Суботичка лига: Равноселци преокретом до бодова

​​​​​​​Пролетер (РС)  -  Слога 4:2 (1:2)
ravno

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, судија Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Филиповић у 7. и  67. Јандрић у 57. и Маћиженски у 71. (из пенала) за  Пролетер, а Баук у 18 и 22. (из пенала) за Слогу.

ПРОЛЕТЕР (РС):  Мирковић, Јандрић (Јовановић), Гаџић, Дабић, Пјешивац, Сивчевић, Филиповић, Маћиженски, Нешковић, Величковић (Бајчић), Грујић (Ђанковић).

СЛОГА: Стијовић, Ушомовић (Мичевић), Барјактаровић (Живановић), Банов, Поповић, Баук, Савић, Мартиновић, Сарапа, Острогонац, Танацков (Завишић).

Равноселци као да не могу без шок утакмица на свом терену, и у сусрету са Слогом из Остојићева приредили су драму. Прво су повели већ у седмом минуту а затим препустили иницијативу гостима који су до краја првог полувремена играли организованије и квалитетније, што су са два лепа гола и резултатски потврдили.

У другом полувремену Равноселци су крнули  силовито и брзо су изједначили резултат. Гости једноставно нису знали шта их је снашло, играли су брзоплето, што су Равноселци максимално користили. У једној акцији домаћих, пред голом гостију оборен је Гаџић, судија Ждрња је показао на пенал којег је мајсторски реализовао искусни Маћиженски.         Л. Киш

РадничкиСента 1:2 (1:0)

БАЈМОК: Спортски центар, судија: Врана (Суботица), стрелци: Ђурић у 32. за Раднички, Кораћ у 60. (из пенала) и 85. минуту за Сенту. Жути картони: Шопер, Корпонајић, Станар, Митић (Раднички), Ловре, Живковић, Дражић, Мандић (Сента).

РАДНИЧКИ: Ракић 7, Корпонајић 7 (Милошевић 6), Шарчевић 7, Јањић 7, Митић 7, Лебовић 7, Војнић 7, Станар 7 (Шајић 6), Маравић 7, Ђурић 7 (Рајић 6), Шопер 7.

СЕНТА: Томашев 7, Динић 6, Павлов 6, Бајтаји 7, Жмукић 7, Мандић 7, Кораћ 8, Живковић 7, Дражић 7, Дурмиши 6 (Ђери), Ловре 7.

Раднички је одиграо одличну утакмицу против лидера Сенте, али су на крају ипак изгубили. Бајмочани су повели у 32. минуту преко Ђурића, а потом су имали и три прилике преко Маравића, Јањића и Ђурића, али су били непрецизни.

Гости су дошли до поготка у 60. минуту из пенала, који је био споран, додуше лопта је ударила у руку неког од играча Радничког. Пет минута пре краја утакмице Караћ је решио питање победника.

С. Стојиљковић

Обилић - Пролетер (Њ) 2:2  (0:0)

ЗМАЈЕВО: Игралиште у спортском центру, судија Земко (Бачка Топола). Стрелци: Марчетић у 75. и  80. за Обилић, а Грбић у 59. и Бањеглав у 77. минуту за Пролетер Жути картони: Родић, Живојнов (Обилић),

ОБИЛИЋ: Дангубић, Кнежевић, Родић, Павићевић, Узелац, Марчетић, Кобиларов (Копривица), Хевер (Марковић), Живојнов, Калајџија, Топали.

ПРОЛЕТЕР (Њ): Матковић, Цурновић, Педић, Стојилковић, Грбић, Бањеглав, Хорват, Јерковић, Вуњак, Врањеш, Демоњић.

Имао је Обилић имао благу иницијативу, али на одмор се отишло без голова. Почетак другог полувремена припао је гостима који су играли за нијансу квалитетније од Змајевчана. Добру игру крунисали су у 59. минуту лепим голом Грбића и то је био аларм за домаћине који су кренули офанзивније. У 75. минуту Марчетић је изједначио резултат. Два минута касније Бањеглав вешто искористио несмотреност одбране домаћих и поново довео свој тим у вођство.

Радовали су се гости  само три минута. јер је искусни Марчетић у 80. минуту поново изједначио резултат.

Л. Киш

Раднички (Б) - Сента 1:2, Ђурђин - Сутјеска 8:0, Јадран - АФК 1:1, Пролетер (РС) - Слога 4:2, Будућност - Искра 1:3, Обилић - Пролетер (Њ) 2:2, Торњош - Еђшег 2:1, Препород - Напредак 0:0.

1. Сента    5      5      0      0      22:4  15

2. Јадран   5      4      1      0      15:4  13

3. Препород       5      4      1      0      11:1  13

4. Пролетер (РС)        5      4      1      0      15:6  13

5. Напредак       5      3      1      1      8:3    10

6. Раднички (Б)  5      3      0      2      7:8    9

7. АФК       5      2      1      2      11:10        7

8. Еђшег    5      2      1      2      6:8    7