СУБОТИЧКА ЛИГА Војводина – Пролетер 6:0 (2:0)

Све време домаћин је био доминантан у игри, а голови су се ређали као на фудбалској траци. Могло их је бити још, али нико није замерио што се понека шанса пропустила.
Golgeter Nenad Kudrić biostrelac 100. gola Voše u sezoni Foto: Dnevnik.rs

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 200. Судија: Вукановић (Суботица). Стрелци: Н. Кудрић у 2. и 76, Бубања у 30. и 85, Пеленгић у 59. и Марјанов у 84. (из пенала). Жути картон: Пеленгић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Милованов, Бечановић (од 70. Марјанов), Д. Кудрић (од 64. Вејин), Вендер, Билбија, Јушковић, Радуловић, Пеленгић (од 78. Јанковић), Бубања, Н. Кудрић, Икрашев.

ПРОЛЕТЕР: Матковић, Бакић, Л. Грбић, Тошић, Курин, Буквић, Г. Грбић, Стоиловић, Малић, Дондур, Цурновић. Први гол на утакмици привукао је посебну пажњу свих, јер је био 100. у актуелној сезони. Тако су Градиштанци најефикаснији у српском фудбалу, пошто су једини „разменили стотку“. Шампион Црвена звезда је са 97 голова била најближа магичном троцифреном броју, али је једино Воши то успело. Да правда буде потпуно испуњена, 100. гол постигао је први стрелац Суботичке лиге Ненад Кудрић, који је сада на коти „28“, а Александар Марјанов је други „снајпериста“ клуба и лиге са 21 постигнутим голом, што је, готово, половина голгетерског биланса Градиштанаца.

В. Јанков

Препрод - Раднички 2:1 (1:1)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 150, судија: Јолић (Чока), стрелци: П. Грбић у 28. Н. Грбић у 68. за Препород, Станар у 25. минуту за Раднички.

ПРЕПОРОД: Јанпун 7, Цекић 7, Кокић 7, П. Грбић 7, Г. Грбић 7, Фекете 7, Петричевић 7, Грабеж 7, Говедар 6 (Дакић 6), Шиповац 8, Пољаковић 7.

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Пешут 6, Т. Иванишевић 6, Тодорић 6, Маринковић 7, Матић 6, Бабић 6, Лебовић 7, Станар 7, Јанић 6 (Јовановић 6), Маревић 6.

Гости су повели у 25. минуту преко Станара из брзе акције, али Препород је брзо изједначи преко П. Грбића. У другом делу у 68. минуту  домаћи су преко Н. Грбића постигли нои погодак.

С. Ст.

Јадран - Слога 4:1, Војводина - Пролетер (Њ) 6:0, Сента - Панонија 5:2, Његош - Сутјеска 1:0. Ђурђин - Напредак 0:1, Виноградар - Искра 1:2, Препород - Раднички 2:1, Обилић - Пролетер (РС) 4.2.