overcast clouds
25°C
06.07.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

СТОЈАКОВИЋ СМАТРА ДА ЈЕ ПАРТИЗАН НАПРЕДОВАО ТОКОМ РАДА У АНТАЛИЈИ: "Могу да будем задовољан урађеним на припремама"

22.01.2026. 19:08 19:10
Пише:
Извор:
Танјуг
stojakovic
Фото: ФК Партизан

Тренер фудбалера Партизана Ненад Стојаковић рекао је да може да буде задовољан урађеним на припремама у Анталији упркос чињеници да су због временских непогода отказане утакмице против Ботева и Гангвона.

"Мораћемо ово да надокнадимо, надам се да ћемо то успети, иако је тешко радити са лоптом, али морамо да имамо неки импулс, макар физички, да бисмо надоместили што смо данас пропустили. Припреме су нам омогућиле да се боље повежемо као група и препознамо још неке потенцијале које носимо, као и да изађемо из ствари које су нам се десиле. Могу да будем задовољан урађеним. На детаље попут ситних повреда не можеш да утичеш, док је све остало било у реду, враћамо се у Србији бољи него што смо били", рекао је Стојаковић за клупску телевизију.

Стојаковић сматра да је његов тим напредовао током двонедељног рада у Анталији, а као главну прекретницу на путу ка успеху види убедљив пораз од Муре (3:0). 

"Већ сам причао да су ови дечаци најпре добри другари, дошли су до једног нивоа и то сам као тренер препознао. Потребан нам је додатни импулс да порастемо као тим. Утакмица против Муре је била преломна тачка", додао је Стојаковић.

Тренер Партизана је рекао да су после тога играчи покушавали да пронађу разлоге зашто се то десило.

"Имали смо састанке, као и играчи између себе, заједничке, како бисмо означили ствари које нису сјајне. Од тог тренутка припреме су добиле другачији ток, атмосфера и интензитет тренинга су се побољшали, све је функционисало ваљано. Против Ракова смо показали да само тимски можемо да изађемо из оваквих ствари и остваримо циљ. Заиста верујем да смо бољи као тим, а кад си бољи као тим појединци имају већу вредност", навео је Стојаковић.

Стојаковић каже да није забринут иако Партизан није остварио победу на три утакмице у Анталији.

"Не, јер размишљам позитивно и о овом тренутку, ономе шта могу да урадим за сутрашњи дан. Не могу да се враћам у прошлост, није реално. Ако се будем држао прошлости и онога што нисмо радили, како ћу да направим искорак у будућности? Губим фокус, а то не смем", подвукао је Стојаковић.

На крају је говорио је Стојаковић о евентуалним појачањима.

"Као тренер очекујем то свакодневно. Не зависи од мене кад ће се десити. Радимо са људима које имамо тренутно. Идемо даље, од утакмице до утакмице, од тренинга до тренинга, у покушају да извучемо максимум из сваког појединца, зато што и у овој групи играча има потенцијала које би требало надоградити и дати им шансу. У животу и у фудбалу ништа се не дешава случајно, колико пута су момци из другог или трећег плана постајали велики играчи", закључио је Стојаковић.

Партизан ће први такмичарски меч одиграти 31. јануара кад ће у 21. колу Суперлиге Србије угостити нишки Раднички.

Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар
ФК ПАРТИЗАН: Због лоших временских услова отказан пријатељски меч против Гангвона
partizan2

ФК ПАРТИЗАН: Због лоших временских услова отказан пријатељски меч против Гангвона

22.01.2026. 16:08 16:09
ПОЛТЕР РАДИ ОНО ЗА ШТА ЈЕ ПЛАЋЕН Стојаковић пред генералку Партизана: Решени ситни проблеми
спорт

ПОЛТЕР РАДИ ОНО ЗА ШТА ЈЕ ПЛАЋЕН Стојаковић пред генералку Партизана: Решени ситни проблеми

21.01.2026. 17:12 17:15
СТОЈАКОВИЋ ПОСЛЕ РЕМИЈА ПАРТИЗАНА: "Одиграли смо квалитетну утакмицу против квалитетног противника"
stojakovic

СТОЈАКОВИЋ ПОСЛЕ РЕМИЈА ПАРТИЗАНА: "Одиграли смо квалитетну утакмицу против квалитетног противника"

18.01.2026. 17:41 17:42