СРПСКА ЛИГА – ВОЈВОДИНА Лидер пао у Сакулама

Фудбалери Борца из сакула савладали су лидера на табели Стари град са 1:0 (0:0).
lopta_u_mrezi_1

Први део сусрета протекао је у испитивању снага, а у 34. минуту добро убачену лопту са стране користи Тодоровић и шутира, међутим, истакао се голман Брковић, који је спасао сигуран погодак.

У 51. минуту Галић је из слободног ударца са око 20 метара шутирао, а сигуран је био Бурзаџија, а онда у 55. минуту пада одлука, када се Младеновић пробио по десној страни, оштро шутирап и погодио мрежу за вођство домаћих.

У 70. минуту колосалну шансу је имао Ђурић, избио је сам испред голмана и несебично је додао у страну, међутим, шанса је пропала.

У последњим тренуцима гости су агресивно кренули не би ли избегли пораз, међутим, било је касно за промене.

М. Н. Петровић

САКУЛЕ: Стадион „Свети Никола”, судија: Ранисавић (Сремска Митровица), стрелац: Младеновић у 55. минуту. Жути картони: Мићић, Павловић, Павлов (Борац), Јурић, Јухик, тренер Митровић (Стари Град).

БОРАЦ: Брковић 8, Ницић 7 (Мијатовић 7), Петровић 8, Павловић 7, Николић 7 (Павлов 8), Младеновић 8 (Секулић), Гавриловић 7, Радовић 7 (Ђурић 7), Галић 7, Савић 7 (Ракић), Марковић 8.

СТАРИ ГРАД: Бурзаџија 7, Пекић 7 (М. Болић 7), Јурић 7, Танасић 7 (Батиница 7), Стојановић 7 (Крајиновић 7), Лалић 7, Тодоровић 7, Илић 7, Б. Болић 7, Јухик 8, Крстић 7.

Козара славила у Кањижи

Тиса – Козара 1:2 (0:1)

Екипа Тисе је у првих пола сата имала неколико неуспешних покушаја да угрози гол гостију из Банатског Великог Села, али је мрежу одлично чувао Милан Ђаковић.

Испоставило се касније да су Великоселци Тису успели да прегазе у Кањижи. Гости су гол домаћина угрожавали у више покушаја из контранапада.

На набачену лопту из корнера у гужви се најбоље снашао Илија Ердељан и главом је спустио у десни доњи угао за вођство Козаре.

У 56. минуту из слободног ударца са 23 метра добро је шутирао Алеклсандар Золнајић, али је голман гостију успео да извади лопту из левог доњег угла. Гости су удвостручили вођство поготком Бориса Ћирића у 63.минуту када му је из акције по десној страни одлично асистирао Јован Руњевић.

У 76.минуту Далибор Црквењаков пролази по левој страни и убацује лопту пред гол, шутирао је Боршош, а одбијену лопту у мрежу шаље Золнајић.

М. Митровић

КАЊИЖА: Стадион Потисја, без гледалаца. Судија: Драгутин Меничанин (Рума). Стрелци: Золнајић у 76. за Тису, а Ердељан у 36. и Ћирић у 63.минуту за Козару. Жути картони: Н. Ивановић, Золнајић, Ћовин (Тиса), Бунић, Т. Бјелановић, И. Лисица, Мастило,и Д. Бјелановић (Козара).

ТИСА: Тасић 6,5, Золнајић 7, Киш 6,5. Ћовин 7, Рењи 6 (Шицар -), Томошић 6,5, Ђоровић 6 (Боршош 6,5), Н. Ивановић 6,5, Кукољ 6 (А. Ивановић 6,5), Орчић 6,5 (Црквењаков 6,5), Матијашевић 6,5.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7,5, Л. Лисица, Мастило 7, Т. Бјелановић 7,5, Бунић 7 (Петровић -), Н. Ђаковић 7, Ћирић 7 (Д. Бјелановић -), Нешић 6,5 (Руњевић 7), Ердељан 7,5 (М. Лисица -), Вокић 7, Чуданов 7.

Матијевић за трећу победу

Хајдук 1912 – 1. мај 2:1 (1:0)

Сјајна фудбалска представа виђена је у Кули, у дуелу два супарника коју су желели да се надигравају. Казна за промашаје гостију уследила је у 24. минуту, када је Костић сјајно упослио Фуртулу, овај је избио сам пред Петровића и шутирао с 12 метара, али је голман ногама одбио лопту поново до Фуртуле који, с десетак метара, погађа за вођство Куљана од 1:0.

У другом полувремену домаћин  боље почиње и у 52. Створио је неколико лепих прилика, али без реализације да би, у 80. минуту Румљани то казнили и изједначили на 1:1. После центаршута Симеуновића, лоше је интервенисао Дринчић, а његову грешку у гол је претворио Нинковић.

И када се очекивало да ће се дуел завршити без победника, Костић је с 18 метера одлично шутирао, лопта је погодила стативу и одбила се у поље, где ју је прихватио Зоран Вуковић, унео у шеснаестерац и шутирао право у голмана Петровића, који одбија лопту до Матијевића, а овај, са 6-7 метара, успева да погоди празну мрежу за трећу победу Хајдука.

Ђ. Бојанић

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, играно без гледалаца, судија: Ђумић (Бачка Топола). Стрелци: Фуртула у 24. и Матијевић у 89. за Хајдук 1912, а Нинковић у 80. за „1. мај“. Жути картони: С. Вуковић и З. Вуковић (Хајдук 1912), а Зец (1. мај). Црвени картон: Стојановић у 68. минуту - два жута (1. мај).

ХАЈДУК 1912: Дринчић 6, Арежина 7, С. Вуковић 7, Лончар 7, Шћепановић 7, Матијевић 7 (Богићевић -), Фуртула 7, Лаћарак 7, (Жижа -), Слијепчевић 6, Божовић 6 (З. Вуковић 7), Костић 7.

1. МАЈ: Петровић 7, Нинковић 7, Симеуновић 7, Вукановић 6 (Живковић 6), Гавриловић 6, Ступар 6, Илић 5 (Чупељић 6), Радишић 6 (Сремчевић -), Стојановић 6, Крстић 6, Зец 6 (Вучетић -).

Дунав - Бачка    1:2

Борац - Стари град     1:0

Тиса - Козара     1:2

Хајдук - 1. мај   2:1

Слобода - Омладинац 0:3

Динамо - Војводина    2:0