Суботичка лига: Трећи пехар у ризници

​​​​​​​Војводина – Сутјеска 5:3 (1:0)
gradiste

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 200. Судија: Врана (Суботица). Стрелци: Н. Кудрић у 45. и 87, В. Михајловић у 47, Јушковић у 79. Новаковић у 92. за Војводину, а З. Бајић у 53, Пековић у 72. и Вуковић у 89. минуту за Сутјеску. Жути картони: Пеленгић (Војводина), Лопушина (Сутјеска).

ВОЈВОДИНА: Милованов 6,5, Вејин 6,5 (од 65. Ердељан -), Д. Кудрић 6,5, Поповић 6,5, Билбија 7,5, Јанковић 7, Јушковић 7, Радуловић 7, Пеленгић 6,5 (од 80. Новаковић -), Н. Кудрић 8, В. Михајловић 7 (од 62. М. Михајловић -)

СУТЈЕСКА: И. Бајић 6,5, З. Бајић 6,5, М.Бајић 6 (од 77. Делић -), Дринчић 6, Никитовић 6 (од 58. Пејић 6), Јакић 6, Лопушина 6,5, Беркловић 6, Врекић 6 (од 79. Жугић -), Пековић 6,5, Вуковић 7.

Градиштанци су последњу утакмицу у сезони пред својим навијачима почели свечарски. После два пехара у куп такмичењу, председник ПФС Суботица Ненад Николић уручио је капитену Војводине Бојану Билбији и пехар за освојено прво место у Суботичкој лиги, а гости из Бачког Доброг Поља цвеће.

Утакмица је имала ревијални карактер. Гости су имали нешто више од игре, али кад су сви очекивали да ће на одмор отићи најнепопуларнијим резултатом, први „снајпериста“ Суботичке лиге Ненад Кудрић је шутирао и уз помоћ Никитовића лопта је завршила у мрежи гостију.

У наставку права ревија голова, а најлепши моменат утакмице одиграо се у 87. минуту. Радуловић је изврсно проиграо у празан простор Ненада Кудрића, који је у трку обишао истрчалог голмана и онда петом у стилу бразилских мајстора послао лопту у мрежу, чиме је стигао до голгетерске „коте 30“.

В. Јанков

Његош - Искра 3:4 (2:3)

ЛОВЋЕНАЦ: Игралиште Његоша, гледалаца:300, судија: А.Торњански (Нови Кнежевац), стрелци: Мрваљевић у 2. и Мајор у 7. и Миљеновић у 51. за Његош, а Гаговић у 14., 42. и 54. и Никић(аутогол) у 44. минуту за Искру, жути картони:Бојовић, Маравић, Миљеновић (Његош).

ЊЕГОШ: Радоман,Никић, Маравић, Павичевић (Мендлер), Мајор, Кустудић, Косовић, Бојовић(Винце), Миљеновић, Пејовић, Мрваљевић.

ИСКРА (К): Калинић, Дурутовић (Губаш), Сталевић,Јурчук (Маљик), Ђаковић, Родић, Пљешевац, Малацко, Иван, Гаговић, Шанта (Вајагић).        Ђ. Шт.

Ђурђин - Раднички 1:3 (1:1)

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца  300, судија: Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Панић у 19. за Ђурђин, а Д. Бабић у 18. Јањић у 70. и 82. минуту за Раднички. Жути картони: Пејић (Ђурђин), а Лазић, Т. Иванишевић (Раднички).

ЂУРЂИН: Јокић 6,5, Видаковић 6,5 (Стојановић 6,5), Пејић 6,5 (Т. Стантић 7), Билбија 7, Шомођи 7, Јекнић 7, Матковић 7, Панић 7, Михајловић 7, Н. Стантић 7, Мајлат 6,5 (Савановић).

РАДНИЧКИ: С. Иванишевић 7, Т. Иванишевић 6,5, Лебовић 6,5, Кекезовић 7 (Мл. Маринковић 6,5), М. Маринковић 6,5, Лазић 6,5, Лукић 7, Д. Бабић 7, С. Бабић 7, Матић 6,5 (Маровић), Јањић 8.

С. Ст.

Пролетер - Јадран 4:2 (1:2)

ЊЕГОШЕВО: Стадион Пролетера, гледалаца 150, судија: Трбојевић (Суботица). Стрелци: Демоњић у 36. 56. (из пенала) Давидовић у 50. и Г. Грбић у 60. за Пролетер, а Г. Олах у 34. и 45. минуту за Јадран.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 7, Бакић 7, Да. Цурновић 7 (Буквић 7), Тошић 7,5, Ђекановић 7 (Боројевић 7), Стоиловић 7,5, Г. Грбић 7,5, Дан. Цурновић 7, Демоњић 7,5, Давидовић 7,5, Л. Грбић 7 (Петковић 7).

ЈАДРАН: Страхиња 6, Мирановић 6 (С. Олах 7), Брезовац 7,5, Чеке 7, Стојановић 7, Малецки 7, Јовановић 6,5, Г. Олах 8, Ивић 6,5 (Балаћ 6,5), Борошњак 6,5, Матијашевић 7 (Мудрински 7,5).

С. Ст.

Пролетер (Њ) - Јадран 4:2, Слога - Сента 2:3, Војводина - Сутјеска 5:3, Панонија - Напредак 3:2, Његош - Искра 3:4, Ђурђин - Раднички 1:3, Виноградар - Пролетер (РС) 3:2, Препород - Обилић 2:6

1. Војводина      29     23     4      2      115:24       73

2. Искра              29     21     4      4      64:35        67

3. Прол. (РС)      29     19     3      7      75:42        60

4. Раднички        29     16     4      9      61:37        52

5. Његош            29     14     4      11     64:43        46

6. Јадран            29     12     6      11     59:58        42

7. Виноградар    29     11     6      12     56:50        39

8. Прол. (Њ)       29     10     6      13     58:67        36