Суботичка лига: Комшијски дерби Змајевчанима

Обилић - Искра 2:0 (1:0)
fudbal

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, судија Мрђеновић Предраг (Врбас). Стрелци: Попин 18. Дивјак 56. минуту. Жути картони : Дивјак. Родић, М. Кобиларов, Живојнов, Ђорђић (Обилић), Ђаковић, Сталевић, Дрљача (Искра).

ОБИЛИЋ: Станковић, Хевер (Ћирић), Родић, Н. Кобиларов, М. Кобиларов (Половина), Дивјак, Штефек, Сивчевић, Попин, Живојнов, Марковић (Ђорђић).

ИСКРА: Скубан, Вајагић, Баровић, Ђаковић, Човс (Колошњаи), Губаш, Дакић, Лукић, Дрљача (Колесар), Сталевић (Михњак), Бокан.

Уз одлично суђење младог судије Предрага Мрђеновића, борбене, пре свега квалитетне игре обеју екипа, општински дерби је у потпуности оправдао очекивања. Змајевчани су имали више иницијативе, добру организацију, у средњем реду и велики број шанси.

У 18. минуту искусни Попин оштрим шутем са шеснаест метара сместио лопту иза леђа  седамнаестогодишњег Скубана који је  дебитовао на голу Куцурана. И у другом полувремену Обилић је био бољи  и у 56. минуту Дивјак у евро стилу са двадесетак метара поставио коначан резултат.  Млади голман Искре Скубан је у више наврата одлично интервенисао.

Л. Киш

Раднички (Б) - Напредак 3:2 (1:1)

БАЈМОК: Спортски центар, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Станар у 28. Рајић у 56. и 76. за Раднички, Миладинов у 24. и Станојевић у 85. минуту за Напредак.

РАДНИЧКИ: Верић 7, Корпонајић 7, Бујовљић 7, Пајић 7, Митић 7, Тодоровић 6,5 (Рајевић 8), Кекезовић 7, Станар 7 (Јовановић 6), Ивошевић 7, Хорват 7, Маревић 7.

НАПРЕДАК: Савков 7, Икрашев 7, Алексијевић 6, Свилар 6 (Хусановић 6), Михајловић 7, Миљевић 7, Јовановић 7, Миладинов 7 (Станимировић 6), Станојевић 7, Ћирић 7, Бурзаџић 7.

Добра и борбена утакмица свих 90. минута.  Играло се чврсто а гости су повели у 24. минуту грешком домаће одбране када је Миладинов постигао гол. Неколико минута касније Немања Станар је изједначио. У наставку Рајић је са два поготка решио све дилеме.

С. Стојиљковић

Пролетер (РС) - АФК 2:5 (0:2)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера. Судија Бедић (Бачка Топола)). Стрелци: Филиповић у 63. и 70. (оба из пенала) за Пролетер, а Лајко у 37. и 40. Моровић у 74 (из пенала), Нађ у 77. и Јањуш у 82. минуту за АФК, Жути картон: Латак (АФК).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Секулић, Митровић (Огризовић), Величковић, Пјешивац (Ђанковић), Гаџић, Нешковић, Збућновић (А.Јовановић), Филиповић, Осмајић (Г. Јовановић)

АФК: М. Ђукић, Бикицки (Кубурић), Лајко, Љ. Ђукић, Моровић (Петер), Будаи, Киш, Пинтер, Јањуш, Латак, Баштованов (Нађ.

Гости су играли боље, организованије нарочито на средини терена одакле су и почињали опасне нападе. Центарфор домаћих Филиповић је у петом минуту соло акцијом дошао на ивицу петерца гостију шутирао, али је Ђукић осујетио његове намере. Затим су се ређале шансе гостију, у 37. минуту Лајко одлично прима лопту на шеснаестерцу Пролетера и поред  Мирковића је погодио мрежу. НИ у наставку није било дилеме, гости су лако дошли до бодова.

Л. Киш

Раднички - Напредак 3:2, Препород - Еђшег 8:0, Торњош - Пролетер (Њ) 0:1, Обилић - Искра 2:0, Будућност - Слога 1:0, Пролетер (РС) - АФК 2:5, Јадран - Сутјеска 8:0, Ђурђин - Сента 0:2.

1. Сента    21     16     3      2      59:18        51

2. Препород       21     15     4      2      52:9  49

3. Пролетер (РС)        21     12     4      5      55:33        40

4. Слога    21     12     2      7      57:34        38

5. Напредак       21     11     5      5      35:16        38

6. Јадран   21     10     5      6      51:28        35

7. АФК       21     8      6      7      43:35        30

8. Пролетер (Њ) 21     8      6      7      37:39        30