Српска лига Војводина: Лидер сигуран у Митровици

Лидер на табели је показао оно што се од њега домаћини очекивали.Играли су чврсто у одбрани, а у нападу су стварали шансе и постигли три гола.
fudbal/dnevnik

Раднички (СМ) - Железничар 1:3 (0:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија Ђумић (Бачка Топола).Стрелци: Пејовић у 83.за Раднички,  Аничић у 30, Ивковић у 56.и Ковачевић у 85.за Железничар.Жути картони: Ивановић (Раднички), Ковачевић (Железничар).

РАДНИЧКИ: Трнић 7, Шућак 7, Петровић 7, Ковачевић 7, Пејовић 7, Јанковић 7, Лацковић 7 (Ивковић 6), Матијевић 7, Херцег 7, Глишић 7, Буздум 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Кнежевић 7, Јанкулов 7, Плавшић 7, Аничић 8, Ивковић 8 (Брајовић 7), Ковачевић 8, Илић 7, Јовановић 7 (Владисављевић 7), Башановић 7, Трипковић 7, Мандић 7 (Танасковић 7).

У наставку утакмице, домаћини играли много боље, и успели су да смање резултат на 1:2, и онда су домаћини помислили да могу и да поравнају резултат.Али, та нада домаћина трајала је само два минута. Ковачевић је једну контру гостију претворио у гол и тако поставио коначан резултат утакмице.

Б. Рокнић

Омладинац - Војводина 0:0

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 150, судија Мрђа (Панчево).Жути картон: Ђушић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Иветић 7, Савић 7, Стевановић 7 (Филиповић 7), Ђушић 7 (Хаска 7), Раденковић 7, Гарић 7, Лежајић 7, Лабовић 7, Живковић 7, Ранђић 7 (Делић 7).

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Џајски 7, Ђукановић 7, Јешић 7 (Шћепановић), Богдановић 7, Банић 7 (Руњевац), Калајџија 7, Живанов 7 (Влаучин), Мишић 7, Јефтић 7, Малбашки 7.

Доста добра игра ривала. Играчи Омладинца, ипак, бољи у току, али  стрелци су потпуно затајили.Посебно у другом полувремену када су Лежајић, Хаска и Лабовић промашили идеалне шансе са неколико метара. Гости су се само бранили.

И. Митровић-Б. Рокнић

Бачка - Братство 3:1 (0:0)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 250, судија: Димитријевић (Зрењанин). Стрелци: Лучић у 52. Анyић у 60. (из пенала) Носковић у 65. за Бачку, а Станковић у 70. минуту за Браство. Жути картони: Глишовић, Анyић, Станковић, Лучић, Рајковача (Бачка), Швељо, С. Вуковић (Браство).

БАЧКА: Студен 7, Вујошевић 7 (Калуђеровић 6,5), Мезеи 7,5, Масалушић 7,5, Анyић 8, Рајковача 7,5, Милић 7, Манојловић 7 (Лазић 6,5), Лучић 7,5, Глишовић 7,5, Носковић 7,5 (Лукић 6,5).

БРАТСТВО: Чучковић 6,5, Булатовић 6,5, Ресановић 7, Веиновић 6,5, Танасић 7, С. Вуковић 7, Н. Вуковић 7, Козомора 6,5 (Макар 6,5), Швељо 7, Станковић 7, Зорић 6,5 (Зечевић 6,5).

У динамичној и борбеној утакмици са доста шанси нарочито у првом полувремену. Прво су запретили Суботичани преко Глишовић у 15. минуту, али је шутирао поред стативе. Гости су имали брз напад преко Швеље, али овога пута голман Студен је био сигуран.

У наставку играчи тренера Саве Павичевића су појачали гас, стварали шансе и убрзо дошли  до поготка. Лучић је у 52. минуту на асистенцију Рајковаче погодиио мрежу.  У 60. минуту Анyић је повисио резултат после пенала, да би само неколико минута касниоје после центаршута Рајковаче с корнера Носковић постигао и трећи гол за свој тим.

Гости су смањили резултат у 70. минуту преко Станковића. До краја сусрета Бачка је имала још неколико шанси али је резултат није мењао.

С. Стојиљковић

Хајдук - Козара  2:0 (1:0)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 150. Судија:  Петровић (Вршац). Стрелци: Ерак у 24. и Матијашевић у 63. минуту. Жути картони: Бабић, Мијић, Матијашевић и Вуковић (Хајдук), а Зечевић, Божић и Мисић ( Козара).

ХАЈДУК: Браћ 7, Варга 7, Бабић 7, Тутњевић 7, Ерак 7, Божовић 7 ( од 64. Миликић 7), Шарац 7, Мијић 8, Матијашевић 7 (од 87. Исаиловић -), Секулић 7 и Вуковић 7.

КОЗАРА: Ђаковић 7, Зечевић 6, Ивановић 6, Т. Бјелановић 6, Бунић 7, Мирчета 6 ( од 46. Чекић 6), Зељковић 6, Д. Бјелановић 6 ( од 67. Латиновић -), Божић 7, Лисица 6 (од 46. Мисић 7) и Војводић 6.

Прекинуше Куљани пост! Након седам везаних пораза фудбалери Хајдука су уписали трећу првенствену победу, савладавши Козару из Банатског Великог Села.

У првом полувремену апсолутна доминација Хајдука, и као плод таквог ангажовања домаћин је у 24. минуту стигао до вођства. Искусни Шарац је на боку упослио Мијића, овај понео лопту уз аут линију и упутио идеалан центаршут. Лопту је главом захватио Ерак и са десетак метара погодио  „малу мрежицу“ уз леву стативу немоћног Ђаковића.

У другом полувремену гости су кренули офанзивније, а то су домаћини искористили и у 52. минуту Секулић је створио идеалну прилику младом Божовићу који је „успео“ са четири метра да пребаци пречку. Умало да се овај промашај освети домаћину, јер је потом резервиста Козаре Мисић два пута „чешао“ пречку гола домаћих, оба пута са горње стране.

Потом, у 63. минуту млади Божовић је повео контру Хајдука, упослио Мијића који је претрчао свог чувара и на супротној страни, практично са  голом спојио Матијашевића, што је искусни стрелац умео да искористи, савлада Ђаковића за коначних 2:0 за Хајдук.

Ђ. Бојанић

Раднички (С) - 1. Мај 3:0 (2:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 300, судија: Бјелић (Зрењанин). Стрелци: Бачанин у 2. Бошковић у 23. и Анутнић у 90. минуту.

РАДНИЧКИ (С): Павасовић 7, Кукољ 7 (Степановић 7), Стојаковић 7,5 (Милошевић 7), Боронић 7, Дамјановић 7,5, Славуљица 8, Масановић 7, Матијевић 7 (Матић), Бошковић 7,5, Антунић 7, Бачанин 7,5.

ПРВИ МАЈ: Шегавац 6, Поповић 6, Пејић 6, Бајић 6, Радишић 6, Милојевић 6, Крстић 6 (Дабић 6), Топалчевић 6, Гавриловић 6, Арсић 6,5, Зец 6 (Чупалић).

Већ у 23. минуту игре Сомборци су имали два гола предности и тако су дошли до заслуженог вођства и победе. У 2. минуту после брзог  напада црвено-бели су дошли до  вођства и то  грешком штопера 1. маја Бајића.

На други гол се није дуго чекало. После лепе комбинације  и брзог напада, Бошковић је послао лопту у саме ракље.

Гости су покушавали да дођу до бољег резултата, у томе не успевају играчи тренера Ивана Гвозденовића су још боље заиграли у самом финишу. Када су сви очекивали да ће се утакмица завршити са резултатом2:0, Бошковић оштро шутирао, лопта се одбила до Антунића који са неколико метара шаље у мрежу.