СРПСКА ЛИГА ВОЈВОДИНА: Кабел у Беочину бољи од Цемента (0:2)

НОВИ САД: Екипа Кабела је остварила нову важну победу, ового пута против Цемента којег је у Бечоину савладала са 0:2.
fudbalska lopta

Обе екипе ушле су опрезно у меч, али како је утакмица одмицала играли су све боље. У финишу првог полувремена Новосађани су искористили грешку одбране Беочинаца и преко Зорана Караћа дошли у вођство.

У другом делу фудбалери Цемента имали су неколико лепих прилика  међутим чврста одбрана гостију предвођена голманом Пилиповићем није се дала изненадити. У самом финишу још једна брза акција гостију из Новог Сада, а у листу стрелаца уписао се се најбољи играч утакмице Георгије Илић.

Када се све сабере фудбалери Цемента су пружили снажан отпор о екипи Кабела која се налази у самом врху Српске лиге. Очигледно да је промена тренера у редовима Новосађана уродила плодом .

Б. Старчевић

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 350, судија: Кеyа (Нови Сад). Стрелци: Караћ у 43. и Г. Илић у 85. минуту.  Жути картони: Унгар, Ђурикин, Пековић (Цемент), а Богданић, Кнежевић (Кабел).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6, Пековић 7, Унгар 7, Скоко 7, Вилотијевић 7 (Вујошевић 6), Вујичић 7, Станчетић 6, Бајић 6 (Павловић 6), Ракић 6, Томовић 6 (Балетић 6), Поповић 6.

КАБЕЛ: Пилиповић 8, Пејић 7 (Остојић 7), Вучковић 7, Миљевић 8, Пантелић 7 (Лончар), С. Илић 8, Караћ 8, Г. Илић 8, Кнежевић 7, Владић 7 (Богданић 6).

Хајдук  – ЧСК Пивара 5:1 (4:0)

На пролећној премијери пред својим навијачима фудбалери Хајдука су савладали ЧСК Пивару. Сјајно су „хајдуци“ отворили утакмицу и већ у првих осам минута решили питање победника. У другом минуту Веселиновић је центрирао, покушао је Крстановић, али тек толико да лопта дође до Јованића који у паду са 5-6 метара прослеђује лопту у мрежу Ивановића. У 6. минуту капитен гостију Станић је у свом казненом простору оборио Давидова и судија Ђумић оправдано показао на белу тачку. Сигуран је био Давидов.  Радост навијача се није ни стишала, а Крстановић припрема прилику Давидову који са десетак метара по средини гола погодио за 3:0. Четврти гол „хајдуци“ су постигли у 29. минуту када је Мијић сјајно центрирао, а Јованић ударцем главом матирао Ивановића.

У другом полувемену фудбалери Хајдука су рутински одрађивали посао, да би у 58. минуту Лука Гргић ушао у шеснаестерац гостију и искоса са десетак метара погодио даљи угао Ивановића. Почасни погодак гости су постигли у 65. минуту када је Поткозарац пресекао једно додавање штопера Хајдука Бабића, упослио Танасића, овај шутира непрецизно, али на другој стативи је био Вукасовић и са пар метара убацио лопту у мрежу.

Ђ. Бојанић

КУЛА: Стадион „Милан Среда-новић“, гледалаца 300. Судија: Ђумић (Бачка Топола). Стрелци: Јованић у 2. и 29. минуту, Давидов у 6. (из једанаестерца) и 8. минуту и Гргић у 58. минуту за Хајдук, а Вукасовић у 65. минуту за ЧСК Пивару. Жути картони: Миличковић и Гргић (Хајдук), а Јовић и Поткозарац (ЧСК Пивара). Црвени картон: Миличко-вић у 80. (Хајдук).

ХАЈДУК: Браћ 7, Бабић 7, Тутњевић 7, Зличић 7 (од 46. Гргић 7), Црнојачки 7, Давидов 8, Јованић 8 ( од 46. Ковачевић 7), Крстановић 7 ( од 30. Миличковић 7), Веселиновић 7, Мијић 7 и Је-лић 7.

ЧСК ПИВАРА: Ивановић 6, Јевтић 6, Зирић 6, Иветић 5 ( од 30. Вујошевић 6), Јовић 6, Танасић 6 ( од 81. Миланов -), Вукасовић 7, Тасић 6, Поткозарац 7, Јованић 6 и Станић 6 ( од 70. Лешков ).

Бачка (С) - Младост (БЈ) 1:0 (1:0)

Домаћи су дошли у вођство већ у 4. минуту, преко Милића. Гостујућа одбрана је погрешила, Поповић је слабо интервенисао, а Андреј Милић је погодио мрежу. После постигнутог поготка Бачка је господарила тереном,  шансе су имали Орсић, Лукић и Гли-шовић, али су били непрецизни.

Гости су у 30. минуту покушали преко Марића, шутирао је са 18 метара, али је голман Бачке Докић избацио лопту у корнер. Последњу прилику у првом полувремену имао је Дејан Тумбас који је из слободног ударца са 18 метара шутирао у горњи десни угао, али је  голман Рајић крајњим напором избацио лопту у поље.

Само што је почело друго полувреме Бачка је имаша шансу, Лукић је био сам испред Рајића, али је голман гостију изванредно интервенисао.  У 78. минуту стопостотну пилику имао је Милић, али је слабо шутирао и голман Рајић је одбранио његов ударац.

С. Стојиљковић

СУБОТИЦА: Стадион “крај Сомборске капије”, гледалаца 300, судија: Белић (Зрењанин). Стрелац: Милић у 4. минуту. Жути картони: Јовић, Јокић, Милић, Орчић (Бачка), а Тодоровић, Гојковић, Рајић (Младост). Црвени картон: Гојковић у 50. минуту (Младост)

БАЧКА: Докић 7,5, Јовић 7,5, Јокић 7,5, Орчић 8, Симић 7,5, Тумбас 8,5, Лукић 7,5 (Спремо), Добреско 7 (Рајковача), Маса-лушић 7,5, Милић 8, Вишовић 7,5 (Бјелобрк).

МЛАДОСТ (БЈ): Рајић 7, Врбачки 6,5, Стоисављевић 6,5, Докић 7, Тодоровић 7, Лалић 6,5 (Попадић 6,5), Поповић 7, Гојковић 6,5 (Томић 6,5), Марић 7, Нинковић 6,5 (Стеванчевић 6,5), Поповић 7.

Раднички (СМ) – Раднички (НП) 2:0 (1:0)

У веома занимљивој утакмици домаћини су заслужено славили са 2:0. Први гол за домаће постигао је Глишић у 35. минуту после центаршута Јовичића. Он је савладао голмана Ђурића из шута са 11 метара. И у наставку су домаћи били бољи ривал. Свој други гол домаћини су постигли преко Перовића опет је Херцег центрирао лопту, Перовић је био сигуран из шута са 12 метара.

Б. Рокнић

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија: Зељковић (Црвенка). Стрелци: Глишић у 35. и Перовић у 84. минуту. Жути картони: Кочијашевић, Томац, Јовичић (Раднички СМ), а Ивановић (Раднички НП).

РАДНИЧКИ (СМ): Чупић 7, Томац 7 (Милошевић), Кочијашевић 7, Петровић 7, Триван 7, Павишић 7, Јовановић 7 (Херцег 7), Јовичић 7, Перовић 8 (Лацковић), Јанковић 8, Глишић 8.

РАДНИЧКИ (НП): Ђурић 6, Чепрња 6, Ивановић 6 (Миодраговић), Свијетиновић 6, Радман 6 (Рнић), Србиљанац 6, Шавија 7, Старчевић 6, Петровић 6, Стојић 6, Ренић 6 (Ђилас 7).

Омладинац - Железничар 0:0

Гости су дошли са једном намером а то је да не приме гол, на крају су то и успели. Одлично су играли у одбрани али и у нападу су кретали у  контре, где су створили неколико лепих прилика, али је голман домаћина Јагодић неколико пута одбранио шутеве из близине. Код домаћих Мојсиловић је пропустио три идеалне прилике, из шутева такође из близине. На крају оба ривала су могла бити задовољна поделом бодова.

И. Митровић - Б. Рокнић

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 200, судија: Димитријевић (Нови Сад). Жути картони: Лежанић (Омладинац), а Павловић (Железничар).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Иве-тић 7, Мојсиловић 7, Радовић 7, Стевановић 7, Дабић 7, Бићанин 7, Лужајић 7, Спасић 7, Божи-новић 7, Ранђић 7 (Хаска 7).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Катанић 8, Ђорђић 7, Божовић 7, Спасовски 7, Ковачевић 7, Павловић 7, Ру-њајић 7, Вучетић 7 (Анчић), Трипковић 7, Мандић 7, Радисављевић 7 (Шобот).

Братство - Динамо 2:0 (2:0)

Пригревчани су већ у 6. минуту запретили преко Швеље који је шутирао са око 12 метара и погодио спољни део мреже. Два минута касније гостујући везиста Петровић лепо је шутирао са око 18 метара тик изнад пречке. Свакако да треба напоменути да је Петровић у 32. минуту из слободног ударца са око 17 метара погодио стативу.

Најлепши тренутак утакмице је био у 45. минуту када је капитен Вуковић носио лопту тридесетак метара, успут преварио пет противничких играча и када је дошао на око десетак метара прецизним ударцем послао лопту у мрежу.

Други део сусрета протекао је у обостраној борбеној игри, без много прилика. Али, треба издвојити 85. минут и бравуру голмана Томића који је успео да заустави ударац пригревачког центарфора Носковића.

Ј. Бањац

ПРИГРЕВИЦА: Стадион “Го-ран Несванулица-Клипи”, гледала-ца 300, судија: Yонбић (Стара Пазова). Стрелци: Ивановић у 29. и Вуковић у 45. минуту.  Жути картони: Ивановић, Бајчев, Стан-ковић (Братство), а Терзић, Пет-ровић, Војновић, Мирковић (Динамо).

БРАТСТВО: Кронић 7,5, Ива-новић 8, Ресановић 7,5, Вуковић 8, Бајчев 7,5 (Носковић), Стан-чевић 7 (Макар 7), Сремчевић 7,5, Вукић 7,5, Швељо 7,5, Станковић 7,5, Зорић 7 (Бурсаћ 7,5).

ДИНАМО: Томић 7, Марковић 6,5 (Јавор 6,5), Дашић 7, Терзић 7, Недучић 7, Вуковић 7, Булатовић 6,5 (Гајић 6,5), Арнаутовић 6,5, Петровић 7, Јаковљевић 7, Војновић 7 (Мирковић 6,5).

ДАНАС НА ФУДБАЛСКИМ ТЕРЕНИМА

Војвођанска лига, југ - ШАЈКАШ: Борац (Ш) - Подунавац, КАЋ: Југовић - ЛСК, ЧУРУГ: Хајдук - Хајдук (Д), КИСАЧ:Татра - Слога (Т), СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Раднички. Утакмице почињу у 15 сати. Војвођанска лига, север - ТУРИЈА: Младост  - Бачка, ТАВАНКУТ: Таванкут - Бајша, ОYАЦИ: Текстилац - Младост (БП).  Утакмице почињу у 15 сати.

Новосадска лига - НОВИ САД: Индекс - Младост, ТЕМЕРИН: ТСК - Фрушкогорац, СИРИГ: Сириг - Шајкаш, Нови Сад - ЖСК, РУМЕНКА: Јединство - Милетић, ЂУРЂЕВО: Бачка - Фрушкогорски партизан.

Утакмице почињу у 15.30 сати, а меч у Новом Саду на Ђачком игралишту почиње у 10 сати.

Градска лига Новог Сада - ГОСПОЂИНЦИ: Јединство - Бачка, БУДИСАВА: Динамо - Обилић, СУСЕК: Сусек - Ченеј,  ФУТОГ: Футог - Хајдук, ВЕТЕРНИК: Ветерник - Москва, ЛЕДИНЦИ: Виноградар - Тител. Утакмице почињу у 15.30 сати.