СУБОТИЧКА ЛИГА: Комшијски дерби Змајевчанима

Обилић (З) – Сутјеска 2:0 (1:0)
с

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Керекеш (Суботица). Стрелац: Копривица у 18. и 59. минуту.

ОБИЛИЋ: Калинић (Вуковић), Кнежевић, Павићевић, Родић, Кобиларов (Попин), Кецман, Копривица, Живојнов, Штефек (Пешко), Пековић, Ивошев.

СУТЈЕСКА: Јовичић, Цицмил, Бајић, Дринчић, Томчић (Кљештан), Родић (Хрњачки), Голубовић, Зековић (Лопушина), М. Кнежевић (В. Кнежевић), Огњеновић (Пејић), Димић.

Динамичношћу, по којом атрактивношћу и великим бројем шанси, комшијски дерби је у потпуности оправдао очекивања. Играло се обострано отворено, борбено лопта се брзо преносила са једне на другу страну што је резултирало великим бројем шанси са једне и друге стране.

У 18. минуту Копривица доводи Змајевчане у вођство, гости се нису предали, заиграли су убојитије али је бедем Обилића био непробојан.

У другом полувремену Змајевчани у потпуности преузели иницијативу, , а гости су контрама покушавали.  У 59. минуту лепо после корнера у гужви на метар од гол линије, најбоље се снашао Копривица и главом сместио лопту иза леђа Јовичића.

Л. Киш

Раднички (Б) - Будућност 7:0 (4:0)

БАЈМОК: СЦ, гледалаца 150, судија: Илић (Суботица). Стрелци: Љубојчић у 4. Милић у 6. 14. 79. Патаки у 29. Рајић у 66. и Бабић у 88. минуту.

РАДНИЧКИ: Ленђел 7, З. Маревић 8, Ђурић 7 (Станар), Митић 7, Патаки 7 (Рајић 7), Љубојчић 7, Милић 9, Глоговац 7 (Бабић 7), Лазић 7, У. Маравић 7 (Вуковић), Колак 7 (Тодоровић).

БУДУЋНОСТ: Маројевић 5,5, Милачић 5,5, Y. Цимбаљевић 5,5, Степанов 6, Дробњак 6, Јанковић 5,5, Дуричић 5,5, Р. Цимбаљевић 5,5, Пап 5,5, Муминовић 5,5, Радевић 5,5 (Бубоња).

Фудбалери Радничког су надиграли екипу Будућности из Савиног села добром и квалитетном игром. Пулени тренер Ивана Будановића постигли седам лепих голова. Утакмица је решена већ у првом полувремену када је резултат био 4:0. Најлепши погодак постигао је млади Денис Бабић, када је волеј ударцем затресао мрежу за коначних 7:0.

С. Стојиљковић

Слога - Србобран 4:2 (3:2)

ОСТОЈИЋЕВО: Стадион Слоге, гледалаца 80. Судија: К. Варга (Ловћенац). Стрелци: Рајков у 9, Радуловић у 44, Ранков у 45. и Трњанов у 62. за Слогу, а Филиповић у 10. и 16.минуту за Србобран. Жути картони: Ранков, Стојановић, Вишњић (Слога), Остојић, Јоргић, Ађански и Перунчић (Србобран).

СЛОГА: Стојадинов, Живановић, Анђелковић (Терзин), Ђуза, Радуловић, Хрустановић, Чехак, Ранков, Трњанов, Стојановић, Рајков (Вишњић).

СРБОБРАН: Ађански, Кењи, Клипић (Перунчић), Остојић (Мишковић), Јоргић, Дугоњић (Милосављевић), Адамовић, Филиповић, Ћулум, Живановић (Радовановић), Комленић.

Борбеном тимском игром Слога је изборила велику победу против Србобрана. Вођство је већ у 9.минуту донео Рајков, али је убрзо уследио преокрет. У два наврата у 10. и 16.минуту Филиповић је надмудрио одбрану домаћина за вођство Србобрана. Ипак, то није обесхрабри полетни састав Слоге који у финишу првог дела головима Радуловића и Ранков по о преокреће резултат у своју корист а у 62.минуту победу потврђује Трњанов.

М. Митровић

Пролетер - АФК 4:1 (1:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, судија: Канкараш (Врбас), гледалаца око 100. Стрелци: Збућновић у 36. и 52. Нешковић у 89. и Гаyић у 90. за Пролетер, а Балинт 54. минуту за АФК. Жути картони : Грујић (Пролетер), Марковић (АФК).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Секулић, Рогановић, Пјешивац, Гаyић, Комазец (Ђукић), Маћиженски, Бајић, Грујић ( Јанковић), Величковић (Нешковић), Збућновић (Бајчић).

АФК: Ђукић, Сомборац, Марковић, Дабижљевић, Куртешанин, Пожар (Вланиколин), Балинт, Ћурчић (Гаши), Пинтер, Миљевић, Ћулум.

Млада екипа из Аде је само у првом полувремену била равноправан противник. У другом  Равноселци су потпуно доминирали, играли лепршаво, стварали шансе.

Најлепши гол постигао је Гаyић у 90. минуту, када је преварио готово све одбрамбене играче гостију и поставио коначан резултат.

Л. Киш

ОФК Врбас - Јадран 4:2, Обилић (З) - Сутјеска 2:0, Пролетер - АФК 4:1, Слога - Србобран 4:2, Раднички (Б) - Будућност 7:0, Напредак - Обилић (НК) 5:3, Бачка - Торњош 0:2, Ђурђин - Искра 3:1

1. Врбас    27     21     4      2      63:30        67

2. Обилић (З)    27     20     2      5      65:26        62

3. Србобран      27     17     5      5      60:30        56

4. Пролетер       27     16     4      7      58:38        52

5. АФК      27     15     4      8      54:35        49

6. Раднички (Б) 27     13     3      11     61:40        42

7. Слога    27     13     3      11     67:57        42

8. Ђурђин  27     10     5      12     52:57        35