Суботичка лига: Драма у финишу

​​​​​​​Сутјеска  - Пролетер (Њ) 2:2 (0:0)
fudbalska lopta

БАЧКО  ДОБРО ПОЉЕ: Игралиште „ Крај Сушаре“, гледалаца 200. Судија: Мрђеновић (Врбас). Стрелци: Осмајић у 83. и Пековић у 87 за Сутјеску а  Демоњић у 63 и 84. минуту за Пролетер. Жути картони: Лукић и  Давидовић (Пролетер).

СУТЈЕСКА: Гашовић  7,  Мрђеновић  7, З. Бајић 7,  Дринчић 7, Јакић 7, Родић 7, Андесилић 7, Беркловић 7 (Костић), Глумац 7, (Осмајић 8), Пековић 8, М. Бајић 7 (Пејић)

ПРОЛЕТЕР: Матковић 8, Лукић 6 , Загорац 6 , Буквић 6, Тошић 6  Стојиловић 6, Грбић 7, Цурновић 6 (Бакић), Малић 7 (Нандор), Давидовић 7,  Демоњић 9.

Судар две одличне екипе донео је мноштво шанси, узбуђења ,борбе и неизвесност до последњег судијиног звиждука. Гости из Његошева су боље отворили утакмицу и преко брзоногог Грбића запретили у неколико наврата. У наставку меча Мрђеновић успева да неутралише Грбића и домаћи су преузели иницијативу.

Шансе су се ређалеу али неискусна нападачка линија домаћих није успевала да нађе пут до мреже одличног Матковића. Штопер Родић погодио је стативу после једног корнера и на одмор се отишло погодака.

У наставку трилер креће од 63. минута када Демоњић доводи госте у вођсто из слободног ударца. Упркос доминацији домаћи нису успели да погоде мрежу Матковића. Прилике су имали Осмајић, М. Бајић, Андесилић и на крају Пејић, који није искористио ни најстрожу казну.

Ипак, искусни Осмајић је успео да изједначи резултат. Међутим Демоњић само минут касније из слободног удаарца госте поново доводи у вођство. То није обесхрабрило домаће који до краја кидишу на гол гостију и успевају преко Пековића да поново изједначе , прелепим поготком из слободног ударца.

И. Вуковић

Искра (К) - Пролетер (РС) 1:2 (1:2)

КУЦУРА: Игралиште  Искре, гледалаца:200, судија: Б. Вукановић (Суботица), стрелци: Малацко у 45. за Искру, а Попржен у 3. и 6. минуту за Пролетер, жути картони: Малацко (Искра), а Јандрић (Пролетер), црвени картон: Јандрић (Пролетер) у 71. минуту.

ИСКРА (К): Калинић, Л. Вајагић, Пљешевац, Петровић (Јурчук), Сталевић, Делић (Ери), Д. Вајагић, Малацко, Ђукић, Дамјан Губаш, Сердар.

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Готовац, Баланго, Савић, Балевић, Бајчић, Зорић (Нешковић), Гаyић (Величковић), Попржен (Анђеловић), Мачиженски, Јандрић.

Експресни голови атакера Равноселаца Марка Попржена, у најранијој фази општинског дербија, осигурали су гостима недостижну предност. Фудбалери куцуранске Искре, једино, успели су да постигну почасни погодак и да ублаже сасвим заслужени пораз.

Ђ. Штрбац

Раднички (Б) - Обилић (З) 0:2 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 50, судија: Ждрња (Нови Жедник), стрелци: Половина у 77. и Малчетић у 88. минуту.

РАДНИЧКИ: Тонковић 6, Станар 6, Кекезовић 6,5, Јањић 6,5, Маринковић 6 (Тодорић 6), Лазић 6, Ђукић 6, Лазаревић 6, Рајић 6, Војнић 6, Маревић 6,5.

ОБИЛИЋ: Вучетић 7, Кнежевић 7, Топали 6,5 (Ћирић), Дабић 6,5, Стојановић 7, Кобиларов 6,5, Миловац 7 (Половина 7,5), Тошић 6,5, (Хевер), Марчетић 8, Живојинов 7, Колајyија 6,5.

Фудбалери Радничког забележили су нови пораз. Први део утакмице завршен је без погодака. У другом гости су били бољи и  Половине и Марчетића стигли до бодова.  Домаћи су покушавали да погоде мрежу солидног Вучетића,  имали су и неколико прилика, али нису билои прецизни.

С. Ст.

Препород - Сента 4:3, Раднички - Обилић (З) 0:2, Слога - Србобран 1:4, Панонија - Ђурђин 3:1, Искра - Пролетер (РС) 1:2, Напредак - Његош 5:1, Јадран - Обилић (НК) 0:1, Сутјеска - Пролетер (Њ) 2:2.

 1. Србобран         5      3      2      0      18:8  11

 2. Обилић (НК)    5      3      0      2      9:6    9

 3. Напредак          5      3      0      2      11:9  9

 4. Панонија            5      3      0      2      8:8    9

 5. Пролетер (РС)   5      3      0      2      9:10  9

 6. Препород           5      2      2      1      12:11        8

 7. Сутјеска              5      2      2      1      8:8    8

 8. Сента                  5      2      1      2      14:8  7