Суботичка лига: Дуел имењака домаћину

Обилић (НК) - Обилић (З) 1:0 (1:0)
obilici

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 50. Судија: С. Бедић (Ђурђин). Стрелац: Спахић у 5.минуту. Жути катрони: Стојков, С. Вуковић, Т. Дабевски, Р. Дабевски (Обилић, Н. Кнежевац), Тошић, М. Живојнов и Вучетић (Обилић, Змајево). Црвени картон Барјактаровић у 86.минуту.

ОБИЛИЋ (НК): Чанади 7, Р. Дабевски 7, Бореновић 8, Барјактаровић 7, Спахић 8 (Гаврић -), Ђукић 7 (Т. Дабевски 7), С. Вуковић 7 (Сарапа 7), Ћук 8, Стојков 7, Терзин 7, Мијић 7.

ОБИЛИЋ (З): Вучетић 7, Кнежевић 6 (Хевер 7), Миловац 6 (Вучинић 7), Дабић 7, В. Живојнов 7, М. Живојнов 8, Тошић 7, Кобиларов 7, Половина 7, Калајџија 7, Топали 8.

У окршају два истоимена тима из Новог Кнежевца и Змајева, који су се први пут надигравали, успешнији су били домаћи „витезови“. Гол одлуке пао је већ у 5. минуту, када се у брзој акцији Зоран Спахић убацио у празан простор и сам избио пред противнички гол, а снажан шут са 16 метара голман Змајевчана Јован Вучетић није успео да одрбани него је лопту одбио у мрежу.

Измене два играча на почетку другог полувремена екипи гостију дале су више полета. У 62.минуту пројектил на гол домаћна упутио је Мирослав Живојнов, али је голман Новокнежевчана Данијел Чанади одбранио. Змајевчани су се трудили да изједначе, али нису успели, а у настојањима да сачува вођство Стефан Барјактаровић је у 86.минуту најпре промашио лопту које се докопао Данијел Хевер, и када се сам у пуном налету упутио према голу, Барјактаровић га је  зауставио повлачењем и зарадио црвени катрон.

М. Митровић

Сутјеска - Раднички (Б) 4:1 (1:0)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“ , гледалаца 100, судија: Хрњак (Бачка  Топола). Стрелци: Дринчић у 43. и 77. З. Бајић у 69. и  Осмајић у 74. за Сутјеску, а Кекезовић  у 87. минуту за Раднички. Жути картони: З. Бајић (Сутјескуа), а Јањић и Маровић (Раднички).

СУТЈЕСКА: Гашовић 7, Андесилић  8 (М. Бајић 7)  З. Бајић 7, (Вејновић)  Дринчић  9, Костић 8, Јакић 7, Лопушина 8, Беркловић  8, Осмајић 8, Пековић 7, Пејић 7 (Врекић  8).

РАДНИЧКИ:  Ракић 6, Маринковић  6, Рајић 6, Кекезовић  7, Лазаревић 6, Тодорић 6, Бабић 6, Цеклић 6, Јањић 6 , Маровић  6, (Јовановић -)  Матић  6.

Коначно су домаћи прекинули низ катастрофалних резултата на домаћем терену и обрадовали домаћу публику сигурном победом.  Предвођени  искусним Драганом  Дринчићем који је био двоструки стрелац  успели су да убедљиво савладају госте из Бајмока.

У првом делу су гости одолевали до 43. минута, када  се Дринчић најбоље снашао на петерцу домаћих после корнера. У 69. минуту Зоран  Бајић је прецизним шутем погодио леви доњи угао гола гостију. Након  прелепе акције Пековића и Андесилића по десној страни, искусни Осмајић је повећао предност домаћина.

А недуго затим све дилеме око питања победника решио је најбољи појединац меча Дринчић савладавши голмана гостију прцизним шутем са неких петнестак метара

Почасни погодак за госте а можда и најлепши гол на утакмици постигао је искусни Кекезовић, шутем из слободног ударца у последњим  тренуцима меча.

И. Вуковић

Његош - Србобран 2:0 (0:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, гледалаца 150, судија: Врана (Палић), стрелци: Косовић у 50. Милић у 80. минуту.

ЊЕГОШ: Маровић 7, Милић 7, Вујошевић 7, Поповић 7, Савовић 8, Мајор 7 (Милуновић 7), Косовић 8, Кочиш 7, Бојовић 7 (Радовановић 7), Мрваљевић 8 (Кустурић 7), Манојловић 7.

СРБОБРАН: Бобин 6, Берић 7, Кени 6, Арђелин 7, Видаковић 7, Хаџинац 7, Пејовић 7, Радујковић 7 (Милосављвић ), Круљић 6, Тешановић 7, Петровић 7.

Предвођени тренером Момом Раичевићем фудбалери Његоша су савладали екипу Србобрана са 2:0 и тако задржали челну позицију. До победе Његош је дошао у другом полувремену када су били много бољи ривал.  Повели су поготком Николе Косовића, а у самом финишу утакмице у листу стрелаца се уписао и Ђорђије Милић на асистенцију Косовића.

С. Ст.

Пролетер (Њ) - Сента 2:1 (1:0)

ЊЕГОШЕВО: Стадион Пролетера, гледалаца 100, судија: Бећановић (Бечеј), стрелац: Грбић у 7. и 76. за Пролетер, Матковић 80. минуту (аутогол)

ПРОЛЕТЕР: Матковић 7, Медаковић 7, Буквић 7, Стојиловић 8, Грбић 8 (Цурновић), Рајачић 8, Давидовић 8, Демоњић 8, Курин 8, Јерковић 7 (Киш 7), Дандур 8.

СЕНТА: Томашев 7, Алсади 7, Павлов 7, Бајтаји 6, Ђери 6, Ђуза 7, Дражић 6 (Бинић 7), Вулетић 7, Матић 7, Ловре 7, Ђере 7.

С. Ст.

Искра - Препород 3:1, Напредак - Панонија 2:2, Јадран - Слога 7:0, Сутјеска - Раднички 4:1, Пролетер (Њ) - Сента 2:1, Обилић (НК) - Обилић (З) 1:0, Његош - Србобран 2:0, Ђурђин - Пролетер (РС) 7:0.

1. Његош           13     10     0      3      43:16        30

2. Сента             13     8      2      3      33:17        26

3. Панонија        13     7      3      3      26:19        24

4. Србобран       13     7      2      4      38:28        23

5. Обилић (З)     13     7      2      4      22:18        23

6. Обилић (НК)   13     7      1      5      21:21        22

7. Ђурђин           13     5      3      5      24:21        18

8. Напредак       13     5      2      6      26:24        17