Суботичка лига: Градиштанци преузели врх

​​​​​​​Војводина – Искра 3:0 (0:0)
kucura

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица џоја“, гледалаца: 400. Судија: Берењи (Суботица). Стрелци: Пеленгић у 82.  Бубања у 87. и Икрашев у 90. минуту. Жути картони: Радуловић и Јушковић (Војводина), а Мајик и Јурчук (Искра).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Вендер 7 (Д. Кудрић -), Билбија 7,5, Поповић 7, Бечановић 7, Радуловић 7 (Пеленгић 7,5), Јушковић 7, Бубања 8, Икрашев 7,5, Н. Кудрић 7, Марјанов 6 (Јанковић).

ИСКРА: Калинић 7, Дрљача 6, Јурчук 6, Сталевић 6, Ђаковић 6, Родић 6, Иван - (Мајик 6,5), Малацко 6, Шанта 6, Губаш 6, Сердар 7.

Не може се рећи да су Градиштанци блистали у дебију, али су у сваком сегменту били бољи од Куцурана и заслужено славили. Истина, поиграли су се домаћи са нервима својих навијача, јер су првих седам изгледних прилика прокоцкали. Марјанов је у 22. и 27. минуту био „један на један“ с голманом, Бубања је у 25, Икрашев у 30. и 68, Пеленгић у 48. и 65. су били у више него изгледним приликама. И умало да буду кажњени у 54. минуту, кад је Сердар уздрмао пречку, а Шанта одбијену лопту главом погодио голмана.

И кад су многи помислили да неће видети голу дербију, у последњих осам минута мрежа се три пута затресла. Бубања је у 82. минуту убацио лопту пред гол гостију, голман је кратко одбио, а Пеленгић овога пута био прибран и главом је проследио у мрежу. То је у великој мери утицало на концентрацију гостију и домаћи су искористили две њихове несмотрености. Прво је Бубања у 87. минуту био прецизан, а онда се Икрашев у 90. минуту ушетао с лоптом у мрежу.

В. Јанков

Панонија - Раднички (Б) 0:0

ПАНОНИЈА: Стадион Паноније, гледалаца 100, судија: Цветковић (Врбас). Жути картони: Папрић, Барна (Панонија), Шопер, Лазић, Иванишевић (Раднички).

ПАНОНИЈА: Живко 7, Виславски 6, Папрић 6, Кандрић 7, Цветићанин 6, Барна 6, Рахић 6, Тутић 7, Вида 7, Бањеглав 6 (Беговић 6), Ђурица 7.

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Пешић 6, Лебовић 7, Маринковић 7, Јањић 6, Лукић 6, Шопер 7, Бабић 7, Кекезовић 7, Рајић 6 (Матић 6), Лазић 6.

Реалан резултат по приказаној игри. За нијансу су били бољи Бајмочани. Утакмица се могла решити три минута пре краја меча Дејан Кекезовић је имао идеалну шансу за три бода али је шутирао поред стативе.

С. Ст.

Пролетер - Сутјеска 7:2 (2:1)

ЊЕГОШЕВО: Игралиште Пролетера, гледалаца 100, судија: Ћерановић (Ловћенац), стрелци: Малић у 3. 68. Бакић у 65. Демоњић у 49. 82. и 86. Грбић у 76. за Пролетер, Бајић у 5. Пековић у 65. минуту (из пенала) за Сутјеску.  Жути картон: Демоњић, Матковић (Пролетер). Николић, Голубовић (Сутјеска). Црвени картон: Глумац (Сутјеска).

ПРОЛЕТЕР: С. Матковић 7, Бакић 8, Петковић 7, Тошић 7 (Грбић 7), Пановић 7, Стојиловић 8, Б. Матковић 7, Демоњић 9, Мали 8 (Цурновић 7), Давидовић 8, Милић 7 (Додур 7).

СУТЈЕСКА: Бајић 6, Игњатовић 6, З. Бајић 6, Андрћ 6, Тадић 6, Бјелић 6, Лопушина 6 (Бербановић 6), Николић 6 (Велиновић 6), Глумац 6, Пековић 7, М. Бајић 6.

Домаћин је стартовали победом. Нови тренер Далибор Цетина већ на првој утакмици показао је умешност.

Голови су постигнути после лепих акција, где су предњачили Демоњић и Малић. У првом делу гости из Бачког Доброг Поља су се успешно носили са игралчима Пролетера, али у наставку до изражаја је дошла боље припремљена екипа домаћег тима.

С. Ст.

Сента - Јадран 2:1, Пролетер (Њ) - Сутјеска 7:2, Слога - Напредак 2:4, Војводина - Искра 3:0, Панонија - Раднички 0:0, Његош - Пролетер (РС) 2:0, Ђурђин - Обилић 2:1, Препород - Виноградар 2:0.

1. Војводина       16     12     3      1      56:11        39

2. Искра              16     12     1      3      34:22        37

3. Прол. (РС)      16     11     2      3      35:21        35

4. Раднички         16     9      3      4      31:15        30

5. Његош             16     8      4      4      34:21        28

6. Виноградар     16     7      3      6      33:30        24

7. Јадран             16     6      5      5      29:25        23

8. Слога               16     7      2      7      29:32        23