Суботичка лига: Комшијски дерби Змајевчанима

Играло се обострано отворено, без икаквих калкулација у општинском дербију у којем су Куцурани само у првих двадесетак минута имали благу иницијативу, после чега су Змајевчани лагано преузимали доминацију и добром игром,нарочито на средини терена и у нападу, стварали лепе прилике.
Л. Киш/ Моменат са утакмице у Куцури

Искра - Обилић 0:2 (0:1)

КУЦУРА: Игралиште Искре, судија Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Буквић у 39. и Марчетић  у 67. минуиту.  Жути картони: Комазец (Искра),  Живојнов, Марчетић (Обилић),

ИСКРА: Вучинић, Куђерски (Колошњаји), Баровић (Петровић), Сталевић, Губаш (Човс), Живановић, Комазец (Суботић), Иван, Јанковић, Бокан, Дакић (Јурчук).

ОБИЛИЋ: Дангубић, Родић, Кнежевић, Копривица, Буквић, Марковић (Збућновић), Узелац (Радојчић), Марчетић, Живојнов, Калајyија, Топали.

У 39. минуту после корнера Живојнова и одбојене лопте Буквић је главом сместио лопту иза Вуковићевих леђа. У другом полувремену Обилић појачава темпо. Домаћи су играли нешто повученије, алис у зато имали неколико лепих прилика. међутим одлични  голман Дангубић је ефектним одбранама спречио погодак.

Добру игру Обилића у 67. минуту  другим голом крунисао је искусни Марчетић који је набачену лопту Живојнова из корнера такорећи рутински сместио у мрежу.

Л. Киш

Слога - Будућност  6:0 (1:0)

ОСТОЈИЋЕВО: Игралиште  Слоге. Судија: Судија: С. Вукас (Суботица). Стрелци: Савић у 39, Цвијан у 50. и 56, Баук у 65. (из једанаестерца), 85. и 88. минуту. Жути картони: Мартиновић (Слога), Нађ (Будућност).

СЛОГА: Стијовић 7, Ушумовић 7 (Завишић 7), Барјактаровић 7,5, Банов 7, Поповић 7, Баук 8, Мичевић 7 (Цвијан 7,5), Савић 7 (Ган 7), Мартиновић 7, Живановић 7, Сарапа 7.

БУДУЋНОСТ: Лалић 6, Д. Павловић 5, С. Павловић 6, Обрадовић 6, Јокић 5, Ђ. Цимбаљевић 5, Р. Цимбаљевић 6, Мајсторовић 5 (Ћоровић 5), Шошкић 5 (Пап 5), Нађ 6, Самарyић 5 (Пешић 6).

Домаћини из Остојићева су били надмоћнији током целе утакмице, али у првом делу само је једном капитулирала одбрана гостију из Савиног Села. Почетком другог дела са два ефектна поготка истакао се Лука Цвијан, а још из једне прилике погодио стативу. Потом јје на сцену ступио први стрелац Слоге Небојша Баук, најпре из пенала у 65.минуту, а у самом финишу још два пута је затресао мрежу Стефана Лалића. Победу Остојићевчана је могла бити још убедљивија, али у три наврата гости су имали среће јер је лопта погађала стативу.

М. Митровић

Резултати:

Напредак - Раднички 2:0, Еђшег - Препород0:3, Пролетер (Њ) - Торњош 0:0, Искра - Обилић 0:2, Слога - Будућност 6:0, АФК - Пролетер (РС) 2:3, Сутјеска - Јадран 2:0, Сента - Ђурђин 3:1.