенисао и Јовић је послао лопту у мрежу. Могла је Бачка до изједначења у 36. минуту, али је Манојловић промашио празан гол.

У наставку Бачка била боља, Суботичани су имали неколико повољних прилика, али лопта није хтела у мрежу,а у 83. минуту  Манојловић је погодио стативу.

А у надокнади времена после контре гости су постигли и трећи погодак.