Суботичка лига: Дерби Куцуранима

​​​​​​​Пролетер - Искра 1:2 ( 0:0)
sarapa, mmitrovic

РАВНО СЕЛО: Игралиште  Пролетера, гледалаца: 200, судија: Јурић (Сента), стрелци: Маћиженски (из једанаестерца) у 78. за Пролетер, а Дамир Губаш у 67. и Миројевић (из једанаестерца) за Искру, жути картони: Дабић, Канастаровац, Сивчевић, Нешковић (Пролетер), а Делић, Иван (Искра).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Канастаровац (Готовац), Попржен, Дабић, Ери, Сивчевић, Гаyић, Осмајић, Маћиженски, Којичић, Огризиновић (Нешковић).

ИСКРА (К): Мирицки, Дамир Губаш (Иван), Радуловић, Јушковић, Делић, Вајагић, Маројевић, Малачко, Перовић (Сталевић), Дамјан Губа, Ш. Сердар.

Дерби сусрета између општинских ривала оправдао је очекивања љубитеља фудбала. На крају, минималну и потпуно заслужену победу остварили су фудбалери Искре из Куцуре, који су, у већем делу утакмице, диктирали темпо. Оправдали су противници тренера Бора Абрамушића лидерску позицију на табели и направили су сјајну увертиру у пролећни део првенства.

Ђ. Штрбац

ОбилићЈадран 3:0 (1:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 100. Судија: Н. Драгојловић (Суботица). Стрелци: Сарапа у 9, Кеча у 76. и С. Вуковић у 83. минуту. Жути картони: Радуловић (Обилић), Мрваљевић и Милуновић (Јадран).

ОБИЛИЋ: Сабо 7, Живков 7, Лазић 7, Зивлак 7, Острогонац 8, Јевтић 7, Дабевски 6 (С. Вуковић 7), Сарапа 8, Ромић 6 (Димитров -), Радуловић 7, Р. Вуковић 7 (Кеча 7).

ЈАДРАН: Милановић 6, Мрваљевић 8 (Е. Чурколи -), Мудрински 7, Стојановић 7, Мартиновић 6, Јовановић 6, Милуновић 7 (Чеке -), М. Чурколи 6, Малецки 6, Олах 7, Батковић 6 (Мирановић -).

Теже него што то казује резултат Новокнежевчани су остварили победу против екипе из Фекетића. Повели су домаћини у 9. минуту, када је погрешио Метуш Чурколи, а Станислав Сарапа са 16 метзара погодио доњи леви угао. Два минута касније прилику за госте прокоцкао је Вукадин Милуновић шутиравши преко гола. Тек што је почело друго полувреме Милуновић је у 47. минуту имао још једну прилику за изједначење, али је његов шут изблиза одбранио Игор Сабо.

Освежење у игри Обилића донеле су измене. На 2:0 повећао је Ђуро Кеча, на одбијену лопту после шута Сарапе, а коначан резултат поставио је Стеван Вуковић после продора по левој страни. Пет минута пе краја прилика да ублажи пораз се указала Горану Олаху, али је голман Сабо избио лопту у корнер, док на дургој страни у последњем минуту неко од играча гостију је избио лопту из празног гола на шут Игора Димитрова. М. Митровић

Пролетер (Њ) - Хоргош 2:0 (0:0)

ЊЕГОШЕВО: Стадион Његошева, гледалаца 100, судија: Берењи (Суботица), стрелци: Демоњић у 77. и Грбић у 90. минуту. Жути картони: Петковић, Пејак (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: С. Мартиновић , Бакић 8, Петковић 7, Чолић 7, Курин 7, Ресановић 6 (Дејак 6), Б. Мартиновић 6, Грбић 7, Демоњић 7 (Дујаји 6), Цветићанин 7, Јерковић 6 (Малић 6).

ХОРГОШ: А. Тертељи 7, Киш 6, Похата (Бате 6), Мака 6, Бенде 6, Веселинов 7, Н. Тертељи 7, Добо 6, Пуљаји 6, Барго 6, Коломпар 6 (Берењи 6).

У првих пола сата домаћини су промашили пет шанси. Грбић је у том делу утакмице наместио шансе Демоњићу који је промашио три зицера. У финишу са доста напора домаћини су ипак успели да постигну два кола која су била довољна за три бода против скромних гостију.

С. Ст.

Сутјеска - Раднички (Б)  2:0 (0:0)

БАЧКО  ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“, гледалаца 300. Судија: Николин (Нови Кнежевац). Стрелци: Вуковић у 50. Врекић у 51. за Сутјеску. Жути картони: Пејић (Сутјеска), а Дулетић, Рогановић и Селак (Врбас). Црвени картон: Јакић (Сутјеска).

СУТЈЕСКА: Гашовић -, З. Бајић 8 , М. Бајић 8, Дринчић 8, Костић 8, Јакић 8, Лопушина 8, Пековић 8, Врекић 9, Пејић 8 ( Делић -), Вуковић 9.

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Лебовић 6, Михаиловић 6, Јањић 6, Хорват 6 (Маравић 6),  Лукић 7, Бабић 6 (Пешић), Рајић 6 (Петковић) Лазић 7, Шопер 6, Маринковић 6.

Сигурна победа домаћих у првом колу пролећног дела. Сутјеска је контролисала игру од првог до последњег минута. У првом делу су мреже мировале иако је било неколико добрих прилика. У другом делу су домаћи кренули силовито и за два минута решили питање победника. Прво је Вуковић после соло продора, погодио горњи леви угао гола искусног Иванишевића. Одмах у следећем минуту домаћи су организовали нови напад, лопта је дошла до центарфора домаћих Врекића који издржао на леђима двојицу гостујућих одбрамбених играча и онда у паду прецизно погодио небрањени део гола гостију. До краја су домаћи сигурном игром привели меч крају и заслужено освојили бодове.

И. Вуковић

Панонија - Његош 1:0, Сента - Виноградар 3:3, Обилић - Јадран 3:0, Суботица - Бајша 0:6, Пролетер (РС) - Искра 1:2, Пролетер (Њ) - Хоргош 2:0, Врбас - Напредак 2:1, Сутјеска - Раднички 2:0.

1. Искра                     16     13     1      2      54:19        40

2. Бајша                      16     11     2      3      50:18        35

3. Обилић                   16     11     2      3      39:26        35

4. Врбас                      16     9      4      3      27:11        31

5. Јадран                     16     8      3      5      39:30        27

6. Виноградар             16     8      3      5      33:24        27

7. Сента                      16     7      4      5      34:24        25

8. Пролетер (Њ)         16     6      3      7      25:24        21